Odpenovac

Diskusie o vyrábaní filtrov, svietidiel, stojanov a iného.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

gajduso napísal:material ktory by som chcel pouzit bude asi PA6 a vyuzit jeho nasiakavost v tekutine, tym padom nemusim riesit riziko poskodenia tela rotoru pri nalisovavani "tanierika" . co vy na to? :idea:
Síce nerozumiem plastom, ale nemam proti tomu namietky gajduso, smelo do toho, nech sa zadarí :) .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

vysustruzeny novy rotor
Obrázok
uz aj pletivo
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

no a zachytavaciu nadobu som vyriesil takto
Obrázok
tento kýblik som nasiel v baumaxe bolo v nom nejake zradlo pre zajaca.
v baumaxe mali aj vykruzovaci vrtak ktory sa velmi hodil
Obrázok
stál okolo 180Sk
po chvíle nastavovania sa s nim da celkom presne vyvrtat kruh
Obrázok
a takto to vyzerá na odpenovaci
Obrázok
sadlo to presne ako r*t na serbel :wink:
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

No Filipe, a kedy to už konečne spustíš :?: :twisted:
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

Filip, len to nespustaj v tvojom sucastnom systeme, lebo ti tam nezostane nic :D. Vyslahas aj sklo. Takze sup do väcsieho aq.
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

plaster napísal:Filip, len to nespustaj v tvojom sucastnom systeme, lebo ti tam nezostane nic :D. Vyslahas aj sklo. Takze sup do väcsieho aq.
:lol: :lol: :lol: asi tak ,len si nerobte srandicky s mojho mora :lol: :lol: :lol:

v sucastnosti musim doriesit este nejake detaily a potom to vyskusam , este ale neviem kde :roll:
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

gajduso napísal:
plaster napísal:Filip, len to nespustaj v tvojom sucastnom systeme, lebo ti tam nezostane nic :D. Vyslahas aj sklo. Takze sup do väcsieho aq.
:lol: :lol: :lol: asi tak ,len si nerobte srandicky s mojho mora :lol: :lol: :lol:

v sucastnosti musim doriesit este nejake detaily a potom to vyskusam , este ale neviem kde :roll:

Kurnik sem zvedavy jak to bude slehat.. zajimalo by me na kolik ti vyslo udelani takoveho odpěnovače?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Vyzera to tak ze mu vyslaha aj ryby z akva..Preto ta velka zachytna nadoba hore aby ich mohol vyberat... Sorry ale nedalo mi.. :D
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

Peter napísal:Vyzera to tak ze mu vyslaha aj ryby z akva..Preto ta velka zachytna nadoba hore aby ich mohol vyberat... Sorry ale nedalo mi.. :D
Rybicku budou mit dovolenou v nahradnim bazenu :-)


Ps - na kolik to vyslo vse udelat a jak dlouho si nad tim stravil casu? pocitej s cenou plastu cerpadel lepidel proste vseho.. zajimala by me koncova cena celeho vyrobku.. byl bych rad treba kdyby si mi to pisnul do zpravy... :-) jo a treba poslat nejake plany na vyrobu? to by slo?
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

[quote="Steedy
Ps - na kolik to vyslo vse udelat a jak dlouho si nad tim stravil casu? pocitej s cenou plastu cerpadel lepidel proste vseho.. zajimala by me koncova cena celeho vyrobku.. byl bych rad treba kdyby si mi to pisnul do zpravy... :-) jo a treba poslat nejake plany na vyrobu? to by slo?[/quote]
cenu ti povedat neviem pretoze material som si zohnal zadara z roboty cerpadlo som mal ale neni problem si pozret na nejakom e-shope kolko stoji. cely postup som kozultoval s vami a snazil som sa ho dat sem, odpenovac funguje treba ho ale este vyladit. Momentalne som v zahranici a mam vela prace nemam cas ale dufam ze v kratkej dobe sa to zlepsi.
Ta velka nadoba sa len zda velka neni taka v skutocnosti, treba si ale uvedomit ze priemer vynasaca je okolo 100mm a aby objem zachytavacej nadoby nebol 0.5dl musi byt trosku vecsia. A som rad ze som zohnal aspon taku. Je to najmesia aku som zohnal. Ak mas este nejaku otazku kludne sa pytaj. Ale myslim ze co sa tyka postupu vyroby je tu vsetko popisane, ale ak chces mozem ti poslat file s 3D dokumentaciou
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

no co, na tu zachytavaciu nadobu si musis kupit vacsiu zmrzlinu. :lol:
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

kubrt napísal:no co, na tu zachytavaciu nadobu si musis kupit vacsiu zmrzlinu. :lol:
ze ma to skorej nenapadlo, mozno napadlo ale viem sa ubranit dobrej myslienke
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

gajduso napísal:[quote="Steedy
Ps - na kolik to vyslo vse udelat a jak dlouho si nad tim stravil casu? pocitej s cenou plastu cerpadel lepidel proste vseho.. zajimala by me koncova cena celeho vyrobku.. byl bych rad treba kdyby si mi to pisnul do zpravy... :-) jo a treba poslat nejake plany na vyrobu? to by slo?
cenu ti povedat neviem pretoze material som si zohnal zadara z roboty cerpadlo som mal ale neni problem si pozret na nejakom e-shope kolko stoji. cely postup som kozultoval s vami a snazil som sa ho dat sem, odpenovac funguje treba ho ale este vyladit. Momentalne som v zahranici a mam vela prace nemam cas ale dufam ze v kratkej dobe sa to zlepsi.
Ta velka nadoba sa len zda velka neni taka v skutocnosti, treba si ale uvedomit ze priemer vynasaca je okolo 100mm a aby objem zachytavacej nadoby nebol 0.5dl musi byt trosku vecsia. A som rad ze som zohnal aspon taku. Je to najmesia aku som zohnal. Ak mas este nejaku otazku kludne sa pytaj. Ale myslim ze co sa tyka postupu vyroby je tu vsetko popisane, ale ak chces mozem ti poslat file s 3D dokumentaciou[/quote]

Pokud budes tak hodny prosil bych o zaslani te dokumentace..
Jinak rada - takove to sitko co si dal aby ti to slehalo - se da velmi levne poridit v hornbachu - je to od firmy Tetra pouzivaji to jako filtry da se to koupit ve vetsi hustote a i velikosti a cena je do 100kc
Používateľov profilový obrázok
gajduso
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 679
Dátum registrácie: 27 Jan 2006 22:17
Bydlisko: Piestany
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gajduso »

Steedy napísal: Jinak rada - takove to sitko co si dal aby ti to slehalo - se da velmi levne poridit v hornbachu - je to od firmy Tetra pouzivaji to jako filtry da se to koupit ve vetsi hustote a i velikosti a cena je do 100kc
vtip je ale v zivotnosti, to o com pises je na 99% PU pena a ta moc nevydrzi, ked si predstavis co sa stane s materialom vplyvom ?kavitacie? a to neberiem do uvahy bublinky ktore ten material po case doslova zbrusia. PA je v tomto pripade asi najvhodnejsi - teda aspon podla mojho skromneho nazoru.
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Príspevok od používateľa Steedy »

No problem je v tom ze to neni Pena.. je to nejaky druh PVC sitky.. skusim vyfotit a pridat sem nejakou fotku stim :-)

prosil bych o zaslani te dokumentace pokud by to bylo mozne na muj email - Steedy@seznam.cz
Napísať odpoveď

Návrat na "DIY - Urob si sám"