Reef by švíco

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa Lukáš »

Ok, aj toto je jeden z moznych prikladov, len neviem ci zostane ostatnymi dostatocne pochopeny.

Dynamicka rovnovaha v tomto pripade neznamena len chemicke pochody. Nie je to len chemicka rovnica s jednou sipkou smerujucou od reaktantov k produktom a druhou naopak. Dynamicka rovnovaha ekosystemov ma viac rozmerov.

Tebou popisovany proces ukladania fosfatov je len jeden z mnohych. Vobec som tu nechcel rozputat temu o fosfatoch, takto by sme mohli riesit este 50 dalsich faktorov, ktore vstupuju do hry. Ide skor o principialny pohlad na vec, ako veci funguju. Pojem stabilne morske AQ sa jednoducho nezaklada na skutocnosti.

btw. ja pouzivam Savo :lol:
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Říkal jsem si, že pořídím záložní UPS zdroj pro moje nano. V případě výpadku bych chtěl nechat běžet proudové čerpadlo a kanistrový filtr, což je dohromady 12,5W. Měl byste někdo nějaký typ na menší levnou UPS? díky
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Navážu na svůj včerejší dotaz...
Když si představím, že mi na několik hodin - dejmetomu na 2-5 hodin vypadne napájení, nestačilo by po tuto dobu jen intenzivně vzduchovat? Asi by to ale nezajistilo distribuci kyslíku přímo k bakteriím v kamenech, že? Ještě pro jistotu dodám, že nemám ryby... (a co by se stalo s externím filtrem, kde se nachází 1l siporaxu... asi by v něm za tu dobu bez pohybu vody pomřely bakterie... ?)
Napadlo mě použít 12V vzduchovací motůrek a ten v případě výpadku spínat pomocí relé a napájet z 12V baterie.... Je fakt, že by vzduchování mohlo jisté malé proudění také vyprodukovat. Co si o tom myslíte, má to smysl řešit takto nebo je potřeba aby beželo alespoň proudové čerpadlo? díky moc! :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa chip »

švíco napísal:Říkal jsem si, že pořídím záložní UPS zdroj pro moje nano. V případě výpadku bych chtěl nechat běžet proudové čerpadlo a kanistrový filtr, což je dohromady 12,5W. Měl byste někdo nějaký typ na menší levnou UPS? díky
http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-700-d140494.htm
http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-550-d140493.htm
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Dneska jsem si v akvaristice prohlížel malého Ocelairse z odchovu (klaun očkatý) a vcelku se mi zalíbil. Mám několik otázek. Je pro klauna 60l dostatečně velký prostor? Na netu lze najít spousty 10g nádržek s párem těchto ryb... Stále se držím pravidla, že chci nádrž bez ryb, ale červíček přecijen hlodá. Může být klaun osamotě nebo musí být bezpodmíněčně v páru? Jak je na tom s metabolismem - není to mořské prasátko? Stačí mu pár granulek obden? Jak dlouho v případě nepřítomnosti vydrží bez žrádla? Klaun v akvaristice má cca 2.5cm, za jak dlouho vyroste do maxima? díky za odpovědi :wink: PS: jedna doplňující, co všechno je klaun schopnej otravovat snahou skamarádit se? Může se vrtat v xeniích nebo sarkopythonu? Nerad bych, aby byly všechny měkké korály nonstop zavřené...
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa vik_33 »

Nemusíš pro základní info chodit daleko:
oldreef/encyklopedia.php?menu=1&id_enc=13
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

vik_33 napísal:Nemusíš pro základní info chodit daleko:
oldreef/encyklopedia.php?menu=1&id_enc=13
Díky, o tomhle atlasu jsem nevěděl.. škoda že není víc plnej.
Mno asi klaun nebude ideální volba... nechám si zajít chuť :| Třeba někdy dospěju k nějaké opravdu nano rybě co mi padne do oka, není kam spěchat :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa vik_33 »

Klauni se většinou zdržují na jednom místě. V mém AQ je málokdy vidím dál než 15cm na obě strany od "ložnice" a to má AQ 100x60x60cm. Nejsem příznivcem nano akvárií, ale zrovna nějaké maličké klauny bych si do něj dal ( bez sasanky! ).
Pěkná rybka je také Gobiodon okinawae, i když já s ní udělal špatnou zkušenost :-(
Naposledy upravil/-a vik_33 v 29 Nov 2011 19:26, upravené celkom 2 krát.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

O gobiodonovi jsem taky uvažoval, ale přijde mi až moc statický. Navíc naživo se mi zase tak moc nelíbí. Ještě tedy k tomu klaunovi... jak je to s krmením mořských ryb? U sladkovodních většinou i deset dní bez žrádla nic neznamená, jak je tomu např. u těch klaunů? Nemají jiný metabolismus? Není je potřeba krmit pravidelně každý den? Co se stane, když nedostane žrádlo třeba tři dny? díky moc za trpělivost, švíco
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa vik_33 »

Jsou druhy ryb, které musíš krmit denně ( případně i vícekrát denně ) - anthias a spol. Já mám v AQ klauny, kauderni, hepatuse a sapínka a krmím většinou obden, někdy i obdva dny ... takže víkend mimo domov není problém, pokud jde o krmení ...

Gobiodon byl krásnej - nádherně žlutě svítil a roztomile se několik měsíců povaloval po korálech ... dokud mu neruplo v bedně a nezačal je okusovat :evil:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

chip napísal:
švíco napísal:Říkal jsem si, že pořídím záložní UPS zdroj pro moje nano. V případě výpadku bych chtěl nechat běžet proudové čerpadlo a kanistrový filtr, což je dohromady 12,5W. Měl byste někdo nějaký typ na menší levnou UPS? díky
http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-700-d140494.htm
http://www.alza.cz/apc-back-ups-es-550-d140493.htm
Díky za odkazy... teď ještě jeden doplňující dotaz. Pokud napojím na jednu z odkazovaných UPS pouze filtr, který bere 8W, bude schopná ta UPS pracovat i při takto malém zatížení? Když koukám na jaké výkony jsou ty UPS konstruovaný, tak bych se bál aby mi to třeba nevypínalo apod. díky :wink:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa chip »

nn nemusis se bat, pojede na to v pohode...
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa švíco »

Takže moje nano moře běží téměř čtvrt roku. Zatím naprosto hladce, bez sinic a podobného svinstva. Tvrdé korály mají úžasné barvy a znatelné přírustky. Měkkým se též výborně daří. Vápenitá řasa pomalu ale jistě porůstá techniku. Krevety a klaun spokojeně žijí a prohání se po nádrži... Veškerá péče kolem nádrže mi zabere týdně 15-20min. Jedná se o výměnu filtrační vaty ve filtru a pak jednou týdně o doplnění 2dcl. odparu a následná výměna 5l vody. Toť vše :lol: Doufám, že to tak bude i nadále 8)
Prílohy
Celkový pohled
Celkový pohled
Discosoma
Discosoma
Neteř pozoruje George
Neteř pozoruje George
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Používateľov profilový obrázok
chip
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1416
Dátum registrácie: 07 Feb 2009 22:10
Bydlisko: Praha
Kontaktovať používateľa:

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa chip »

pekne.... hlavne to nano s nanem ;-)
Používateľov profilový obrázok
lary
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 12 Mar 2008 23:59
Bydlisko: ČR. Město: Kadaň okr. Chomutov

Re: Dennerle nano Marinus

Príspevok od používateľa lary »

Moc pěkné, ty máš akva s krycím sklem, nebo normal bez skla :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"