chorvatsko - život

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vasekg
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 800
Dátum registrácie: 08 Aug 2009 08:26
Bydlisko: Bělá pod Bezdězem

chorvatsko - život

Príspevok od používateľa vasekg »

Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: chorvatsko - život

Príspevok od používateľa Aragornus »

Hehe, já zrovna jedu do Chorvatska na 25 dní.
Ale to nevadí CITES mám, takže no problémo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: chorvatsko - život

Príspevok od používateľa rybka »

A jejich vývozní povolení? Nejdřív musíš mít vývozní povolení na konkrétní druh (-y), jejich počet a na základě toho žádáš MŽP o vydání povolení k dovozu.
Jo, a na manželku nebo přítelkyni CITES zatím nepotřebuješ :lol:

A vlastní zkušenost - vyhnout se hraničnímu přechodu Donji Macejl a ostatním velkým, vzít to přes Ormož nebo Zavrč (Zagreb, po A4 směr Varaždin a pak na uvedené přechody, Ptuj, Lenart a Mureck v Rakousku). Za ušetřených 30 éček za Slovinskou dálnici máš pěkného živočicha. A časově ztratíš maximálně 20 minut anebo získáš hodiny vyhnutím se frontám na hranicích.
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: chorvatsko - život

Príspevok od používateľa OndraM »

Aragornus napísal:Hehe, já zrovna jedu do Chorvatska na 25 dní.
Ale to nevadí CITES mám, takže no problémo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Omlouvám se že vstupuji do této sekce, ale nedalo mi to, ty máš CITES ? To by mě asi zajímalo. Jak to vypadá když někdo má cites, a je tedy v pohodě, a může si dovézt co chce ?
Jestli problematice nerozumíš, tak nepleť lidem hlavy.
Jak píše Rybka, je potřeba vývozní povolení (CITES Permit) ze země vývozu (řekněme Chorvatska), to vydává příslušné ministerstvo na přesný počet živočichů přesně specifikovaných druhů. Toto povolení se nevydává každému kdo si přijde, firma musí mít povolení daného ministerstva, jinak ti v česku nedají dovozní povolení, to vezmeš, zajdeš v Praze na Ministerstvo životního prostředí - odbor mezinírodní ochrany biodiverzity, podáš žádost, počkáš si 3-4 týdny a dostaneš dovozní povolení na dovoz živočichů. Pozor, toto povolení má platnost pouze na jeden dovoz, a to pouze na ty živočichy na které máš to vývozní povolení na které jsi žádal povolení dovozu. Dovozní povolení ti nijak neuděluje licenci CITES na pravidelný dovoz živočichů. Ještě jedna důležitá věc, pokud by jsi měl jen jediného živočicha chráněného úmluvou CITES, a nebyl v dovozním povolení, vystavuješ se sankcím dle zákona.
Mimo toto, pokud by jsi chtěl dovážet oficiálně a měl CITES, je třeba ještě veterinární kontroly ze země vývozu a kontrola příslušného orgánu (Česká inspekce životního prostředí) zda vezeš co máš.

I když si to většina lidí nepřipouští, tak je převoz korálů, jejich částí, a to živých i mrtvých větších jak 3cm, jakož i jiných bezobratlých živočichů které spadají pod CITES stejné, jako by pašovali chráněné papoušky nebo opice.
Nechci tím říct že by něhoho zavřely, ale můžete natrefit na celníka kterej má den blbec, a může vám hodně zněpříjemnit život.
Používateľov profilový obrázok
Aragornus
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 15:14
Bydlisko: Ostrava

Re: chorvatsko - život

Príspevok od používateľa Aragornus »

HEHE - můj poslední comment berte s nadsázkou please, jasně chápu a rozumím, také vím jaké jsou veškeré požadavky MŽP.
Kdybych to nevěděl, tak bych do toho taky nešel,....že ano.
Pochopitelně mi nevystaví "povolení" živočišných druhů za dne na den, to je jasná věc.
Nu co se mě týká, já jedu pouze se opalovat, užívat si pohody a hlavně potápět se!!! Práce už bylo dost za tento rok. :shock: :x
Abych sbíral nějaké mušle a ježky, z toho už jsem vyrostl :D ....proč mít doma mrtvé ježky a hvězdice, když je můžu mít doma živé :mrgreen: :mrgreen:.
Zdar všem i tobě Ondro :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"