Vestavěná filtrace v akváriu

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Vestavěná filtrace v akváriu

Príspevok od používateľa alex »

Zdravím všechny reefaře. Rád bych se zeptal na váš názor umístění filtru do akvária. Jelikož nemám ve stolku dostatek místa. Mělo by se jednat o akvárium 220l. Uvažoval jsem o bočním umístění nebo na zadní stěně. Velmi rád bych znal váš názor pro a proti těchto filtrů.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
kubko82
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 389
Dátum registrácie: 03 Nov 2011 12:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Vestavěná filtrace v akváriu

Príspevok od používateľa kubko82 »

Ahoj.Ja mam kocku 50x50x50 a vzadu mam 10 cm mam filter.Pri malom akva sa tam da celkom dobre dostat Ale keby bolo hbsie tak by to bol problem.Snad len taky dvojkomorovy a nie az na dno by mohol byt.Aby si do nho dociahol.Mozno by to slo na boku ale asi by si ho nemohol spravit dostatocne velky.Zalezi aky bude mat akva rozmer.
Reef 500 litrov.
alex
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 01 Jan 2013 16:54
Bydlisko: Lázně Kynžvart

Re: Vestavěná filtrace v akváriu

Príspevok od používateľa alex »

Stolek je 110 x 50 takže jedinný limit je velikost stolku,výška neomezená. Právě z hlediska čištění jsem uvažoval o bočním umístění.
Moře znamená voda a voda je živý organismus. Nesnažte se ji předělat, musíte ji pochopit.
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Re: Vestavěná filtrace v akváriu

Príspevok od používateľa Pepa »

Vůbec bych se toho nebál. Jde jen o to, aby se tam vešlo všechno, čím chceš vodu filtrovat.

Vestavěnou filtraci mám na fish-only a měl jsem jí i na 125l reefu. Externí filtraci na současném reefu jsem zprovoznil až loni v létě, protože jsem už chtěl zapojit odpěňovač, co se mi válel na půdě, ale do té doby to fungovalo na interní filtraci od Tunze.

Tady je fotka, jak to bylo řešené na těch 125l:
PC050002.jpg
A tady jak to fungovalo:
P6170168.jpg
U toho fish-only je to udělané v zásadě stejně.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"