NP biopellets

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa meg.001 »

jkl2n napísal:
meg.001 napísal:Dobrý večer, k peletkám dotaz, na sacím čerpadlu k peletkám máme danou pončochu, aby se nám do reaktoru nedostával bordel, punčocha je samozřejmě za 2 dny totál ucpaná a čištění je vcelku problematické, nemáme ji sundat? Budou ty bojky z filtru peletkám vadit, nebo to zvládnou vyčistit a nic se nestane :?: Díkes
http://www.youtube.com/watch?v=JgranyaoRzg
Nad tymto som veru ani nerozmyslal. Mam to bez pancuchy a zatial v pohode :wink:


:D :D děkuji :D :D
Používateľov profilový obrázok
meg.001
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 19:08
Bydlisko: Praha Západ

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa meg.001 »

Ondrej Tlach napísal:nemyslim si ze by to mohlo vadit, ja mam reaktor pripojeny na Tcko z return pump a zatial som ziadne zhromazdovanie somarin v reaktore nespozoroval, pravda je ze pritok z prepadu akvaria a skimmeru mam do nadoby ktora sluzi na usadavanie bordelu takze asi sa tam ani nema co dostat....

:D :D děkuji :D
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa JRx »

16den co mam pelety...
no3 co bolo u mna stabilne 50 furt, je teraz cca35ppm - salifert orientacne....
este ich pridam cele 500ml balenie,
sedo - si mi dal chrobaka do hlavy ci fakt tie nase pelety (rezane spagety) za nieco vobec stoja....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa kominík »

na téma peletky - jestli jsou v pořádku čočky a nebo sekané špagety by se mohli vyjádřit prodejci - my to kupujeme v dobré víře ,že to je vše ok
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa Martin »

CIAO Kominík
Tak takhle to už dlouho nefunguje. Doby kdy se kvalitní výrobek prodával sám jsou Bohužel dávno zapomenuty. Moderní marketing je stejný systém jako politika. Ti co to vyvinuli musi dodávat relativně pravdivé informace těm kteří to vyrábějí a to jen v případě že vlastní i vývojová pracoviště. TO o čem informují prodejce je ovlivněno tím co mají ve skladech = co potřebují prodat x informovanost spotřebitele ( to co akceptuje trh nové země EU je odlišné od staré země EU souvisí to asi s zárukou = vymahatelností práva, vzdáleností uživatele od výrobce).
Výrobce pak informuje svá obchodní zastoupení cíleně jen s ohledem na Vlastní strategii prodeje v regionu. Zastoupení pro region informuje své lokální prodejce se stejným záměrem = za málo koupit a draze prodat. Informace prodejců proto nelze přeceňovat, Bohužel s novými produkty mají málo zkušeností. Proto Věřím a ostatně mi logicky nic jiného nezbývá vyměnovat info mezi uživateli :lol: , ušetří nám to hodně času i peněz.
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa BODLOK »

Již jsem něco podobného napsal.Trochu se asi budu opakovat.Bio-peletky jsem neměl,nemám a nikdy mít nebudu.Kvalitu vody v AQ mám plně hodnotnou pro moře klasickou a velmi jednoduchou filtrací.Proč je třeba "hledat" stále nové,samozřejmě podstatně dražší media.Jednak je to o penězích /to v první řadě/a dále proto,že my akvaristé přetěžujeme vodní prostředí v AQ -moc "života"-a neumíme udržovat správnou biologickou rovnováhu.
Diskuse o peletkách mne ale zajímá.Budu rád když se dostaví nějeké konkrétní naměřené výsledky.Snad filtr.metoda "nevyšumí"do ztracena,aby byla nahrazena zcela jiným,vysoce účinným,nepřekonatelným prostředkem na filtr. moř.vody.Jo zapoměl jsem napsat--podstatně drašším.
Tak se na mne nezlobte. Klidný večer,dobrý den.
REEF JE PRIMA !!
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 208
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa petr06 »

Nejdůježitější je vytvořit si silnou představu , bez čeho to nepůjde. Toto byla strategedie "miraclemud". Proč pořád s něčím bojujete? Jestli Vám to nefunguje, je chyba úplně jinde než u přidávání peletek. Peletky pouze řeší základní - biologickou filtraci. Toto forum jsem celkem rád sledoval do doby , než Bartečka přestal přispívat a nějaký Steedy rozumí všemu a má dokonce "Všé skladem". Rád všem odpovím na dotazy.
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa kominík »

Peletky mne zajímají pro usnadnění práce a zjednodušení filtrace,akva mi funguje i bez nich ,ale nebráním se novým modernějším metodám,samozřejmě než si je zkusím dát do svého rozběhnutého akva tak potřebuji o nich vědět co nej.info abych neudělal více škody než užitku.Jestli si je někdo dá nebo ne je to volba každého z nás .Když pošlapou tak jak se to jinde chválí jenom dobře. Neočekávám od nich zázrak ,ale když to bude fungovat...(antifos,zeolit,uhlí) :roll: 8)
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa vasekg »

Za dva roky, co to tu čtu, jsem se naučil filtrovat informace. Mám zhruba představu o odborných znalostech těch nejznámějších přispěvovatelů a i když se občas spletu, většinou to vyjde. Proto třeba i Steedyho příspěvky beru jinak, než třeba Rybkovy apod... Notabene je z něj již "obchodník", takže on toto fórum vnímá jako skvělou možnost sebezviditelnění. Sice mi to trochu vadí, ale nikomu to nezazlívám.

Co mi však vadí je míra osobní zášti prezentovaná člověkem, který se sem registroval před třemi dny a ještě navíc se nedokáže podepsat vlastním jménem.

Odpovíte na každou otázku. Ok, tady je:

Proč?

Omluva za off topic

Vašek
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa JRx »

bodlok: Budu rád když se dostaví nějeké konkrétní naměřené výsledky
tak snazim sa o to, ale asi to nieje vidno.... vse co kolo toho meramje no3 a davam sem.
sice iba salifetom ale hodnota na ktorej som je dost vysoka....

ad filtracia:
pelety ak zafunguju bude zaklad mojej dalsej filtracie v dalsom aqa + odpenovac
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
BODLOK
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 544
Dátum registrácie: 28 Nov 2008 16:16
Bydlisko: Mladá Boleslav

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa BODLOK »

To JRx-Jestli se nemýlím,jsi jeden z mála-možná dokonce jediný,kdo stav vody v AQ při použití bio pel. pravidelně měří a výsledky publikuje.To je přínosné.Subjektivní postřehy,které jsou zde někdy uváděny jsou zajímavé,ale nic nedokazují. Dík.
jkl2n
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 18 Nov 2008 09:43
Bydlisko: Zilina

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa jkl2n »

BODLOK napísal:To JRx-Jestli se nemýlím,jsi jeden z mála-možná dokonce jediný,kdo stav vody v AQ při použití bio pel. pravidelně měří a výsledky publikuje.To je přínosné.Subjektivní postřehy,které jsou zde někdy uváděny jsou zajímavé,ale nic nedokazují. Dík.
Ja mozem dodat len to, ze cca. 2 mesiace mam NO3=0 (merane kazdy tyzden). Pouzivam peletky, odpenovac + vo filtracke mi ostal este z cias "davno-minulych" siporax.
Používateľov profilový obrázok
JardaH
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 583
Dátum registrácie: 28 Nov 2005 13:56
Bydlisko: Turnov, ČR
Kontaktovať používateľa:

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa JardaH »

K peletám mohu říci--k DSB nejdou. Postupně zhorší stav vody. Jakmile nevyšleháte odpadní produkty tvořené z peletek odpěňovačem je zle. U DSB bez odpěňovače je nasazení pelet nesmysl. Jak je to s dobrým odpěňovačem nevím, nepoužívám jej.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa Lukáš »

Pouzivat pelety bez dobreho odpenovaca vobec je nezmysel. Bez ohladu na pritomnost DSB. Metoda vyuzivajuca pevne biodegradovatelne polymery ako zdroj uhlika pre bakterie sa vyuziva pri cisteni odpadovych vod uz minimalne 20 rokov. Za ten cas sa akosi podarilo dokazat, ze to skutocne funguje. To, ze z toho niekto urobil marketingovy slager pre morsku akvaristiku az pred rokom skor prekvapuje.
Ked ma niekto problem pochopit princip tejto filtracie, potom to samozrejme nemusi fungovat. Takisto moze byt viditelny efekt casovo velmi vzialeny, ak ma niekto nadrz plnu sedimentu (nemusi to byt patrne na prvy pohlad), vlastni osadenstvo, ktore na posedenie skonzumuje za hrst krmiva a na skusku prida napr. 2/3 odporucaneho mnozstva peliet (nepliest si s postupnym pridavanim az do dosiahnutia cieloveho mnoztva).

Pre mna rozhodne prehladnejsia a blbuvzdornejsia metoda ako alchymia s cirymi vodickami v pestrofarebnych flastickach za exkluzivne ceny (KZ a pod.)
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: NP biopellets

Príspevok od používateľa Steedy »

petr06 napísal: Steedy rozumí všemu a má dokonce "Všé skladem".
A proc bych nemohl mit vse skladem? :!:

Sory za off topic
Zamknuté

Návrat na "Filtrácia"