Calothrix

Všetko o problémoch s riasami.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Fentonova reakcia je v pripade pouzitia Rowaphosu a ryze obmedzena len na sliz, ktory sa vytvori v okoli ryze a hrdze, tam ma svoje vlastne podmienky a len minimalne ovplyvnuje parametre v nadrzi /mierny pokles pH radovo na 7,8/.
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Ten Rowaphos s ryzou staci dat do ponosky do silneho prudu
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa rybka »

jskubak napísal:Ten Rowaphos s ryzou staci dat do ponosky do silneho prudu
SZ:
Nepotrebujes velky prietok, kludne ti staci aj pancucha niekde na vyvode.
Asi by som radsej ubral trocha s phos reaktora a dal tam ten PhosEx Al, ten ti dobre vychyta organicke fosforecnany.
Kludne dalej zvysuj redox potencial tym peroxidom ak ti to pomaha,
ak by si niekedy siel mojim smerom zastav sa a dam ti aj nejake slimaky co tu pliagu zeru
jskubak

... tak tomu už vůbec nerozumím :roll:
Mořské akvárium není čistírna odpadních vod, a sloučeniny hliníku už bych tam necpal vůbec Jak psal Jaroslav, pokud víš, že eliminuješ veškeré negativní vlivy (několik jich uvedl), nech na přednášku a ne pro toto fórum, ať se toho nějaký "zoufalec" nechytí :!:
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Tato SS nebola urcena rybkovi ale bola odpovedou na konkretnu otazku ineho uzivatela a riesila konkretny problem
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Pozri si moje akvarium ja takto uz nejaku tu chvilu fungujem

http://www.reef.sk/viewtopic.php?f=2&t=2328&start=120

inac ten hlinikovy phos mi poradili vo Viedni, nejaky pan Knapp
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa rybka »

jskubak napísal:Tato SS nebola urcena rybkovi ale bola odpovedou na konkretnu otazku ineho uzivatela a riesila konkretny problem
JRx řeší souběžně i jiný problém? Je to možné. Určitě bych nechtěné látky v nádrži řešil jejich ředěním, tj. výměnou vody a ne vymýšlením odborně definovaných nesmyslů.
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Rybka mas pravdu, problem je vsak v tom ze pouzivas informacie z 19 storocia a dnes sme v 21, to zakosi znamena ze tvoje informacie su viac ako 100 rokov za opicami, mozno by bolo dobre sa nieco poucit skor ako vynasas take tvrde sudy
Naposledy upravil/-a jskubak v 24 Jan 2012 22:12, upravené celkom 1 krát.
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

Garantujem ze ak toto nepomoze tak to ale urcite nicomu neublizi,
pouzivanie ozonu alebo aktivneho uhlia je 100x vacsii risk ako skusit toto
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa kominík »

trapas

a při tom je to jenom o redoxu co potřebuje JRX zvednout phosfátech a silikátech na které stačí nějaký phos a silicarbon ,držet ph a slušný odpěňovač a je to. :oops:
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa jskubak »

kominík napísal:trapas

a při tom je to jenom o redoxu co potřebuje JRX zvednout phosfátech a silikátech na které stačí nějaký phos a silicarbon ,držet ph a slušný odpěňovač a je to. :oops:
absolutne suhlasim
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa rybka »

jskubak napísal:
kominík napísal:trapas

a při tom je to jenom o redoxu co potřebuje JRX zvednout phosfátech a silikátech na které stačí nějaký phos a silicarbon ,držet ph a slušný odpěňovač a je to. :oops:
absolutne suhlasim
A nevymýšlet, čeho trošku přidat.
Zvednout prdel z křesla a jít vyměnit vodu, to je fakt; na mořské akvaristice je nejtěžší tahat pytle se solí :mrgreen:
Na fotky akva uživatele jskubak jsem se mrkl taky, ukázková sestava korálnatců pro "špinavou" vodu vhodná pro všechny, kteří s mořem začínají.

Mimo téma:
Je pravdou, že dříve "organické" polyfosforečnany jsou dnes řazeny mezi "anorganické". Když jsme to ve škole probírali v roce 1982, bylo to ve stadiu nejasností.

K tématu:
Jasno je v jednom, rýže naštěstí v moři nefunguje, zrovna blbá reakce mořské vody a navíc to složení (aktivnímu radikálu OH- nejspíš "klepne" přes prsty přesila "celkem silných" chloridů v roztoku), více na reefcentral.com

A ještě jedna marketingová poznámka. Stanovení celkových fosforečnanů (nikoliv ortofosforečnanů, které potřebujeme měřit!) na kyselinu askorbovou má smysl pro stanovení v roztoku obsahujícího chloridy do 150 mg/l (to je tak akorát pro některá sladkovodní akvária). Mrkněte pánové mudrci s myšlením 22. století na stránky výrobce těch plastových hraček s měřícím rozsahem od 0 do 2,5 PO4 ml/l, jaké analytické stanovení se používá a přečtěte si něco z literatury, která pochází ze století dvacátého. Děkuji za prodejce za uspokojení Vašich potřeb :lol:
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa JRx »

kominík napísal:trapas

a při tom je to jenom o redoxu co potřebuje JRX zvednout phosfátech a silikátech na které stačí nějaký phos a silicarbon ,držet ph a slušný odpěňovač a je to. :oops:
po4=0.00 hanna s rozsahom do 2.5ppm
ph vnoci klesne minimalne na 7,9 cez dez je ph=8,2
odpenovac Bubble king 180

nemozem uz tam pridavat fosexy sak mi vykapu koraly co este prezivaju....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa rybka »

jskubak napísal:Rybka mas pravdu, problem je vsak v tom ze pouzivas informacie z 19 storocia a dnes sme v 21, to zakosi znamena ze tvoje informacie su viac ako 100 rokov za opicami, mozno by bolo dobre sa nieco poucit skor ako vynasas take tvrde sudy
Asi nejdvrdší bude tento: Vyrostl tady nový chemik, který ví úplné ho.no o biologii, který umí akorát nejmodernějšími chemickými metodami čistit žumpy a převádí to na mořská akvária. Pánové, končím s tímto spolkem :!:
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa amsi »

rybka napísal: Děkuji za prodejce za uspokojení Vašich potřeb :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: bohužel souhlas :|
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Calothrix

Príspevok od používateľa Luděk »

rybka napísal:
jskubak napísal:Rybka mas pravdu, problem je vsak v tom ze pouzivas informacie z 19 storocia a dnes sme v 21, to zakosi znamena ze tvoje informacie su viac ako 100 rokov za opicami, mozno by bolo dobre sa nieco poucit skor ako vynasas take tvrde sudy
Asi nejdvrdší bude tento: Vyrostl tady nový chemik, který ví úplné ho.no o biologii, který umí akorát nejmodernějšími chemickými metodami čistit žumpy a převádí to na mořská akvária. Pánové, končím s tímto spolkem :!:

Tak pro všechny reefaře napíšu co si myslím a jak jsem zvyklý mluvit.Ať to admin vymaže,jestli chce,všichni asi máme víc než 18 let.
KURVA CHLAPI,NESERTE MNĚ. konečně to zde na reefu začalo být jako kdysi. Začal psát Rybka,Lukáš,Peter a další a opět se tu objevily nové,přínosné rady pro všechny,které ten náš koníček baví(třeba poslední od Rybky o regeneraci Silicarbonu,který mně obvzláště potěšil) a jiné a jiné. Vím,že NASRAT Ivoša není problém ale díky jednomu ješitnému frajírkovi jsme přišli my ostatní o pro nás velice důležité informace a je to zase v PRDELI. Ivoš zamknul své téma a obávám se,že těch příspěvků taky ubude. :evil: :evil: Řešit to SS se mi jeví jako obtěžování. S pozdravem Luděk
550l reef mix
Napísať odpoveď

Návrat na "Boj s Riasami"