Moře 130litru

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa lary »

Díky za rady a co ty ostatní říkají na tento postup, zajímal by mě jejich názor :lol: Shark, Vik atd.
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa Zdenda »

Nic nemáčím, starý celý vyhodím a akvárium je stále OK, dělám to tak asi 10 let.
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa lary »

davidst
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 02 Jún 2010 11:11
Bydlisko: Strahovice 203
Kontaktovať používateľa:

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa davidst »

lary napísal:Je toto Sinularia http://img844.imageshack.us/i/pa010076.jpg/
Ne je to Capnela
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa lary »

Takže po pěti měsících od založení mám hodnoty vody aspoň pro mě dobré. V akva jsou jen měkké korály,1x Premnas zatím nemohu sehnat samce, Lysmata, poustevník a turbo šnek.

NO2- 0
NO3-10mg/l
PH-8,5
KH-9
PO4- 0-0,1mg/l
CA-450mg/l
david13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 16:37
Bydlisko: Spišska Nova Ves

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa david13 »

Dobry den , som zaciatocnik ..pred tym ako mi poviete ze mam citat a citat (cital som uz dost ) sa vas chcem len opitat par veci . Chcem si zalozit 300 litrovu nadrz z par zivimi skalami nejakymi nenarocnymi rybavi ( Amphiprion ocellaris .. a podobne) sasankami a mekymi koralmi...v starsej literature som cital o zakladani morskeho akvaria bolo bez odpenovaca a z podnim filtrom ....da sa nieco podobne zalozit aj z vonkajsim filtrom ake osvetlenie a tak ....potrebujem len par rad bude vas to stat chvilku no mne to usetri hodiny citania a hladania a hlavne neuspechov a zbitocne vyhodenich penazi ...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa Roman »

ked si nevies najst ani tych par hodin hladania a citania, ako si chces potom najst cas na starostlivost o to akvarko ???

kolkokrat tu treba napisat ze sasanky do zaciatocnickeho akvaria NEPATRIA ????

na vsetky tvoje otazky tu uz odpoved zaznela, maj laskavo uctu k casu a ochote ostatnych ucastnikov fora a precitaj si to, co uz napisali
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
david13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 16:37
Bydlisko: Spišska Nova Ves

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa david13 »

ok ok sorry sorry
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa matej »

david13 napísal:Dobry den , som zaciatocnik ..pred tym ako mi poviete ze mam citat a citat (cital som uz dost ) sa vas chcem len opitat par veci . Chcem si zalozit 300 litrovu nadrz z par zivimi skalami nejakymi nenarocnymi rybavi ( Amphiprion ocellaris .. a podobne) sasankami a mekymi koralmi...v starsej literature som cital o zakladani morskeho akvaria bolo bez odpenovaca a z podnim filtrom ....da sa nieco podobne zalozit aj z vonkajsim filtrom ake osvetlenie a tak ....potrebujem len par rad bude vas to stat chvilku no mne to usetri hodiny citania a hladania a hlavne neuspechov a zbitocne vyhodenich penazi ...
Nechce sa ti hladat ? tak sa napriklad pozri sem

viewtopic.php?f=2&t=2467&start=0

tu mas co ti treba a ak to pouzijes presne podla tohto popisu ver ze budes stastnym majitelom fungujuceho morskeho akvaria.

Ak chces nieco profi precitaj si vlakno Reicha

viewtopic.php?f=4&t=1323

Tu mas podrobne rozpisane co robil a aj zdovodnene preco to je tak a mas tam aj fotky k comu sa dopracujes. A nemas ziaden problem s hladanim

Jo a sasanky fakt na zaciatok vynechaj :D
david13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 16:37
Bydlisko: Spišska Nova Ves

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa david13 »

DAKUJEM , len tolko som potreboval ...nechcem otravovat zbitocnymi otazkami ale na niektore otazky som odpovede nenasiel tak som sa len opital ....este raz prepacte
david13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 16:37
Bydlisko: Spišska Nova Ves

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa david13 »

a este jednaq otazocka nenasiel som odpoved ...je mozne pouzit vonkajsi filter napr EHEIM 2071 ?
matej
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 176
Dátum registrácie: 26 Mar 2006 18:37
Bydlisko: Prešov

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa matej »

NIE
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa vasekg »

ANO - je možné ho použít, ale přináší to řadu zbytečných obtíží. Ve finále zjistíš, že na akváriu je vkusně řešená jednoduchá filtrace to nejdůležitělší. Takže to, co napsal Matej, je vlastně pravda. Než začneš cokoliv tvořit, nakresli si akvárko, kde a jak bude stát a podle toho plánuj filtraci. Jak umístění, tak obsah.

Přiznám se, že ve svém akva mám vlepený filtr a díky tomu spořím za čerpadlo a neriskuji, že nějaká trubka ve spoji praskne a vyplavím byt.

Mé nové akva bude stavěno Turnovskou metodou, tedy "bez filtru" pouze s malým filtříkem v rohu na uhlí, železo a kalcium reaktor. Ovšem abys pochopil tuto metodu, musel bys být ochotný přečíst toto fórum od začátku do konce :D
Amphibia
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 09 Okt 2007 11:36
Bydlisko: momentalne Bratislava

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa Amphibia »

matej napísal:NIE
som tu sice uz dlllho nebol, ale neda mi reagovat na taketo kategoricke vyhlasenia... morske akva moze fungovat s externym filtrom. sam prevadzkujem jedno 30l akvarko s externym filtrom uz cca 2 roky - osadka tvrde, makke, fish a ina micro haved bez jedineho uhynu. druhe 30l akva prevadzkujem len na HOB filter rovnaku dobu a no problem at all... takze?

scasti chapem takuto odpoved, ale presnejsie by bolo napisat, ze vzhladom na Tvoje skusenosti a vedomosti s reefom, by to bola dlha krizova cesta pravdepodobne konciaca katastrofou.

jedneho dna si chalan nastuduje, bude mat uz cosi za sebou a zisti, ze ono to aj ide, ale... a potom sa mu toto forum bude zdat neinformativne, zbytocne, zavadzajuce a co ja viem ake, ved vieme aky sme ludia... takze tvrdit, ze to neide bez blizsieho vysvetlenia nie je velmi konstruktivne...

tot vsio, spasibo :)
david13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 16:37
Bydlisko: Spišska Nova Ves

Re: Moře 300l

Príspevok od používateľa david13 »

len som sa pital pretoze nemam nijake skusenosti co sa tika filtracie morskych akvarii a vlastne celkovo morskej akvaristiky tak prosim vas odpuste moje mozno aj hlupe otazky
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"