Odpenovac

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

Ahoj mohol by mi niekto prosim poradit?
Kupili sme dom a je v nom prazdne Akvarium urobene ako predelovacia stena tak som sa rozhodla ze bude morske ale mam maly problem z vyberom odpenovaca pretoze mur na ktorom aquarium stoji je plny a nad nim je konstrukcia prekryta sadrokartonom cize by som mohla odpenovac postavit nad akvarium.Otazka je bude to fungovat?Ak ano viete mi poradit aj konkretny odpenovac (300l akvarium) alebo mi zostava iba kupit odpenovac vnutorny? Co teda si myslim ze pri panoramatickom akvariu z estetickeho hladiska nebude nic moc...
Dakujem.
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa Dano »

Skus to nafotit, mozno by sa dala spravit v priestore nad akvarkom mensia filtracka. Ono by to bolo fajn, ale potom by bolo treba poriesit umiestnenie vytlacneho cerpadla v akva.
Dano
kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

Dik za odpoved,nafotit to mozem ale az cez vikend este tam nebyvam.Ta filtracka to myslis take to mensie aqvarko na filtraciu,neviem nieje to trochu zbatocne koplikovane na tak male akvarko?
Používateľov profilový obrázok
lubo1
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 26 Nov 2009 13:40
Bydlisko: Sp.Podhradie SK

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa lubo1 »

Radšej skús len sladkovodné, lebo morské je asi pre teba zložité a zbytočne vyhodené peniaze.
LUBO
kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

Nooo tak to mi prosim nerad ani zo srandy ja viem ze asi to berem trocha na lahku vahu ale polepsim sa :-)))))na sladkovodne je uz neskoro uz je vsetko nakupene od soli, osmose, zivy piesok, testy ,merace, zivy kamen 20 kg ,HQi osvetlenie ......az na ten odpenovac ,je ich na trhu tolko ze si jednoducho neviem vybrat.A majitel obchodu kde som to kupovala (byvam vo viedni) tvrdi ze "technikbecken" nepotrebujem staci dobry odpenovac....
švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa švíco »

Ty už máš koupené živé kameny? To už ti systém běží či co?
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa Dano »

Ked v tom mas chaos a byvali by ste napriklad v Ba, poradil by som ti toto, skoc napr do
http://www.aquasymbioza.sk/ a dohodni sa s Mirom nech ti doda co potrebujes na to, aby to fungovalo. Kedze byvas vo wien, skus sa dohodnut s tamojsimy obchodnikmy, je ich tam dost. Isto su odborne zdatny, ked ti predali zive kamene a ty ich este nemas kam dat, ci?
Dano
kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

Nie je zapatena zaloha ale vyzdvihnut si ich mozem az za 2-3 tyzdne pretoze do obchdu pridu cerstve z Indonezie.
kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

no az taky chaos v tom nemam uz som precitala 3 knihy o morskej akvaristike az na tem odpenovac.Problem je v tom ze v obchodoch mi predavaci natiskaju odpenovace za 600-700 eur.Je fakt nutne aby som za odpenovac zaplatila taku supu?
Dano
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 480
Dátum registrácie: 17 Nov 2006 20:00
Bydlisko: Šamorín

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa Dano »

Nie je to nutne, samozrejme by si ale mala mat predstavu o tom, co v tom akvarku chces mat. Ak chces skusit aj nejaky ten sps ci lps koral, seriozny odpenovac budes potrebovat. Ale tych 6-7 stovak je zbytocne vela. Nemam prehlad v cenach odpenovacov, ale nieco podobne ako http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-r ... -x-15.html kupis uz za 200eur.
Druha vej je ale samotny system filtracie. Trapit sa s akvarkom bez prepadu je dnes uz cele zle :wink:
Dano
kathy111
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 15 Jún 2011 17:20
Bydlisko: wien

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa kathy111 »

No ak mam spravne info tak prve aspon 3 mesiace v akvarku nebudem mat nic (okrem zivych kamenov) a potom pomaly nejaka ta nenarocna ryba garnela alebo sasanka a tie koraly nie su pre zaciatocnikov takze bude nejaky ten cas trvat kym sa do takeho stadia dostanem takze bolo by toto na zaciatok riesenie?:http://www.pepinuvutes.cz/store/goods-t ... -9005.html
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa shark »

tento skimmer ti bude stačit nejen do začátku :wink: je dobrej a na tvoji nádrž bohatě stačí
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Odpenovac

Príspevok od používateľa VINTR »

Přemýšlela jsi nad filtrací, dle mě je to základ. Pokud nemáš pod akvárkem místo tak moc možností nemáš (vedle nebo nad akvarkem). Myslím si, že pokud si nezařídíš filtraci tak budeš mít za čas problém (nikde o ní nepíšeš). Jakmile bych toto vyřešil začal bych se starat o odpěňovač, zdali bude možnost umístění ve filtračce nebo bude muset být umístěn v hlavní nádrži.
Pokud jsem tě správně pochopil tak chceš odpěňovač v hlavní nádrži (asi jinou možnost nemáš). V tom případě ten odpěňovač co jsi uvedla je dobrý (když přidáš 1500 Kč bude ještě lepší), ale více se mi zamlouvá ten co uvedl „Dano“, ale ten je do filtru.

Hodně zdaru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"