stačí to nebo ne?

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa kačer »

Zdravim. :-) tak nějak se mi pořád honí hlavou, zda mi pro začátek u akva 100x50x50 stačí 4x39W T5 nebo mám koupit ještě jednu rampu 4x39W? :roll: Bohužel nemůžu nic věšet na strop (sešikmený a k tomu ještě sádrokarton), takže HQI asi rovnou zavrhuju. Co myslíte? Nebo nějaké jiné řešení ...? :? Dík. Třeba holt méně náročné koraly dát ke dnu a ty náročnejsí dát co nejbliže k hladine ...
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa Roman »

v poslednej vete si si odpovedal....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
lupolgi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 02 Júl 2007 17:20
Bydlisko: Velky Biel / Senec

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa lupolgi »

co sa tyka zavesenia aj niecoho tazsieho na sadrokarton, vobec nevidim problem.
Treba pouzit len spravne hmozdinky alebo specialny zaves na sadrokarton.
Navstivit obchod so spojovacim materialom a urcite Ti poradia nieco do sadrokartonu.
Luboš
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa chip »

nejdriv k prvni casti:
ja nad timto AQ svitil 4*39W a rozstlo

k zaveseni HQI - to neni na sadros vubec problem a rada svetel umoznuje umisteni na AQ, tj. mas nozicky na kterych to stoji....
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa kačer »

Moc dík za info. ;-) Tak to asi zatim takhle nechám, uvidím jak to pojede, a kdyby náhodou tak zkusim to HQI. :-)
zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa zuvo »

Chcem vas poprosit o radu ohladom svietenia akva 200L (100x40x50)pri zabehu. Mam T5 6x39W, su tam noname 6xblue + 1xwhite T5 z reefcentralu. Neviem preco mi David poslal take, no podla oznacenia maju byt biele a aj tak svietia na modro. Neskor ich vymenim vsetky za ATI.

1. Treba v nabehu svietit vsetkymi? momentalne svietim len 3oma 2xblue a 1xwihte a to 8:00 - 22:00, v rezime 22:00 - 8:00 svietim 12xLED SMD blue.

2. Kedy je moment, na zmenu znackovych ATI T5?? s prvym koralom? Viem ze kdesi tu na fore su aj kombinacie ktorymi svietite.. Viete mi aj narychlo dat vhodnu kombinaciu 6xT5 ATI? (3xbiela,2xmodra,1xpurple?)

3. Chcel by som rozdelit 6xT5 na dva okruhy, aky je idealny pomer? 4:2,5:1,3:3? Napr. v prvom pripade rano zasvietim na hodinu 2modre a potom vsetky 4ostatne.

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa Steedy »

zuvo napísal: 1. Treba v nabehu svietit vsetkymi? momentalne svietim len 3oma 2xblue a 1xwihte a to 8:00 - 22:00, v rezime 22:00 - 8:00 svietim 12xLED SMD blue.

2. Kedy je moment, na zmenu znackovych ATI T5?? s prvym koralom? Viem ze kdesi tu na fore su aj kombinacie ktorymi svietite.. Viete mi aj narychlo dat vhodnu kombinaciu 6xT5 ATI? (3xbiela,2xmodra,1xpurple?)

3. Chcel by som rozdelit 6xT5 na dva okruhy, aky je idealny pomer? 4:2,5:1,3:3? Napr. v prvom pripade rano zasvietim na hodinu 2modre a potom vsetky 4ostatne. -
Dakujem
1 - ne
2 - ja mam to same od Davida akorat 6x54W no name zarivky jsou HOPAR asi pouzival jsem je normalne 5mesicu a ok.. jinak tam mam ted tuto kombinaci - 1purple,1bila,2modre,2actinic musis si to doladit sam podle sveho oka
3 - toto sem si predelal na 3 okruhy po 2ks zarivek.. 2+2+2.. lepsi simulace osvetleni a usetris i energii.
zuvo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 13 Júl 2010 08:32
Bydlisko: BA

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa zuvo »

Steedy, dakujem za odpoved.

NO na 3okruhy uz nemozem, kedze jeden okruh mam s ledkami a spinacie hodiny maju len 3programovatelne zasuvky. Takze aky pomer by si teda zvolil? Asi u mna vyhrava zatial 4:2 no a rano zacnem svietit 2modrymi
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: stačí to nebo ne?

Príspevok od používateľa Steedy »

no osobne rano jako prvni se mi spinaji 1modra a 1ks actinic a tak samo vecer jako posledni vypinaji..
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"