Vymírání SPS

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Vymírání SPS

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Mám takový problém. Do současné doby jsem měl v akva. jak tvrdé LPS a SPS, tak i měkké korály. Najednou začaly SPS chřadnout, ale voda měla všechny parametry OK. LPSka jsou OK a měkkým korálům se daří velice dobře, nejvíce však Cladielle která dorostla rozměru 40 cm a začala se i dělit. Potřebuji si však potvrdit doměnku chřadnutí SPS korálů a ta je, že za to může ta Cladiella, která je na mé akva. 400l již moc velká a tvrdým se to již nelíbí. V ní se uhnízdili klauni a je možné, že vypouští nadměrně sliz. Co na to říkáte? je to tak a mám Cladiellu vyhodit z akva. nebo se mýlím. Předem děkuji za rady.
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa gut »

Pokud se ti tolik daří měkkým tak ta voda pro sps není úplně ideální.jestli je ta cladiella velká a ještě v ní řádí klauni tak může nadměrně vypouštět toxiny a to se spskům nelíbí.pokud máš možnost tak ji přemísti jinam a uvidíš jestli je to tím.btw zkus upřesnit co myslíš tím ze ti sps chřadnou.popřípadě hod fotku

Odesláno z mého MT15i pomocí Tapatalk 2
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa Pohl2 »

P8080030.JPG
,
P8080029.JPG
Tak takhle vypadají ti chudáci. Podobně vypadá i Acropora a jedna už to má za sebou.
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Velkopolypovým korálům to vůbec nevadí a očividně prosperují.
P8080031.JPG
. A tady je ta potvora, která za vše může, což mi dnes bylo potvrzeno odborníkem, takže bude muset co nejdříve pryč. Klauni přijdou o bydlení.
P8080034.JPG
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa kominík »

co to je parametry ok? je to dobré vždy vědět než se začne něco řešit .třeba nízké mg se projeví na sps daleko tříve než na lps a na měkkých to nepoznáš skoro vůbec
a co hodnoty po4 ,no3 ,nízké ph zase nejháklivější sps a pod.je toho hodně a je třeba to něčím vylučovat
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa vlčák »

taky bych nebyl tak rychle hotov se zaverem dat ji pryc, sam mam systemy propojene a spolecnou vod u sdili cca 100 sps a lps se spoustou mekkych,nejvice dura loboph.,sarkoph.,sinularie,cladiela,protopolythoya,zoant,atd.aktivni uhli nedavam a nepozoruji zadne negativni procesy.spis resim velky obsah po4 z krmeni ale kupodivu ma jen pozitivni vliv na lps,a to vyrazny!! cca zdvojnasobeni rustu !!

osobne bych zkusil tu cladielu prestehovat do jine nadrze.vzhledem k typu koralu myslim za nadrz,voda a cerpadylko plus nekake skromne svetlo zajisti dlouhe preziti,a casem bych videl zmenu.

do sekce prodej jsem daval nejake foto kde je dobre videt co u me zije v jedne vode
Pohl2
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 11 Mar 2009 20:03
Bydlisko: Holice, Koudelka, Česká republika

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa Pohl2 »

Pro Jardu H. - Foto polypů Cladilely
P8090042.JPG
P8090042.JPG (28.22 KiB) 1538 zobrazení
P8090041.JPG
P8090041.JPG (29.57 KiB) 1538 zobrazení
petr06
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 09 Okt 2010 15:22
Bydlisko: Ostrava

Re: Vymírání SPS

Príspevok od používateľa petr06 »

Ano, v tomto systému je cca 50kg živé váhy korálnatců- směs LPS,SPS a hlavně měkké. Vše hóóódně prosperuje. Proto jsem zde na fóru reagoval na rady Amsimu - "musíš redukovat a vyhazovat". Zde vše prosperuje i bez technických a hlavně finančních zpestření. Myslím, že na tlak ve válcích nedošlo, protože Ca reaktor není ale koráli jsou na prodej.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"