zastavenie rastu koralov

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

zolidiver2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07 Okt 2008 16:32

zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa zolidiver2 »

Mám 300l nádrž a po presťahovaní z bytu do domu niečo nie je Ok s nádržou.V byte mi všetko rástlo,fungovalo aj keď som mal iba 2x35W osvetlenie,ale počas dňa asi hodinu bola nádrž osvetlená slnkom - orientované na západ.
V dome som pridal 250W HQ od firmy proli,a nádrž je orientovaná na východ.Je pravda že sa mi nádrž prehriala, a dosť života som stratil, ale bolo to asi pred 8 mesiacmi.Hodnoty sú:MG-1350,Ca-450,NO3-0,PO4-0,KH-9.3,NH4-0,filter beží v kuse tak isto aj odpeňovač.Správanie života:xénie pulzujú-vyzerajú byť v pohode,caulastrea-sa delí a cez noc sa otvára,zoantusy čo pražili nejako sa ťažko zotavujú,sarkáč sa málokeky otvorí,a sasankám sa tiež veľmi nedarí.Môžte mi niekto poradiť čo by som mohol ešte skúsiť,pretože aj hodnoty sú OK.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa Lukáš »

Z predch. tazko usudit, ci konstatujes alebo naozaj ziadas o radu. Na vela veci si si odpovedal vlastnou otazkou. Koraly, ktore preziju tazku ujmu sa niekedy zotavuju aj vyse roka. NO3 si bud zle meral alebo aj to moze byt jedna z pricin stagnujucich koralov v ramci tvojej druhovej osadky. Pumpujuce xenie svedcia skor o prvej moznosti.
Ako sa tvaria koraly, ktore si pridal neskor, po odozneni vsetkych vyznamnejsich stresovych udalosti?
Kedze sa v tvojom pripade nic zasadne nedeje (ziadna zmienka o aktualnych uhynoch, chorobach), riadil by som sa mudrostou vseludovej slovesnosti: "dockaj casu jak hus klasu...!"
Používateľov profilový obrázok
lubo1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26 Nov 2009 13:40
Bydlisko: Sp.Podhradie SK

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa lubo1 »

Mne sa stálo to isté, tiež som prehrial nádrž ktorá dokonale fungovala a tiež sa mi zdá dlhý čas jej regenerácie ( od 7.2010) ,ale zlepšuje sa to pomali a isto.Daj si pre istotu zmerať vodu u profika ,lebo ak máš naozaj sterilnu vodu tak ja neviem ?
LUBO
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa rybka »

Pumpující Xenie nejsou dobrým prorokem. Kdysi to byl hit, dnes už ne.
Při pozorování v přírodě (zátoka Sharm el Arab) kolonie na útesu plápolaly v proudu vody a kolonie na přílivové hraně s teplotou vody snad o 10°C vyšší pumpovaly o stošest. To samé může způsobovat i obsah amoniakálního dusíku. Kolorimetrickému testu na jeho obsah dávám životnost tak měsíc, a je zcela jedno, který ze dvou systémů stanovení používá (jestli jednoduchý "Rataj" nebo složitější "Salifert").
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa shark »

rybka napísal:Pumpující Xenie nejsou dobrým prorokem. Kdysi to byl hit, dnes už ne.
Při pozorování v přírodě (zátoka Sharm el Arab) kolonie na útesu plápolaly v proudu vody a kolonie na přílivové hraně s teplotou vody snad o 10°C vyšší pumpovaly o stošest. To samé může způsobovat i obsah amoniakálního dusíku. Kolorimetrickému testu na jeho obsah dávám životnost tak měsíc, a je zcela jedno, který ze dvou systémů stanovení používá (jestli jednoduchý "Rataj" nebo složitější "Salifert").
no vidiš a já měl vždy za to že mám asi špatnou vodu že mi nejdou xenie.Jak je dotahnu tak se stahnou a je ponich do tydne :)
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa Luděk »

Jsem na tom stejně,kdysi rostly jak šílené a dneska je nejde udržet. A tak bych je chtěl,protože se mi fakt líbí :(
550l reef mix
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa Aleš »

shark napísal:
rybka napísal:Pumpující Xenie nejsou dobrým prorokem. Kdysi to byl hit, dnes už ne.
Při pozorování v přírodě (zátoka Sharm el Arab) kolonie na útesu plápolaly v proudu vody a kolonie na přílivové hraně s teplotou vody snad o 10°C vyšší pumpovaly o stošest. To samé může způsobovat i obsah amoniakálního dusíku. Kolorimetrickému testu na jeho obsah dávám životnost tak měsíc, a je zcela jedno, který ze dvou systémů stanovení používá (jestli jednoduchý "Rataj" nebo složitější "Salifert").
no vidiš a já měl vždy za to že mám asi špatnou vodu že mi nejdou xenie.Jak je dotahnu tak se stahnou a je ponich do tydne :)
Co já bych za to dal.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: zastavenie rastu koralov

Príspevok od používateľa amsi »

jj chlapi to máte tak, super čistá voda, aby tam jely tvrdáky a pak vám nejdou xenie ....... já jich měl plné akva,pak jsem vylepšoval parametry vody, a to bohužel jen napůl, takže na xenie to bylo moc čisté a tvrdé ještě ne dost ....... :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"