Filtrační punčocha

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, tak to rád slyším. Jak často takto krmíš a dáváš to jen v noci? Já jsem teď začal ,ještě tak necelou hodinu před tímto krmením, dávat aminovit, aby se korály připravili na krmení, tak jsem zvědav, jestli to bude mít nějaký efekt. :D Díky Martin
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Rici_m »

Začínám cca 1 a pul hod před vypnutím světel Reef Pearls a papu mix cca po 30 min
Všem se to líbí i těm náročnějším jedincum.
Dávkování co 2 dny.Sem tam přihodím nějakou suchou artemku :D
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Tak to jsem to začal dělat zhruba stejně. Vracím se domu tak kolem sedmé večer, to se zhasínají druhá světla. Tak to dělám podle toho, jak to stíhám. Je pravda, že třeba Merulínu vidím nejvíc lovit tak mezi devátou a jedenáctou, ale kdo ví. Uplně mi není jasné, kdy jedí Goniopory u těch jsem se zatím nevšiml, že by večer vystrkovali nějaké polypy? Martin
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Rici_m »

No Gonioporu zrovna v AQ tedkom nemám ale neš jsem ji prodal tak vystrčené polypy měla hlavně navečer.Ale já vlastně AQ vidím jen cca 2 hod před vypnutím světla takže :?
Ale mám odsledováno pod baterkou :lol: že všichni korálnatci jak SPS tak LPS vytahují polypy jako prase :lol:
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa kominík »

nevím jakou gonioporu jsi měl ,ale moje goniopora ,alveopora přes noc zatahuje polypy a že by nějak těžce reagovali na krmení se říci nedá ,ale já zhasínám o půlnoci takže se mohu dívat trošku delší dobu
co se týče punčochy - nepoužívám a voda vypadá čistě i bez ní
odradilo mne její každodení čištění,jinak by mohl bordel usazený v ní zahnívat a to by asi nebylo to pravé ořechové
klasickou punčochu používám na kemiru ,silicarbon x let a nic asi :D
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Tak moje skúsenosti sa s Komimíkovými rovnať stále nemôžu, ale keď som vždy porovnal opticky, koľko bordelu vyberiem z punčochy za týždeň ( punčochu vymieňam každých 24-48 hodín) v porovnaní s nazbieraným bordelom v nadobke od odpeňovača, keď som išiel bez punčochy, tak som sa k nej vždy vrátil.
Určite záleží aj od typu filtračky a odpeňovača ( ja mám ten , čo vyrábajú chalani v Žiline).
Voda je tiež trocha viac častejšia ako bez pančuchy.
Vrecko má tkaninu 200 nm, čiže husté.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa kominík »

jak jsem psal tak punčochu bych musel často čistit a ono bych to vydržel možná týden a pak :roll: a co se týče odpěňovače arp tak ho mám taky arp 3 a jsem s ním a jeho funkčností spokojený - dávají na ně super čerpadla nj a to je duležité na poruchovost 0 8)
Až mi přestane pořádně fungovat filtrace tak to budu muset řešit ,ale zatím to jakš takš funguje pokud si to něčím nepohnojím sám :oops: ,ale na mých cca 35 ryb to jde :)
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

Ahoj, tak já zvolím kompromis, nechám ji tam přes den a na noc ji vyndám a vyperu a uvidím ,jak dlouho to ještě vydržím. Ted mi ještě říkali, že jí dávají jen když čistí nádrž aby se do ní nachytalo, to co se zvíří a pak zase bez ní, což je taky určitě řešení. Do nedávna jsem používal jednu kostku bioakvacitu, ale jelikož bylo trošku náročnější ji prát, tak to jsem dělal tak dvakrát týdně a je fakt, že už to byl docela humus. Každopádně díky. Co se týká toho krmení Goniopor, tak si myslím, že dokud je rozsvíceno, tak stejně nejedí a podle mého je jedno, jestli je to v sedm nebo o půlnoci? Bude to zřejmě navázané na soumrak a čas po něm. No každopádně, teď začínám přidávat trochu železa, prý se to má, tak uvidím, jak se bude tvářit a kdy mi zaroste celou nádrž, třeba jako to umí xenie :D . Martin
jskubak
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 393
Dátum registrácie: 08 Júl 2010 15:19
Bydlisko: Modra
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa jskubak »

filtracne ponosky a podobne su zvycajne na dve veci, lepsie je vydlabat bioakvacit pripadne ho stiahnut silonkou, tak sa predlzit doba medzi cisteniami na niekolko tyzdnov alebo mesiacov. Cim vacsi je povrch tym pomalsie sa zapcha, preto netreba setrit na bioakvacite. Aj tak sa to zapchava
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

No toho mám doma celkem zásobu z bývalého komorového filtru. Ještě časem zkusím tu silonovou vatu a třeba se jednou vrátím k té kostce bioakvacitu nebo se na to uplně vykašlu, je vidět, že funguje i to. Martin
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Marian Gross »

jskubak napísal:filtracne ponosky a podobne su zvycajne na dve veci, lepsie je vydlabat bioakvacit pripadne ho stiahnut silonkou, tak sa predlzit doba medzi cisteniami na niekolko tyzdnov alebo mesiacov. Cim vacsi je povrch tym pomalsie sa zapcha, preto netreba setrit na bioakvacite. Aj tak sa to zapchava
Tak tu by som naozaj celkom rád počul, čo je dôvodom tohto tvrdenia?
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

A ty s nimi máš dobrou zkušenost? Budu rád, pokud uslyším nějaký positivní názor a radu jak na ně. Díky Martin
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Aj po 1,5 roku nemám stále problém večer alebo ráno so nájsť 3 min. vyprať staré filtračné vrecko a nové natiahnuť na trubku vstupu do filtračky.
Mám 3 ks , takže jedna je vo filtračke, jedna ready na použitie a jedna v umyvadle. Hneď po vybratí ju zbežne preperiem, nechám namočenú v umývadle do ráana a tpom preperiem zopaár sekúnd ešte raz.
KeĎ viem že nebudem náhodou stíhať, tak nechám zopár dní bežať systém bez filtračného vrecúška.
To čo zachytím je rozhodne viac ako len sa vyšľahá v skimmery. A voda je kryštáľo´vo čistá. môžeš vidieť sám na mojom vlákne.
Niekedy nechám schválne na 2-3 dni systém bez pučochy, aby sa dostalo viac sajratu na výživu v DSB vo filtračke.
KoĹko hláv, toĺko rozličných názorov, ale ja nedám na pančuchu dopustiť.
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Používateľov profilový obrázok
lubo54
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 970
Dátum registrácie: 18 Sep 2010 13:24
Bydlisko: Trnava

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa lubo54 »

Ja nenechávam filter bez pančuch ale stačí ak nechám 1,5 týždna pančuchu a ide vrchom :)
Dnes som menil po 10 dňoch :D jaký sajgon :)
Ak by som mal čistiť refugium od toho sajgonu :(
Mámiba chvílku reef ale osvedčilo sa my to.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: FILTRAČNÍ PUNČOCHA

Príspevok od používateľa martin01 »

A jaký máte průtok? Já tam mám 6 ti tisícovku, tak počítám reálně tak něco kolem čtyřech a půl. No každopádně zatím to ještě budu zkoušet, ale určitě je dobré mít jich víc a průběžně je prát a mít připravenou čistou. Díky Martin
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"