Skelne sasanky (aiptasia, glassrosen)

Diskusie o sasankách a príbuzných

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

Otík napísal:Nakolko vyse rokom som zalozil akva a az teraz zistujem, ze som bol nedosledny v odoberani aiptasi z koralov a zivych kamenov zacal som konat. Ked som sa docital ako sa prejavuju komercne vyrobky napadlo ma pouzit NaOH. Roztok vytvori vo vode akokeby zrazeninu. Co Vy na to?
nevím jak to máš ty ale u mě je ten problem že mám zatraceně zvědavý ryby a nerad bych je tim odpálil taky.Jak jsem skoušel likvidaci komerčním přípravkem-kerej se choval stejně nebo přinejmenšim podobně tak se snažily všechno co ulítlo a pproudilo vodou ochutnat a sežrat :? tak asi zatim zustanu u octu a připadně koupim nějakou tu krevetku
Používateľov profilový obrázok
Michal S
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 235
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 17:17
Bydlisko: Bernartice okr. Benešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal S »

může někdo popsat jak to dělá s tím NaOH (hydroxid sodný)
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

To je pravda, buchal som na sklo, aby som vyplasil ryby, lebo bodloky to skusali zrat!!! Bal som sa, ze udrela ich posledna minuta. Ale prezili to bez problemu.
1. Dolezite je, vypnut prudenie!
2. ziskat cit do prstov, kolko toho roztoku aplikovat na 1 sasanku, pripadne do sasanky. Ked je odhad spravny, sasanka sa roztokom obali, a nevznikne ziaden problem s rozptylenym roztokom po okoli.
Co sa tyka kontroly po 2 tyzdnoch, myslim ze nebude treba. Naozaj, kto to aplikuje, pochopi.
Kupil som cisty NaOH p.a.
Kto chce z BA a okolia tak kludne dam, aj na precistenie odpadov v kupelke.
Pozor na PH. V Mensich nadrziach ako 100l nedoporucuju aplikovat, lebo sa moze zvysit rapidne PH. Aj vo velkych opatrne.
Ja som to aplikoval v priebehu dna na 4 sasanky a roztok som si zarobil nasledovne:1kavova lizicka NaOH a cca 1dcl vody RO. Pouzil som 2ml striekacku, a po 4 aplikaciach este asi 1ml ostalo. Jednu sasanku som mal asi 2cm od Turbinaria Peltata, a ta nezatiahla ani polyp!
V tomto pripade so pockal 5 min, a opatrne odsal vodu kde bola sasanka. Potom som opat zapol vsetky cerpadla.
tomisdn
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 164
Dátum registrácie: 18 Okt 2007 22:12
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tomisdn »

andy napísal:Aby nahodov nedoslo k omylu pripajam link na tento elixír: http://www.joesjuice.com/
Funguje to asi tak ze ta biela suspenzia vytvori akusi zátku na hlave sasanky ktora sa zrejme udusí.
Este upresnim, ze oproti inváznym spôsobom kedy je mnohokrat problem sa strafit presne do nohy sasanky, tu staci sasanku ´nakrmit´, a okrem toho je roztok reef-safe, jedina nevyhoda je cena cca 10eur za 20ml.
Tak tohle funguje skvele.

Cena 290 Kc v Uruguayske v Praze
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

tomisdn napísal:
andy napísal:Aby nahodov nedoslo k omylu pripajam link na tento elixír: http://www.joesjuice.com/
Funguje to asi tak ze ta biela suspenzia vytvori akusi zátku na hlave sasanky ktora sa zrejme udusí.
Este upresnim, ze oproti inváznym spôsobom kedy je mnohokrat problem sa strafit presne do nohy sasanky, tu staci sasanku ´nakrmit´, a okrem toho je roztok reef-safe, jedina nevyhoda je cena cca 10eur za 20ml.
Tak tohle funguje skvele.

Cena 290 Kc v Uruguayske v Praze
no neviem ja by som joesjuice už nechcel,je to treba stále hrkať ,upchava to striekačku :roll: .
vyskúšal som od Grotechu ( AipEx) žiadne hrkanie a stačí jedna kvapka hustej tekutiny a sasanka je preč.
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

rb
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 19 Dec 2007 16:45
Bydlisko: Levice

a sklene

Príspevok od používateľa rb »

ked sme pri tých videách, niet nad naturálne postupy :

http://nl.youtube.com/watch?v=ZPd5fHcFpeM

P.S. kýmmi žila wurdemanka, spoľahlivo ma zbavilavšetkých skl.s. (a teda na živých šutroch som ich doniesol fúru)
kedar6
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 17 Okt 2006 06:49
Bydlisko: Olomouc

Príspevok od používateľa kedar6 »

Asi závisí na nádhodě - jestli se Synchiropus splendidus naučí malé sasanky žrát. Já mám jednoho a od té doby mám se sasankama pokoj...
discuss
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 05 Nov 2007 22:13
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa discuss »

Co sa tyka wundermaniek- asi na nich nemam stastie-mam 2ks v 400L akva a skor by som povedal ze tie moje ziju v symbioze so skelnymi sasankami. A miesto sasaniek mi komplet zlikvidovali plerogyru - dost velku, trvalo im to asi 4 mesiace- noc co noc do nej dlabali az to vzdala.
500L
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Moje Wudermanka si take skelnych sasanek nevsima :(
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Dá se v ČR ten přípravek na Aiptasie (Aiptasia X) koupit?
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

pepe napísal:Dá se v ČR ten přípravek na Aiptasie (Aiptasia X) koupit?
Já si ho (AipEx) nechal poslat s Polska a po okamžitém vyzkoušení mohu všem vřele doporučit.Po umístění jediné kapky do středu aiptasie je do třiceti minut třeba odsát zbytky sasanky.Jinak v Polsku stojí 46 zlotých.
http://www.erybka.pl/advanced_search_re ... &x=58&y=12
Jak tak na to koukám,asi věčný začátečník.
Používateľov profilový obrázok
pepe
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 573
Dátum registrácie: 16 Jan 2006 14:17
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa pepe »

Ten Joesjuice sice funguje, ale stále se ucpává ta stříkačka /ten aplikační hrot/ a práce s tím je otravná :evil:
palo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 01 Okt 2006 08:41
Bydlisko: Ostrava-Poruba
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa palo »

pepe napísal:Ten Joesjuice sice funguje, ale stále se ucpává ta stříkačka /ten aplikační hrot/ a práce s tím je otravná :evil:
S AipEx em je práce naprosto bez problémů. Vyzkoušej změnit dodavatele a ručím ti za to,že budeš naprosto spokojený.
Já osobně jsem vyzkoušel řadu rad, ale tato poslední opravdu nemá konkurenci. (Nejsem distributor :wink: )
Jak tak na to koukám,asi věčný začátečník.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

ja som zrovna nadavkoval do akva dalsich 5ml octu, aiptasie od Lukasa sa skvele mnozia :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Sasanky"