Bezpečné zvýšení pH

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Bezpečné zvýšení pH

Príspevok od používateľa amsi »

taky už jsem to přestal řešit :-)
gut
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 547
Dátum registrácie: 27 Aug 2011 07:30
Bydlisko: ostrava

Re: Bezpečné zvýšení pH

Príspevok od používateľa gut »

na to se jednoduše odpovědět nedá.hodnotu Ph ovlivňuje celá řada procesů.jednodušší by bylo(i když o moc ne) odpovědět jak zabránit těm poklesům.Ph ovlivňuje obsah CO2 a následně kyseliny uhličité ve vodě.zdrojem CO2 jsou ryby,špatně seřízený CA reaktor a nevětraná místnost spolu se spatným pohybem vody.takže reaktor seřídit,zajistit aby v místnosti s akvariem bylo čas od času vyvětráno a v neposlední řadě mít v nádrži tolik korálů aby všechno CO2 nadýchané rybama stíhaly spotřebovat.v noci se ten samý proces částečně postará refugium s makrořasou.dále-udržovat hodnotu KH co možná nejstabilnější.pokud je jontová rovnováha v pořádku tak je pufrační schopnost vody dost vysoká a nedochází k dramatickým poklesům ph.pomůžou pravidelné výměny správně připravené(orp)vody.dále-jakékoli organické znečištění které není odstraněno(zbytky krmení nebo uhynulý živočich)je zdrojem procesů při kterém vznikají kyseliny.jejich reakce s vodou znamená vyčerpání části pufrační schopnosti vody a další pokles PH.dále-skladba a stav substrátu dna i celého utesu má taky vliv.kvalitní a čistý korálový nebo aragonitový písek je výborný stabilizační prvek.stejně tak kvalitní reefové kameny.
ve správně dimenzované,nepřerybněné a udržované nádrži by neměl být s PH zádný problém
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Bezpečné zvýšení pH

Príspevok od používateľa Peter »

ve správně dimenzované,nepřerybněné a udržované nádrži by neměl být s PH zádný problém.

100 % suhlas... ak dodrzite tuto podmienku, dalsie merania a lavirovania su zbytocne, jak pH tak PO4. Vystizne, strucne a jasne, vdaka Gut !!
frantod
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 332
Dátum registrácie: 01 Apr 2012 11:03
Bydlisko: Žilina Bitarová

Bezpečné zvýšení pH

Príspevok od používateľa frantod »

V rozbehu aqua som meral stále... až som pochopil že sa stávam otrokom aqua teraz pozerám a posledne 3mesiace, ako idem na baling tak som 3x meral Ca, a Kh :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"