Filtr do 60l akvaria

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Zdarec , chcu se zeptat je ideální tento filtr do 60l akvaria? http://www.zoohit.cz/shop/akvaristika/f ... rle/193663 .V akva chcu jeden par klaunu,nejake tvrde koraly i neco z mekkych.Jinac v akva bude vse zive.Díky za rady i nejake doporuceni.
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak já ho mám v třicítce a žádnej problém. V pohodě utáhl dva klauny a gobidiona. Měl jsem tam měkkáče a LPS. V prvním koši siporax, v druhým zeolit a kemira. Jako největší slabinu vidím přísavky u skimmeru, mají životnost tak půl roku, pak vytvrdnou a musí se vyměnit, což ale není nic hroznýho. Celkově jsem byl spokojen, spotřeba 11W je dobrá a je opravdu tichej, za tejden po spuštění o něm nevíš.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
raclavskyo
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 28 Nov 2013 16:49
Bydlisko: Kroměříž

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa raclavskyo »

Ty máš ve 30l akva 2 klauny? a sou v pohode? ja mel obavy ze 60l je malo ale tak jak vidim tak asik nee :) takze i do 60l ten filtr muze byt ze?
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa ellbunda »

Tak do 60 litrů být může určitě. A dva klauni... V tý dvoustovce mají "operační pásmo" tak 30 centimetrů, dál nejdou ani při krmení, naschvál jsem snížil proud a lil žrádlo na druhou stranu, kde mám pro ně připravenej sarkáč, aby se na něj aspoň podívali a prd. I kdyby snad měli chcípnout hlady, tak z toho svýho rohu nevylezou. Mám pocit, že v tý třicítce byli klauni snad i spokojenější, jedli mi z ruky a jeden ten ňouma se nechal do ruky i chytit.
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
hr:-)
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 07 Nov 2013 10:33
Bydlisko: http://akva-pozadi-3d.webnode.cz

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa hr:-) »

Osobně bych si za tyhle peníze cca kolem 2 000,- nekupoval takového žebráčka ale klasickej kanistr s rozhodně věčím objemem.
60 l nádrž budeš beztak udržovat na 10% výměně vody týdně nebo 20 % za 14 dnů.
To se bude odvíjet od osazenstva a zatížení nádrže, ale objem filtrace ber jako srdce biotopu.
To větší bude vždy lepší pro udržení rovnováhy v prťavém objemu 60ti litrů.
Nebudu ti raději radit jsou zde mnohem zkušenější a dlouholetější akvaristi a ti ti jistě poradí lépe než já.
Mimo jiné, proč se jednoduše nepodíváš čím filtrují podobné objemy šedesátníků a podle toho co se dočteš se jednoduše rozhodnu pro tu nejfunkčnější variantu :?: :idea: :wink:
SnakeXXL
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 434
Dátum registrácie: 29 Aug 2012 11:53
Bydlisko: okr. Karviná
Kontaktovať používateľa:

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa SnakeXXL »

jj je to tak, já nechal v nanu 54L taky už jen klauny a gobika s krevetkou a klauni jsou celkem vpoho, zruky jsem jim teda ještě nezkoušel (dobrý nápad .-D), ale když se přiblížím s krmením, tak je min. vklidu odlovím, narozdíl od původního spolubydlícího bodločka :-D
Zvažuji pokusy se sasankou ve velkém AQ, ale jelikož je eufilka, sarkáč, ricordea, prostě nic nebaví, tak se stěhování nespěchám. Jsou to joudové .-D
Snaker NANO 50 (2012), Reef 350 (2013), Sea Horse 100 (2015) :-D
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Filtr do 60l akvaria

Príspevok od používateľa shock »

Vacsinou ked ma clovek miesto na HOB filter tak si rovno moze dat vyrobit akva s prepazkou za ktorou sa mu to bude manazovat o dost prehladnejsie, popripade tam bude vediet napchat aj skimmer, ked uz tam teda chces mat tie tvrdaky.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"