odpar z aq. v místnosti

Karanténne nádrže, Kalkreaktory, Reverzné osmózy, Lepenie skla, Elektroinštalácie, Čerpadlá a iné...

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Asi bude najlepsie to spustit a potom uvidim, ci to bude fungovat. Stale si vsak kladiem otazku, ci to bude mat efekt len na klimu v byte, chcem zabranit narastu vlhkosti v interieri, alebo to bude mat aj pozitivny vpliv na teplotu v nadrzi. Tu sa otvara otazka zapojenia, ci sa ventilator spusti pri zapnuti svetiel, alebo ho napojim na termostat. Koli hluku mozem dokupit regulator otacok, aby to neslapalo na plne gulky. Asi by bola najlepsia kombinacia s pc ventilatorom, ktory bude fukat priamo na hladinu. :?: :?: :?:
Dano
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Pánové, kde jste přišli na termín "slaná vlhkost"? Chlorid sodný nejde za normálních teplot odpařit a sublimující ionty jako např. jód nezpůsobí korozi, maximálně bude dezinfikovat prostředí výměníku rekuperátoru. A teplou vodu na WC má málokdo :lol:
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

V pripade, ze sa v nadrzi vyskytuje vacsie mnozstvo mikro-, ale aj makrobublin (vytlacne cerpadlo + odpenovac, zle nastavene streamy, prepad), moze byt termin "slana vlhkost" celkom opodstatneny.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Při odsávání ohřátého vzduchu nad svítidly a zafoukávání chladného vzduchu pod svítidla to dost dobře nepůjde, a umělou vichřici nad akva nejspíš nikdo vytvářet nebude :lol:
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Príspevok od používateľa Dano »

Prepac Rybka, ale celkom som Ta nepochopil. Ciele su dva, po prve v byte nebude sauna a to by malo fungovat. Po druhe, mohlo by to mat pozitivny vplyv na teplotu v aq a tam asi Ty mieris. Tuto rampu som mal na sladkom aq s polovicnou vatazou svetiel a s pasivnou ventilaciou. Teplota nic moc, cez leto 28-30. Ale na 6xT5 to asi stacit nebude, preto spekulujem. A odvod vzduchu bude na boku pod svetlami. Nie som fyzik, ale uvazujem takto, bud to pc ventilator, alebo stream bude silno cerit hladinu a odparovanim sa bude regulovat teplota. :?: :?: :?: Potesim sa kazdemu nazoru.
Dano
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

moguai napísal:....Pakliže budeš chtít vzduch odvádět z místnosti,dej pozor aby jsi měl přístup vzduchu do místnosti z důvodu možného poklesu tlaku.
S tym sa netreba zaoberat. Ved uz len taky krb pri horeni kolko nasaje vzduchu z miestnosti, teda pokial nema urobene nasavanie z exterieru.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Dagoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02 Júl 2008 09:12
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Dagoo »

Ked tu uz rozoberate tu unikajucu vlhkost, chcem sa opytat, kedze idem zariadovat 140l nadrz. Bude rohova, cize pri dvoch stenach. Myslite, ze im moze ta vlhkost ublizit? Ake s tym mate skusenosti?
Nerad by som mal plesnive steny :( a nerad by som riesil nejake zlozite odsavanie a pod.systemy, kedze mam cerstvo po rekonstrukcii bytu :D
Dakujem
Pokusme sa urobit tento svet lepsim a zacnime sebou.
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Príspevok od používateľa kubrt »

Dagoo napísal:Ked tu uz rozoberate tu unikajucu vlhkost, chcem sa opytat, kedze idem zariadovat 140l nadrz. Bude rohova, cize pri dvoch stenach. Myslite, ze im moze ta vlhkost ublizit? Ake s tym mate skusenosti?
Nerad by som mal plesnive steny :( a nerad by som riesil nejake zlozite odsavanie a pod.systemy, kedze mam cerstvo po rekonstrukcii bytu :D
Dakujem
140 litrov je v pohode, ja mam teraz cez 200 pri dvoch stenach a je to OK. Ale vetrat musis poctivo.
Dagoo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02 Júl 2008 09:12
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Dagoo »

Dik Kubrt za odpoved :D
Vetranie nie je problem, okna su otvorene na izbe nonstop viacmenej, takze by to mohlo byt ok.
Pokusme sa urobit tento svet lepsim a zacnime sebou.
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Nadmerna vlhkost v miestnosti

Príspevok od používateľa matej »

Zdravim. Chcem sa opytat ako by sa dal vyrieist problem s prilisnou vlhkostou. Mam akva o objeme 470 litrov + 100 litrov filtracia. Osvetlenie som teraz rozsiril takze je tam 250W HQI + 2 x 39W T5 modre. problem nastal po zmene svetla. Nadmerne zacala stupat teplota v akva. Prvy krok bol vetrak namiereny na hladinu a znizenie teploty v miestnosti. Problem s teplotou v akva sa vyriesil, klesla na prijatelnu hodnotu, ale nastal problem s vlhkosotou. Zvysil sa odpar a sa mi vidi ze v dosledku nizsej teploty v miestnosti sa to aj skor vyzrazava. Okna su vlhke aj steny sa uz chytaju .... Takze co by sa s tym dalo robit. Pozeral som nejake odvlhcovace, ale tie vykonejsie maju aj slusny odber 200-300 a viac W. Takze rad by som sa opytal :

Je lepsie mat v miestnosti nizsiu teplotu alebo vyssiu ? Ako sa to potom prejavi na vlhnuti stien a oroseni okien ?

Akvarium je lepsie vetrat a pripadnu vlhkost odstranit zo vzduchu alebo lepsie oblozit priestor nad akva a filtorm aby sa minimalizoval kontakt s okolim a pripadnu vyssiu teplotu riesit chladenim ?

Vidi sa mi ze najlepsie by bolo urobit dieru do steny a odstavat teply vlhky vzduch von a dnu tahat studeny a pripadne tam zaradit este nejaky vymenik aby sa ten vzduh co ide dnu trochu ohrial od toho co pojde dnu. ale to chce zasah do obvodovej steny. Co si ja dovolit nemozem.

Vdaka
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Nadmerna vlhkost v miestnosti

Príspevok od používateľa amsi »

Tahat to přímo ven by bylo asi nejlepší,ale čím více budeš nad hladinou větrat,tím bude větší odpar.
V místnosti si myslím je dost vytopeno i z toho akva ,je to takový radiátor,tolik litrů vytopených na 26st.C, musí vyhřát i ten pokoj.
Tak snad přiškrtiti topení v bytě.
Když to vše pořádně obložíš,tak vlhkost nepůjde tolik ven,ale nebude to dělat moc dobře elektroinstalaci.
Já se snsžím netopit v obýváku a celkem to vychází. Nemám ovšem HQI, to bude asi rozdíl. :oops:
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Vlhkost

Príspevok od používateľa matej »

No ak ho oblozim - skusal som polystyrenom, i ked to nieje velmi esteticke odpar sa samozrejme znizi na polovicu mozno aj viac ale potom je problem udrzat rozumnu teplotu v akva. Ku koncu dna to vylezie i na 28 stupnov a v noci ked sa nesvieti zase dost klesne. Prave preto by ma zaujimalo ci je lepsie utesnit akva na maximum a chladit vodu alebo pustat ten vlhky vzduch do miestnosti a znizovat vlhkost. Diera v stene zatial neprichadza do uvahy.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Vlhkost

Príspevok od používateľa amsi »

Určitě tahat ven z pod krytu,do místnosti,tu moc nevytápět a větrat.
Nejlevnější varianta. Pokud nechceš chlaďák.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rôzne"