Pachyclavularia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

A co prudenie a svetlo? Skus ju prestahovat na ine miesto.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Jedna je pod světlem, druhá tam kde je ho míň. Když jsem ji kupoval tak byla v nádrži kde bylo málo světla a byla krásně roztažená. Ale fakt je že proudění moc silné nemám... zkusím změnit.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Radu1 napísal:Jedna je pod světlem, druhá tam kde je ho míň. Když jsem ji kupoval tak byla v nádrži kde bylo málo světla a byla krásně roztažená. Ale fakt je že proudění moc silné nemám... zkusím změnit.
Dělala mi to samé.Dokonce jsem jí měl v nádrži,kde bylo NO3 tak na 20-25 a FO4 okolo 0,2 mg/l.Hrozná voda.Ale clavulárka byla jako anglický trávník.Teď je sotva 1/3 z původní velikosti a má úplně jinou,mnohem křiklavější a světlejší barvu.Takhle se změnila,když jsem dal na 100l akvárko cca 150W světla a jinej proud.Ona byla pod hladinou,prímo u nejsilnějšího zdroje.Psalo se to mnohokrát,pachyclavulárka je schopná kolik dní,týdnů stagnovat.Dej jí čas,jestli jí máš chvilku.
Používateľov profilový obrázok
Radu1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 02 Jan 2007 09:11
Bydlisko: Vsetín

Príspevok od používateľa Radu1 »

Mám ji čtyři měsíce .... :D
biger
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Júl 2007 14:48
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa biger »

Mne sa tiez teraz Pachyclavularia uplne stiahla, je to uz 5. den. Predtym bola asi 4 mesiace uplne vytiahnuta polypy 3-4 cm a aj dobre rastla. Tak dufam ze su to len jej dni a ze ju to prejde. Vsetko ostane, tvrde aj makke je v poriadku. A aj iod doplnujem pravidelne kazdy den. Pokial by mal niekto k tomuto nejake nove poznatky okrem toho co tu uz bolo k teme prezentovane, pls sem s nimi :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"