Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Pepa13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Jún 2013 14:58
Bydlisko: Ostrava

Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa Pepa13 »

Dobrý den,
před nedávnem jsem pořídil Red Sea Max 130.Potřeboval bych poradit s odpěňovačem.Když jej zapnu, tak cca po 10min, se začně nadzvedávat pěnou víčko nádobky co je u odpěnovače poté víčko nádobky spadne uplně a nádobka mi začne přetékat.Hledal jsem jestli se nědá nějak nastavit aby tolik nešlehal, ale bohužel nic jsem nenašel.Jediné co je zajímavé tak od černé hadičky co vede k odpěnovači je šedé plastové "kolínko", které má na sobě závit.Nepatři na něj něco ? Původní majitel toho moc nevím.Děkuji za radu a pokud tato otázka zde již je, tak se omlouvám jelikož jsem jí nenašel
shifti powers
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 02 Sep 2012 09:06
Bydlisko: žilina

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa shifti powers »

ahoj mal som RSM-130 skontroluj si hadičku či nieje dierava a je dobre nasadena. To šede kolienko je regulator vzduchu musiš ho priškrtiť čo najviac len trochu ho nechaj volne nech to berie vzduch ta nádobka sa mi naplnila tak za 3 dni tebe sa plní strašne rýchlo. A daj pozor až sa ti koniec tej hadičky neponára do vody musí mať prívod vzduchu
Pepa13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Jún 2013 14:58
Bydlisko: Ostrava

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa Pepa13 »

Díky za odpověď, na tom kolínku jak je závit je tam nějaký originální víčko nebo nějaký uzávěr na regulaci ? nebo tam mám třeba něco vlepit a udělat dirku ? Mě se ta nádobka plní opravdu rychle tak za 3min je plná a přetéka
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa VINTR »

No sice nemám zkušenost s tímto setem, ale já osobně bych u odpěňovače chtěl co největší výkon a ten ti dá rozšlehanej vzduch, rozhodně bych nepřiškrcoval. Skus pohledat na youtube, jak to tam mají jiní je tam toho dost, třeba zde:
https://www.youtube.com/results?search_ ... 2-VOf2cipU
Jen ještě, z toho co jsi napsal vypadá, jako bys najížděl akvárium (zakládal). Pokud je to tak odpěňovač bude z počátku šlehat jako blbej. Co jsem se díval na videa tak tam není moc ke štelování.
Pepa13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Jún 2013 14:58
Bydlisko: Ostrava

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa Pepa13 »

Díky, koukal jsem tam, ale nic jsem tam nenašel :( jinak dneska jsem odpěnovač vytáhl a komplet prohlídl, všechny hadičky vyčistil a dal jsem ho zpět, tak to pořád dělá to stejný, cca po 1min už začně pěna nadzvedávat víko a přetékat.Když uplně ucpu ventil a přiškrtím sací hadičku která je u něj tak mi přijde, že už to správně funguje, ale je to tak správné ?
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa VINTR »

Zkus nechat na plno a nezastrč ho tam celej, nech ho povytaženej (dáš niž hladinu v odpěňovači). Jak to vyčistí vodu (2 až 3 dny) tak ho hoď do normálu a mohlo by to fungovat. jen je to nová nádrž? provádíš náběh? Je to divný, že ti to tak dělá, mě něco podobnýho dělaly pelety (dal jsem níž hladinu v odpěňovači a šlapal jak má - šla z měj taková hustá pěna, nikoli řídká).
Naposledy upravil/-a VINTR v 23 Jún 2013 20:39, upravené celkom 1 krát.
Pepa13
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22 Jún 2013 14:58
Bydlisko: Ostrava

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa Pepa13 »

Díky za radu, zkusím to :) nádrž mám v provozu cca 3 týdny, vodu atd jsem koupil už zaběhlou.Mám to jak říkáš, hustá pěna
Nobody
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09 Máj 2012 14:19
Bydlisko: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Seřízení odpěňovače u Red Sea Max 130

Príspevok od používateľa Nobody »

Zdravím Tě,
měl jsem podobný problém. Zjistil jsem, že na vývodu odpěňovače, jak je nasazena ohebná hadice je velký odpor kvůli tomu, že jsem ji ponechal v celé délce cca 25-30 cm a nestačila voda odtékat. Zkrátil jsem ji tak, aby byla 2-3 cm pod hladinou a vše bylo OK :D .Protože si malinko přisávala vzduch, tak jsem ji nahradil plastovým kolínkem a trubkou. Problém se seřízením odpěňovače zmizel. Nyní je vše v poho :lol: .
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"