540L v PCE

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa shark »

A to piko sorry ale pod pojmem pěkný si představuju jinou parádu :roll: a skimmer do pika o deseti litrech :lol: takovej bych tedy vyrábět nechtěl.Do kyblíku s vodou když si vezu něco domu ho taky nedávám čéče :lol:
sorry za off topic :wink:
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Zdravím všechny děkuju za každou radu................

Nějak se začínám rozhodovat jestli se na peletky nevyprdnu a nepujdu jen do phosreactoru........ :roll:
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Zdenda »

shark napísal:A to piko sorry ale pod pojmem pěkný si představuju jinou parádu :roll: a skimmer do pika o deseti litrech :lol: takovej bych tedy vyrábět nechtěl.Do kyblíku s vodou když si vezu něco domu ho taky nedávám čéče :lol:
sorry za off topic :wink:
To piko nemá 10 l ale 5 l. Doufám, že nikdo neuvěřil, že to jsou fotky z nádrže 5l. Stačí si všimnout toho horního krytu...:D
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

akva dorazilo.... 8)
ponik68
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 05 Júl 2012 23:42
Bydlisko: Týniště nad Orlicí

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa ponik68 »

Tak koukám že to s mořskou akvaristikou myslíš vážně, kdyby si měl chuť a cestu kolem tak se stav u mě v Týništi. Jsem sice taky jen začátečník ale něco málo už jsem pochytil. Mám 200l aq a také systém odpěňovač a peletky. Dřív jsem používal odpěňovač Beast 400 od Pepina a byla to slabota. Teď mám NAC 6 a to je jiný kafe. Na korálech byla vidět změna už po týdnu. Takže na velikosti záleží :-) i když je pravda že jsou i jiné metody.
Používateľov profilový obrázok
GROWERZLIN
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 01 Aug 2010 20:42
Bydlisko: Slušovice(Zlín)

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa GROWERZLIN »

Osvin- pekne akva ,moc pekne :-) at se dari
Ponik- ja mam ve 200 l beast 400 a staci az nad hlavu (v akva 11 ryb a cca 23 koralu slusne vybarvenych a rostoucich SPS LPS )
SPS LPS+pár soft celkem cca 30 ks
paracanthurus hepatus,Lo vulpinus,Zebrasoma Scopas, 2x ocellaris, 7x chromis, 1x synchiropus splendidus, 2x pseudanthias, 2x kauderni
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa amsi »

mě Beast 400 tahal i 430ltr ..., 7 bodloků plus hejno různých menších .... a v pohodě.
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj všem tak jsem to rozjel....
Trochu mě zaráží.. třetí den od napuštění a nasolení a voda je furt mírně zakalená a hlavně všude a na všem je takovej jemnej bílej prach.. co to je??? mám to setřít nebo to zmizí ? používám sůl Red Sea Coral pro salt.... Zatím jsem nechal běžet jen odpěňovač....a výtlačné čerpadlo je taky jen provizorně....nesehnal jsem nějakej pořádnej sortiment plastůůů abych to rozumně pospojoval a vyvedl do aqua :( díky za každou radu...
Používateľov profilový obrázok
jfi
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 10 Aug 2012 19:34
Bydlisko: Poděbrady
Kontaktovať používateľa:

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa jfi »

v napuštěné nádrži se ti bude hůř stavět útes než v prázdné
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Steedy »

Pekny set - up , no utes se ti bude stavet hur , co se da delat, pisek jeste budes muset nasypat tak to budes mit taky pekne zvireny. Ale pekne drzim palce a at se dari.
Maty
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 13 Jan 2012 18:33
Bydlisko: Praha

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Maty »

Mala rada, odpenovac budes krmit vytokem z pelet. tzn cerpadlo do valce s peletama a vyusteni do privodu odpenovace. Upravis chod odpenovace skrcenim vzduchu... popripade ho das vys kdyby pretykal. Jednoduche, funkcni, vyzkousene a eleganti ...
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Maty ...díky za radu měl jsem to tak v plánu ...zrovna jsem to teď oboje zapojil, propojil a vypadá to i funguje co se na pohled zdá výborně 8)
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Tak rychle foto jen pro predstavu jak jsem pokrocil :)
PO4 0.08
NO3 2-5
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

Ahoj všem, tak necelý měsíc od napuštění vypadá moje nádrž takhle....

Aktuální hodnoty:
Salinita. Refraktometer. 1026
PO4. Fotometer- checker. Hanna. 0,09.
NO3. Kalorimetria. Salifert. 1-2.5 ppm
KH. Kalorimetria. Salifert. 7 ...málo
Mg. Kalorimetria. Salifert. 1500
Ca. Kalorimetria. Salifert. 435

Svítim zatim jen 8h deně 240W a odpoledne se ješte na 2h pouštěj 2x80 T5 bylo mi řečeno že na začátek svítit málo.. nevim kdy mám začít svítit víc?...
Chtěl bych teď vyměnit vodu 50-100L ? a uvidim jestli zvednu a na jak dlouho KH.
Nevím proč Mg je tak hodně ? Samozřejmě vím že akvárko běží teprve měsíc a věřím že jsem tomu hodně pomohl žívím pískem živími kameny. Všemu se daří a doufám že bude. 8) Posledních 14 dnů jsem postupně vytvořil obsádku.

Šneci..........Tectus fenestratus, Trochus histrio, Turbo brunneus.
Hvězdice .....2XArchaster typicus
Hadice........Ophiaracna incrassata orange
Ježovky.......Diadema setosum, Mespila globulus
Rournatci.....Sabellastarte indica, Sabellastarte sanctijosephi, Sabellastarte spectabilis
Krevety.......2XLysmata debelius
Poustevníci...Calcinus elegans
Ryby...........5xPseudanthias squamipinnis, Labroides dimidiatus, Escenius midas, Pholidichthys leucotaenia, Siganus magnificus,

Ryby všechny vypadaj zdravě přijímaj potravu bez problémů a mám už 14 dní :lol: i pár fragu na zkoušku a vypadaj zdravě Seriatopora caliendrum a Montipora digitata taky nějaké ůlomky Acropory hnědá s zelenými polypi nejsem si jistej co to je ....možná Acropora formosa...jo a měkáč Pachyclavularii... :D ...

Bohužel včera jsem našel Labroides dimidiatus tak divně zalomeného v kameni vzal jsem ho do ruky a zdruhé strany měl jak kdyby nějaké zranění nechápu ... ještě hlavně žil takže jsem mu dával šance ale bohužel to nerozdejchal.....nevím co to mohlo udělat... možná Jebao?? furt se kolem toho motal tak jestli v te chvilce kdy se zastaví tam nevlít nebo nevim....mě bylo řečeno že hadice muže napadnout menší ryby ale to se mi zdá blbost....

A krevety Lysmata debelius jsou perfektní doporučuju...od té doby co jsem je dal do aqua zalezli do prostřední skalky a v ní jsou zalezlí vylezou jen pro žrádlo :D :D :D
Používateľov profilový obrázok
Osvin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 339
Dátum registrácie: 03 Feb 2013 16:16
Bydlisko: Pardubice

Re: 540L v PCE

Príspevok od používateľa Osvin »

a ješte foto...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"