Mořský svět - Praha

Tak kto si myslí že 500l je veľká nádrž hneď zmení názor keď uvidí zopár 5-10.000l alebo aj 20.000l nádrž

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Mořský svět - Praha

Príspevok od používateľa laomedon »

Chcel by som sa ísť pozrieť aj sem ak sa je na čo pozerať? Na ich webe píšu že v septembri otvorili najväčšie morské akvárium v Čechách 100.000 Litrov pár žralokov a bodloky na fotkách. Má niekto aj vlastné skúsenosti ?
V jednom časopise o bývaní som videl foto z nejakého nákupneho centra v Prahe. Tiež obrovské nádrže aspoň na fotkách boli! Videl to už niekto? v ktorom nákupnom centre to je?

tu je link na ich web: http://www.morsky-svet.cz
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Tu "gigantickou" nádrž jsem neviděl, byl jsem tam loni v červnu, potřetí a naposled. V korálové jeskyni pár Sarcophytonů a Sinulárií, nějaká Pachyclavularia, jeden! zástupce LPS a malé rybky, ve spodní části pouze ryby bez korálnatců, uhynulé s živými snad v poměru 1:4. K tomu davy nahnaných dětí (školní výlety) a "užaslí" důchodci po nějaké prezentaci. Slova chvály na jejich webu administrátor důkladně třídí. Mou připomínku - kdybych měl takovou nádheru doma v předsíni, že by mě manželka pochválila... tam ani nedali.
Používateľov profilový obrázok
Robo
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 19:19
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Robo »

Strašné , Aďo bol som v Prahe minulý rok na konci leta a skoro som odpadol horšie akváriá som fakt ešte nevidel. Keď som s tade odchádzal žiadal som vrátiť vstupné. Nedoporučujem , škoda času , peňazí a nervov.
Robo
Morské akva je predovšetkým veľa,veľa trpezlivosti
Používateľov profilový obrázok
Daniel Dostál
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 23:50

Príspevok od používateľa Daniel Dostál »

Byl jsem tam 2x a víckrát tam nejdu. Nepřijde mi to drhé, ale raději za těch "stopade" koupím něco na přilepšenou pro moje svěřence... Doufám, že moje AQ nedopadne taky tak. To nesmím dopustit!
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

Tak včera jsme s přítelkyní navštívili Mořský svět v Praze na Výstavišti. Docela jsme se tam těšili. ALE ...

moje dojmy jsou hrůza, děs, zklamání a trápení zvířat ... :-(

Akvária jsou zcela hola, jen kameny pokryte rasou, a jeste k tomu tam používají i kameny co se dávají k cichlidám ... Dále osvetlení akvarií je uplne katastrofální, ryby mely uplne "vyblité" barvy a clovek si na ne skoro musel sviti baterkou aby neco videt, zadne prepady nebo nejake cistení hladiny, takze hladiny totalne pokryté hnusnou vrstou bordelu. Hlavne ze tam meli svitici sopku co vytvarela bublinky. U nekolika ryb už bylo videt, že dosluhují a skoro vetsina kralicku co tam meli byla na kost vyhubla ... A co me tedy dostalo uplne nejvic a kde už jsem se musel opravdu smat jinak bych snad už musel brecet, bylo akvarium klauna a hepatuse, ktere bylo narvane umelyma korálala (acropory, montipory, zoanthusy) a umelou bílou sasankou. To už na me sly mrakoty, opravdu.
Pak tam meli sice par akvarek s koralama, ale 90% koralu byly sarkace a sinularie. A i tak bylo videt, ze se jim v tech akvarkach moc nedaří ... Ale jako meli tam dve zevy, to abych je jen porad nekritizoval.:-)

Chudáci zacatecnici co si sem jdou pro inspiraci.:-( Jako nečekal jsem zazraky, ale tohle me tedy opravdu velice zklamalo. Chapu, ze pro lidi co o moři nic neví a nikdy se treba nepotapeli, to muze být zajimave, videt klauna, dori, zraloka, atd, ale pro me, sice zacatecníka, ale cloveka co už trochu neco zna, zajima se o to a videl už opravdu par nadhernych nadrží je to des, me srdce uplne plakalo.:-(

Tady je pár fotek pro představu.
Prílohy
IMG_6848.JPG
IMG_6845.JPG
IMG_6839.JPG
Naposledy upravil/-a kačer v 05 Máj 2013 14:54, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
IMG_6872.JPG
IMG_6870.JPG
IMG_6859.JPG
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
IMG_6896.JPG
IMG_6892.JPG
IMG_6889.JPG
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
IMG_6908.JPG
Takto vypadalo jejich nejvetsi akvarium se zralokama, ktere melo byt i nejkrasnejsí ..
Takto vypadalo jejich nejvetsi akvarium se zralokama, ktere melo byt i nejkrasnejsí ..
IMG_6901.JPG
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa kačer »

...
Prílohy
IMG_6925.JPG
IMG_6919.JPG
IMG_6915.JPG
alka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 06 Máj 2012 11:47
Bydlisko: JABLONEC

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa alka »

zdravím,
Je to cca 14 dní ,co jsem vezl dceru na pou't s tím, že si s manželkou prohlédneme právě mořský svět a získám nějakou inspiraci na budování mého ročního AQ.Cenu vstupného beru jako daň za udržování mořských AQ.Po vstupu do tmavého prostoru včetně tmavě nasvícených AQ nam obou spadla brada.Všechny AQ potemělá a plná řas.Nechci se tady opakovat a se vším co tady psal Kačer plně souhlasím.Jen na konec poznámka ,že za slevu 10% za občersvení před vchodem do MS by raději měli investovat do prostředí ve kterém se ty chudáci ryby musí pohybovat o korálech vůbec nemluvím protože tam skoro žádné nebyly(kvůli nim jsem tam také zavítal) prostě už nikdy :cry: :cry: :cry:

PS: ty fotky co jsem dal KAčer jsou ještě moc pěkný :lol: :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
JiriLucius
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 22 Nov 2010 13:47
Bydlisko: Cesky Dub
Kontaktovať používateľa:

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa JiriLucius »

Klasika, to si z těch lidí fakt dělaj ůplnou prdel, nad AQ napsat Nemův Svět a naházet tam plastové korály které jsou šeredné jak arabská noc.
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa Luděk »

Je třeba vidět i pozitivně. Třeba to,jak jim krásně a hooooodně rostou skelné sasanky, ty se jim opravdu daří :D :D
550l reef mix
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa vlčák »

To my starší ještě pamatujeme pana balvina když na Barrandově prodával koráli a byl akvaristou. Pak se přestěhoval do Holešovic a stal se z nej zabiják zvirat. Byl jsem v MS před lety a stačilo. Jen by mě osobně zajímalo kolik zvirat už prošlo touto firmou směrem z import ni bedny do kanálu.pamatuji akva plne masozravych hvezdic. Cca 10 az15 ks. Rekneme ze žijou 3 mesice.tj 40-60 ks/rok. Řekl bych ze je tam témeř 10 let. Copak asi dělají orgány co mají něco společného s ochranou zvirat, celni sprava a další. Vím to naprosto přesně. Čekají na letišti jako minuly týden až chytnou nějakého nadšence co ma v batohu kousek skeletu korálů a napri mu sto litru pokuty.nekdy se mi zastavuje rozum nad tím v jakem světe to žijeme.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1149
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa aquain »

Šel jsem sem jen přečíst SZ.Ale tohle mi nedá. Před cca 2mi lety jsme tam měli reklamní akvárium. Poznal jsem lidi co se o MS starají, i ty co jim to patří.
Oni jsou přesně takoví, jako ty jejich akvária.
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Mořský svět v Praze

Príspevok od používateľa amsi »

vlčák napísal:nekdy se mi zastavuje rozum nad tím v jakem světe to žijeme.
vítej na planetě Zemi ...... :?
Napísať odpoveď

Návrat na "Verejné akváriá a MEGA nádrže"