Cierny klaun

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

wolflike

Cierny klaun

Príspevok od používateľa wolflike »

Chcel by som sa spytat na tieto ryby - prepacte ze neviem slovensky nieto este latinsky nazov - raz som ich nasiel na nejakom ceskom internetovom obchode, ale link som zial zabudol. Proste vyzerali ako popularni 'Nemovia', akurat v cierno-bielom kabate. Zaujimalo by ma, ci ide o ten isty druh ako oranzovy klaun (tj. len ina farebna varianta), alebo je to iny druh s inymi narokmi. Ide o to, ze v mensich nadrziach s 2 rybkami casto vydat dvojicu klaunov, pokial by mali rovnake naroky, cierny a oranzovy klaun by mozno posobili lepsie... vopred dik za poucenie

Obrázok
Gabo S
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 24 Jan 2006 22:04
Bydlisko: Šaľa-Neded

Príspevok od používateľa Gabo S »

Nároky určite tie isté.
Druh? Niektorý názory vedcov sa rôznia ale bežne ide o jeden druh.
Škoda, že nie sú dovážané tak často. :(
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Amphiprion ocelaris, A. percula a A. clarki mají i černou (melanickou) varietu. Cena je cca 3x vyšší než u základních forem, nevyskytují se v přirozeném prostředí v oblasti SríLanky, Malediv a Indonézie - míst nejlevnějších a většiny importů.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

A ještě jedno pravidlo - čím tmavší varieta jednotlivých druhů, tím agresivnější jedinci.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

v ciernom sa vyskytuju este aj A.latezonatus a A.polymnus.

polymnusy mavaju vo viedni celkom bezne, cena okolo 30eur za par

cierne ocellarisy sa vyskytuju hlavne okolo Australie (podobne aj Latezonatus) a doprava sa odtial znacne predrazuje :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Já mám zkušenost, že jakmile se dá do AQ sasanka, tak černí klauni nemohou být s jinými druhy klaunů: Zabrali si sasanku a na ostatní klauny byli tak agresivní, že je honili po celém AQ a dokousali je do krve
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

kedar6 napísal:Já mám zkušenost, že jakmile se dá do AQ sasanka, tak černí klauni nemohou být s jinými druhy klaunů: Zabrali si sasanku a na ostatní klauny byli tak agresivní, že je honili po celém AQ a dokousali je do krve
Nielen cierny. Takto sa spravaju prakticky vsetky druhy klaunov. A nemusia mat ani sasanku. Su to teritorialne ryby, ktore ked si osvoja nejaku cast utesu, brania si ju. U mna Premnas dokaze statocne ponahanat takmer 2x vacsieho vulpinusa, ked sa priblizi k jeho jaskyni.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Jodi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 26 Aug 2006 23:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Jodi »

S tym mozem len suhlasit. Moj ocellaris ma nenecha ani kamen pohnut v akva bez toho aby na mna neutocil... Ale to len jedne, druhy je kludnejsie a plachejsi..
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Tema rozdelena, pokracuje v sekcii Start novej nadrze

edit (roman):

debata pokracuje TU
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=1664
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"