xenia

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Já jsem koupil živák s xenií.Z počátku pumpovala,ale nijak zázračně.Po pár dnech přestala pumpovat, potom se málo nalejvala a nakonec si furt lehala a tak.Na této diskuzi mi poradil,abych zkontroloval a popřípadě odboural fosfáty.Nasadil jsem Phoex a zdá se, že velmi pomohl.Dnes už nic nenaměřím.Kolonie se rozrostla, xenie má samé držky, takže si furt lehá,zakoření a udělá se jiná xenie.Zatím mi nějak nevadí a korálům také ne.Jediný problém, který mám je, že mám Anthelii,kolonie se začala rozrůstat,ale teď je většina polipů schovaná.Pachyclavularia vypadá jak anglickej trávník.Xenie se taky dost roztahuje,ale ani jedn z nich se Anthelie nedotýkám.Můžou ty potvory vadit tak, že uvolňují cosi, že Anthelie na to takto reaguje? Zoanthus, který tam mám se taky tváří v pořádku.NO3 je na cca 10 mg/l, PO4 0 mg/l ,PH 8,00, sanilita 1023-4, KH cca 10 až 12.Zapomněl jsem, že ty anthelie mám v mírném proudu.Asi bych je měl dát jinám? Díky,Franta
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

co sa týka xenií mám ich aj stiahnuté a neviem prečo.Na začiatku pekné teraz :evil: :evil: .PhosEx mám od začiatku a PO4-0mg/l :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Na odkaze máte dělení xenií http://www.youtube.com/watch?v=cKSXzSuyDrw Moři zdar,Franta
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: xenia

Príspevok od používateľa kačer »

Dobrý večer přeju. Mám xenii v akva cca 14 dní. na jednom kameni jeden malinký trs a jeden větší. Poslední asi tři dny je ten větší přes den stažený, jen par ramen je malinko vylezlých. cela se ale rozvine az po zhasnuti svetel. nevím čim to je. Mám tu xenii asi 15 cm pod vodní hladinou, tak jestli na ni neni třeba prudky svetlo (4x39W), ze ji to spaluje ramena. ale zase ten menší jede skoro pořád, jen v noci je občas stažený. Díky za rady.
Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

Re: xenia

Príspevok od používateľa vasekg »

Ahoj, neporadím ti, na to jsou tu jiní experti, ale typnul bych si, že to prudkým světlem není - mám celkem 150 watů T5 5 cm nad hladinou a xenie i heteroxenie se mi rozrostly tak, že doslova lezou po hladině (občas i na ní :-)) a stále pumpujou a rostou...

Takže světlem asi ne.

V.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: xenia

Príspevok od používateľa kačer »

Dík. tak uvidim, nechám tomu volný prubeh. :-)
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: xenia

Príspevok od používateľa Aleš »

Taky jsem xenie kdysi takhle řešil. Dnes bych si přál abych tam žádné neměl. Je to hrozný plevel, když začneš s SPS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"