Rozliepanie 1500l akva

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Rozliepanie 1500l akva

Príspevok od používateľa Robo »

Chcem vám tu trochu popísať niečo netradičné a to rozliepanie nádrži. Väčšinou ľudia nádrže lepia a ja ich rozliepam - ale nie je to celkom tak.Keďže som sa zamiloval do rohového akvária a doma už nebolo miesta ból som nútený predať to moje 1500 l akva čo sa samozrejme ľahšie napíše ako uskutoční. A keď sa mi ho už konečne podarilo predať tak prišiel problém ako ho dostať na druhé poschodie bytovky. Keďže to nebolo možné vymysleli sme aj spolu s kupujúcim že ho u mňa rozlepíme a potom u neho doma znovu zlepíme. Takže poď ho na vec - dnes tj. 15.11.2005 sme sa o pól tretej póbede s kamarátom do toho pustili a o pól siedmej večer už bolo akva celé rozlepené. Bola to makačka , ale myslel som si že to bude ťažšie . Takže zajtra sklo prevezieme k dotyčnému a v sobotu sa bude lepiť. Keď bude fungovať fotogaléria všetko to rozliepanie vám pošlem.


Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Robo skús napísať koľko to celé trvalo a čím ste potom očistili sklá?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

laomedon napísal:Robo skús napísať koľko to celé trvalo a čím ste potom očistili sklá?
15.11.2005 sme sa o pól tretej póbede s kamarátom do toho pustili a o pól siedmej večer už bolo akva celé rozlepené - čiže trvalo to 4 hodiny. A čo sa týka čistenia žiletka a ideš, potom samozrejme dôkladne odmastiť acetónom.

Robo.
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahojte, potrebujem surne poradit. Moje plany na more sa dnes silno naplnaju. Cistim akurat svoju sladku 400 stovku a vsimol som si, ze v mieste, kde je na predne sklo nalepene bocne, uplne hore je pri silikone asi 1mm strbina. Vidiet sa to da len zvnutra, pretoze na rohoch mam nalepene drevene ochranne listy. Mam konkretnu prectavu o svojom rifiku, ale necakal som, ze ma zradi moja nadrz. Akva ma 3roky, je lepene z 10mm skla a lepil som si ho svojpomocne. Otazka, ako dlho to vydrzi po kope a mozem to po prelepeni pouzit na more?
Dano
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já osobně bych ho přelepil nebo nechal přelepit.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

A mas vobec vyvrtane diery na prepad ? Ak nie, mohol by si to zmastit pri tejto oprave.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Ahojte, takze aq som uz zrusil. Chcem ho rozobrat, prerezat a bude z neho filter. Poradi mi niekto, ako odstranit vystuhy na dne? Su tam plosne prilepene, jedna priecna cca 10cm siroka a dve pozdlzne pri celnych sklach cca 5cm siroke.
Dik
Dano
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

neodstranuj ich, dorovnaj dno (dolep do medzier dalsie sklo) a mozes lepit prepazky.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Dik za radu, ale ma to hacik, povodne aq bolo 130x51x55 ale filter z toho chcem prerobit na rozmer 110x38x38 a tym musim prerezat aj spodne sklo. Akurat ze by sa nasiel niekto, kto by mi zlepil nove aq, potom by som spodne sklo pouzil po navrtani otvorov. Ja som sa chcel vyhnut tomu, aby som si lepil sam, dopadlo to tak, ze po 3rokoch som sa pocikal. :lol: Preto mam v plane nove aq objednat v Sklorexe a mat pokoj. Ale ako som povedal, ak sa najde niekto ochotny a lepenia skuseny, ostatne skla dokupim a lepica poctivo zaplatim.
Dano
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"