Hanna test na fosfáty

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa martin01 »

Zdravím, chtěl bych požádat ty, co mají praxi v měření, jestli by mi neupřesnili postup. Mám problém s tím, že než se mi rozmíchá v nádobce prášek, abych mohl začít měřit, tak se mi někdy test vypne. CHtěl jsem se zeptat, jestli se to dá kalibrovat kapalinou v jedné nádobce a rozmíchat si to v té druhé, nebo to musí být vše v jedné a prostě to musím udělat rychleji? A ještě ohledně množství vody, kapalina dělá v nádobě jakoby propadlou čočku, výška hladiny má být na rysce na jejím okraji, že? Děkuji M
cizmik
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1438
Dátum registrácie: 04 Aug 2010 16:16
Bydlisko: Jablonec nad Nisou

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa cizmik »

Současně naliju vodu do obou nádobek a do jedné dám prášek. Rozmíchám a po rozpuštění prášku zapínám přístroj a začínám měřit.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa vlčák »

Ahoj
Dával jsem hranu té čočky na rysku, takže o něco méně vody. Ale je to nepatrný rozdíl. Tu skleničku musíš mít tu samou Co jsi kalibroval . U vyšší třídy spectrometru ma i polohu definovanou vůči pootoceni aby se merilo ve stejném bodě skla. Jinak trepej jak je v návodu a dej měřit. Zbytek se mi vždy rozpustil v tom 3 min čekací čase sám. Než to strčit do mašinky tak s tím par krát klepni o stůl. Uvolní se většina bublin ze stěn.
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa martin01 »

Děkuju, jestli budu mít o víkendu čas, tak bych zkusil obojí a uvidím, jestli tam bude nějaký rozdíl. Ale taky jsem si říkal, že by to chtělo jen z jedné nádobky, i hladina může být trochu rozdílná (asi minimálně), ale na druhou stranu, proč tam dávají dvě ?:)
kominík
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2298
Dátum registrácie: 03 Dec 2006 15:15
Bydlisko: Rybí-Nový Jičín

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa kominík »

druhá je náhradní,kdyby jsi jednu rozbil
jinak jak píše Vlčák - vše v jedné
Používateľov profilový obrázok
radEg
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 15 Sep 2008 11:32
Bydlisko: Hlohovec

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa radEg »

Znika aj realne nejaky rozdiel ked meriam v dvoch ? Ma to niekto otestovane? Lebo tiez nestiham rozmiesat prasok. Moj checker pyta druhu vzorku cca 30s a potom sa vypne.
nádrž 720l 197x70x60, streamy 1x12 000 a 2x5000l/h, LED White 27x3W, Blue 27x3W, Royal Blue 27x3W
filter 300x50x50 z toho DSB 100x50x14, refugium 100x50x30, Odpeňovač ARP X2, Deltec PF 501, UV 30W, Phosex 500g, výtlak upravené Jebao 12000l/h
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa martin01 »

No já to možná zkusím, jaká tam bude odchylka, ale tím, že tam můžu dát pokaždé jinak vody, to může dělat rozdíly, si tedy myslím. Můj čeká 2 minuty, za 30 s , bych to určitě nedal, jen než vysypu ten sáček tak abych to neměl všechno kolem mi trvá nějakou chvilku.
mita
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 202
Dátum registrácie: 14 Mar 2012 17:46
Bydlisko: Chropyne

Re: Hanna test na fosfáty

Príspevok od používateľa mita »

Když už to tu probíráte, nezkoušeli jste někdo namíchat reagent? Pokud budu měřit jednou do měsíce tak to tolik nestojí ale momentálně ověřuju vstupní vodu a množství absorbéru PO4 a několik měření týdně už něco stojí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"