Silicarbon

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Silicarbon

Príspevok od používateľa bradoo »

Chcel by som sa spýtať skúsených na to ako dávkovať, či preplachovať, aký prietok zvoliť. Tiež ma zaujíma či neabsorbuje do určitej miery aj fosforečnany(Zdá sa mi to hrdzavej farby ako fosex) Tiež by ma zaujímalo či niekto používa na silikáty aj http://www.aquanimal.sk/obchod/action/p ... 00-g.xhtml a aké má s tým skúsenosti. V akva sa mi začali tvoriť hnedé povlaky, ale test na sinicu ich nepotvrdil. Fosforečnany nenamerám (salifert) a pokusy zvýšiť množstvo Remofosu dopadli vybielením jednej montipory. Určite mám naprd RO len som na to neskoro prišiel- pred RO je KH 14 za RO 4!
Silikáty som nameral 0.25 vo vodovodnej vode a v akva ešte viac. Tiež by som rád vedel či skokové zníženie silikátov môže poškodiť korale. Dík za odpovede
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Silicarbon

Príspevok od používateľa gut »

Začni s výměnou té ro.silikáty je radno odstranit už před nasolením.používám RO/DI filtr a za ním zapojený další filtr s náplní silicarbonu(250g).dávkuju 200g/500l/měsíc do ponožky ve filtru.tu věc od sery nepoužívám.vypadá to jak zeolit.i dávkování je podezřele podobné.skokové snížení silikátů neohrozí žádný korál

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Používateľov profilový obrázok
bradoo
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 11 Apr 2011 12:15
Bydlisko: pov.bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Silicarbon

Príspevok od používateľa bradoo »

Dik. Skusim časť mixbed náplne nahradiť silikarbonom oddelím od seba prúžkom molitanu snaď to vadiť nebude.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"