štart

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

štart

Príspevok od používateľa miki »

Lekár podľa príznakov vie o aký problém ide. Tiež sa to dozvedel len z kníh.
Prosím vás prispejte svojimi skúsenosťami nie len z oblasti chorôb ale i zmien ktoré nedopadli najlepšie. Uveďte i postup ako ste to potom vyriešili.
Možno tak tým, že nezopakujeme chyby iných, alebo včas odhalíme problém, predídeme zbytočným stratám.
Verím, že mnohí z Vás majú vhodne príspevky tak skúsme vytvoriť malú encyklopédiu PRVEJ POMOCI.
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...moje, a možná dost blbá a konzervativní, rada je: "Používej pro moře pouze to, co je pro moře určené, technika, materiály, dekorace, systémy, či to co je již evidentně odzkoušené a vhodné...
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

To je rada nad zlato :lol: Ušetří to spoustu financí, zabrání mnohým zklamáním a rozčarováním. Zpočátku to tak nevypadá, když travertin je možno mít i zdarma a kilo živých kamenů vyjde na cca €-15. Říční písek nebo nějaké křemičité písky taky do mořského akvária typu reef nepatří. A tak by se dalo pokračovat. Určitě není potřeba věškerá "nepostradatelná technika", kterou nám cpou někteří obchodníci.
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Na některých věcech se prostě ušetřit NEDÁ :!: Do mořského AQ jedině to co je z moře, a ještě zásadně z osvědčených zdrojů. To je také dost důležité (alespoň podle mě) :wink:

Už jsem párkrát slyšel (v renomovaných obchodech) takové rady prodavačů, že jsem se musel hryzat do rtů abych to vydžel a neřekl co si o nich myslím. :cry: To třeba můj dvorní dodavatel mi prostě korál neprodá, když není přesvědčený že je ve 100% kondici. I kdybych naléhal....

A jen tak mimochodem, když si někdo koupí Ferrari, taky ho ani nenapadne nalejt do něj naftu :lol:
Používateľov profilový obrázok
Alda
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 23 Nov 2005 10:34
Bydlisko: Jižní 1971, Hranice, ČR

Príspevok od používateľa Alda »

...tak těm 100% bych zase tak nevěřil, pokud koupím tak chci prodat, těch 100% u mořských živ. stejně nikdo nepozná a nesplní, jinak možná může přistoupit k věci náhradního živočicha, z mé zkušenosti a přístupu je závěr takový, že to co přinesu domů je moje a pokud to uhyne je to čistě moje záležitost neboť já jsem koupil a zaplatil..., reklamace s životem jsou poněkud zavádějící.
Jinak platí co jsem zmínil výše.
Jsou dvě možnosti. Začít jako začátečník-koníčkář, projít si určitou dobou a k něčemu dospět a nebo začít jako začátečník-investor a nechat si udělat moře od profíka dle referencí jeho shlédnutých...
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

Prosím o pomoc. Protože jsem pitomec :oops: , povedlo se mi rozbít ve filtru hustoměr, ze kterého se vysypali kuličky zátěže do filtru. vybral jsem co jsem našel, jenže určitě tam pár kuliček zůstalo. Mám obavu, že zátěž byla pravděpodobně z olova, co to udělá s akváriem. Mám filtr komplet vybrat - a vrátit akva o půl roku zpátky na začátek - nebo pár desetin gramu olova na 300 lirů vody je zanedbatelné??
Díky!
Pepa N. 360 reef mix.
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Koupit 1 kg zeolitu na www.pepinuvutes.cz . I když bude zátěž hustoměru nejspíše z oceli, mohou tam být těžké kovy a ty zeolit naváže spolehlivě. Pokud je to olovo, zeolit jej váže ještě lépe než amoniakální dusík :lol:
Josef Nosek
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 26 Nov 2006 12:11
Bydlisko: Praha 8

Príspevok od používateľa Josef Nosek »

ufffffff :shock: Bál jsem se že budu muset zase na začátek. Děkuji! :D
Pepa N. 360 reef mix.
Patrik
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 14 Jan 2007 12:48
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Patrik »

rybka napísal:Koupit 1 kg zeolitu na www.pepinuvutes.cz . I když bude zátěž hustoměru nejspíše z oceli, mohou tam být těžké kovy a ty zeolit naváže spolehlivě. Pokud je to olovo, zeolit jej váže ještě lépe než amoniakální dusík :lol:
Pre istotu aktívne uhlie by tiež mohlo pomôcť kľudnému spánku a niečo prípadne naviazať ak sa uvolnilo.
kral
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 08 Nov 2011 06:37
Bydlisko: Jihlava

Re: štart

Príspevok od používateľa kral »

mam taky dost velky problem vcera jsem predelaval v akva osvetleni musel jsem upustit z akva 50l vody a filtrace mi cca 3hodiny nejela po 3h jsem do systemu dolil vodu cerstvou kterou si micham v sudu min tyden do predu a zapnu cerpadlo a ryby mam jen ctyri 2 klauny dasciluse a flavescentku zacali malatnet rychle dychat tak jsem je pochytal sli sami a dal do kbeliku se starou vodou z nadrze a prevezl ke kamaradovi klauni do hodky v pohode flavescentka z dascilusem sice zijou ale porad rychle dychaji a moc neplavou akva mam 250l filtr 130L 1komora keram valecky 2komora aktivni uhli a phosex 3komora refugium 4komora odpenovac a za cerpadlem UVlampa serizena na pul prutoku denne davam vodku ocet cukr 1ml na 100l a protogen korali a rasa ve filtru v pohode blesivci a ruzna havet v refugiu taky hodnoty vody perfektni meril jsem vse co se da zadna velka zmena akorad KH mi zpadlo z 8,6 na 8,1 kdyby jste meli nejakej napad co se mohlo stat byl bych moc vdecnej jeste me napadlo ze se mohl vycerpat kyslik ale filtr uz mi okolo 3hod nejel nekolikrat a nic se nestalo fakt nevim moc diky za reakce Tomas kdyby nekdo chtel muze mi napsat sms a ja zavolam zpet777568847
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: štart

Príspevok od používateľa vik_33 »

Vzhledem k tomu, že do AQ cpeš vodku, ocet, cukr a protogen, tak mohl být problém ve Tvém AQ možná způsoben náhlým úhynem příliš velkého množství bakterií ve filtraci. Možná jsi je měl v danou chvíli příliš přemnožené a když vypadla cirkulace, rychle vyčerpaly kyslík a uhynuly. Po zapnutí filtrace se vše dostalo do AQ a na problém bylo zaděláno.
A ještě dotaz - čím měříš kh? Že to máš na desetiny :shock:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"