uhyn ryb..

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

anet
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Okt 2010 10:37
Bydlisko: PO

uhyn ryb..

Príspevok od používateľa anet »

Mam 120l akva v nom povacsine mrenky a tetry neonove no za posledne 2tyzdne mi uhynolo niekolko ryb + 2x prisavnik ancistrus no na nich som nevidela ziadne znamky choroby :? ..Chcela by som poprosit niekoho o radu s urcenim choroby .. Vyzeralo to, ze ide o nejaky druh pliesni posledna mrenka co uhynula sa trela o kamienky a mala neinditifikovatelny problem na oku neviem ci to bol vytok z oka alebo co ale mala na oku nieco sedej farby.. skoro vsetky ostatne mrenky maju trosku deformovane tlamky a povacsine ich maj stale otvorene, netusim ako dalej. dala som tam zatial costapur , vymenila 30% vody, bez svetla silno vzuchujem ale uz enviem ako dalej.. Vopred dakujem. :(
Používateľov profilový obrázok
reicho
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1573
Dátum registrácie: 22 Máj 2007 21:31
Bydlisko: Bratislava,SR

Re: uhyn ryb..

Príspevok od používateľa reicho »

no v prvom rade si si pomylila troska forum,toto je venovane morskej akvaristike,aj ked choroby sa vyskytuju aj u morskych ryb.
Priznaky tie ryby mali,ked popisujes ze mali povlaky na tele a oku a treli sa o kamene.Najcastejsie sa moze jednat o nejake bakterialne alebo parazitarne/vonkajsie parazity/ochorenie.Pri bakteriach je potrebne pouzit antibiotika,pri parazitarnych roztok FMC.Samozrejme najlepsie je urcit presnu diagnozu pitvou chorej rybky.

tu je forum pre sladkovodnu akvaristiku
http://www.akva.sk
anet
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13 Okt 2010 10:37
Bydlisko: PO

Re: uhyn ryb..

Príspevok od používateľa anet »

jaj tak sa ospravedlnujem uzaj idem na ine forum, ale dakujem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"