Ring

Zaujímavosti, skratky používané v morskej akvaristike a všetko ostatné čo nieje zahrnuté v iných fórach, témach.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

švíco
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1382
Dátum registrácie: 10 Jan 2010 13:19
Bydlisko: Plzeň (CZ)

Re: Ring

Príspevok od používateľa švíco »

Nejdřív jsem nechtěl psát nic, ale nedá mi to...
Když jsem před léty začal pokukovat po moři, byl jsem z toho zmatený... informací spousty, ničemu jsem nerozumněl.. všechno jsem četl, přišlo mi to zamotané, samé zkratky, odborné výrazy, vše za spousty peněz, do toho jsem chtěl moře v nano měřítku - to už byla totální utopie. No a nakonec díky své tvrdohlavosti a v neposlední řadě i díky informacím zde na fóru jsem si svůj sen splnil. Nebýt tohoto fóra, NIKDY bych se k moři vůbec nedostal a nesnažil bych se o nano moře z části i na truc, abych dokázal že to jde...
To bylo na úvod, dnes když to tady čtu, tak vůbec nechápu, kde se v lidech bere to, co předvádějí. Není jen tady na reefu, vidím i na jiných fórech... i v reálném životě. Lidé jsou ns..aní, podráždění, arogantní a a přitom chtějí, aby se k nim ostatní chovali přesně opačně.
O co všem sakra jde? Buďmě rádi, že se tady neválčí, že se máme i přes "krizi" jako prasata v žitě, když si doma můžeme dovolit luxus v podobě mořského akvária a chovejme se k sobě slušně... co je na tom tak těžkého? Je logické, že svět není růžový a v případě anonymity internetu se dá leccos schovat nebo naopak beztrestně přehnat, ale to tak bude vždy.
Takže prosím za sebe všechny rozumné, ať se chlubí a radí, pokud mají čím a ty ostatní prosím o skromnost, slušnost a pokoru... bude nám tady všem lépe. Já osobně si nedovedu představit, že bych se sem aspoň jednou denně nešel podívat... sice mám již svou cestu a jsem zdánlivě nezávislý, ale vím, že tady jsou moje kořeny a rád poradím když můžu...

No napsal jsem co jsem chtěl, víc mě toho nenapadá... chyťte se za nos, koho se to týká :idea:
230l, 270l, filtrace 2x kanystr + odpěňovač tunze, světlo dle vlastního návrhu... výhradně měkké korály
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Ring

Príspevok od používateľa rybka »

Drakkene,
Jarda Hanzl má svou metodu dotaženou k dokonalosti. Když ji prezentoval na setkání u Pepina, velká část obecenstva se mu smála a našel se i jedinec, který se před přednáškou chvástal, jak si Jardovu metodu "podá". Trapné divadlo.
Dnes nádrž funguje, fungují i jiné kopie a ty nádrže jsou dále, než prezentuje onen chvástal.
Je tu další svého času zatracovaný chovatel (K.L.), který se mnohokrát nechal napálit marketingem, poučil se a jeho nádrž začíná být k světu a hlavně taková, jakou ji chtěl mít.
To bylo něčí radosti, když mi LEDky popálily korálnatce, vrátil jsem se k T5 zářivkám, pozjišťoval možnosti na trhu s LED svítidly a dnes svítím znova LED. Jako vzpomínka mi zbylo několik SZ od stejně postižených chovatelů, kteří taky nakoupili svítidla s problémovými bílými 1W čipy. Tady to nenapsali, obavu o uklování ostatními chápu. Většinu popálených korálnatců se mi podaří zachránit, byť mnohé čeká radikální zmlazovací řez.

Před 10-ti lety tu byla honba za informacemi, řešily se dílčí úspěchy vykoupené desítkami neúspěchů. Spoustě chovatelů se podařilo odpálit mnohdy celou nádrž pouze připojením "nezbytné" komerční hračky zvané denitrifikátor. Pak tu byli zahleněné story "peletkářů", kdo je hned neměl, nebyl IN. Neměl jsem ani jedno ani druhé a s kvalitou vody nemám problém. Pokud mi s rostoucí osádkou filtrátorů klesají dusičnany k nule, přikoupím dalšího velkého bodloka (naposledy A. vlamingi), na hodnoty okolo 6 mg/l se pak "celkem snadno" dostanu. Pokud moc klesají fosfáty pod 0,03mg/l , přiškrtím průtok fluidním filtrem. Prostě celou hromadu "nezbytností" nepotřebuji. Ale naopak potřebuji např. přesné dávkovací čerpadlo k vápennému reaktoru, jakási regulace průtoku vody od oka je k ničemu. Takže jsem stejně nakonec o cca 250 éček přišel, jen neleží někde ve skříňce bez užitku, ale makají jak hodinky. A mimo Pepina toto čerpadlo nemá v nabídce e-shopu žádný obchodník. A navíc i Pepin nabízí výkonově nevhodný typ.

Dnes se noví diví, že to tu není poradna a na doučování nemá nikdo čas, že nedostanou informace hned. K tomu tu jsou jedinci čekající na neúspěchy druhých, aby poléčili to své nemocné ego, když zrovna ta jejich nádrž je oproti jiným "nic moc". Ale to jsem zase na začátku u Turnovské metody.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: Ring

Príspevok od používateľa Roman »

rybka napísal: Hodnotu fóra nevytváří HW, počet zálohových serverů ani cashflow, ale fundované příspěvky. Bez nich a jejich správného a soustavného moderování si fórum může provozovatel pověsit na hřebík,
tak zacni od seba, uz som od Teba hodne dho nic prinosne necital
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Ring

Príspevok od používateľa shock »

Mno neviem, vacsina prispevkov od rybku k zakladnym aj zlozitejsim otazkam bola k veci, s vysvetlenim problematiky do hlbky a bez flame-u.
Priklad co ma prvy napada je cierny VS priehladny silikon. Kazdy povedal ze cierny je dobry, priehladny zly, bez jedineho dovodu alebo niecoho, skratka lebo to clovek niekedy pocul. Samozrejme vyrobcovia akvarii ked som pytal ze by som chcel priehladny ak to nie je problematicke na more, tak nikto neprotestoval.
Napodobne analyza zeolitu, dotunenie minimalizacie kremicitanov(tie Si boli na SZ) v nom... staci si otvorit historiu pouzivatela a jeden hodnotny prispevok za druhym.

Na druhej strane ked clovek spomenie v jednom prispevku krupicu a cesnak, hned je flame od expertov ako cesnak nic nelieci a treba pouzit UV/ozon. Ktory tiez nelieci vobec nic, akurat trochu znizuje koncentraciu parazitov a ich sirenie do inych nadrzi ak ide o system a vsetok prietok ide cez UV/ozonizer (pri tom ozone sa este da polemizovat ze ide aj do nadrze v istej koncentracii). Pomer vplyvu jednotlivych "liecieb a prevencii" pritom zalezi akurat od priciny horsieho zdravotneho stavu chovancov ked je C. irritans len konecnym stavom/priznakom a podobne... kedze reef safe liek nie je.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa Josef »

kačer napísal:Nejlepší firma na lepení akvárií v ČR.;-) Brilant http://www.brilantjbc.cz/cz.
Od kdy je nejlepší :-D ukaž mě něaké měřítko v čem , sorry ale je x sklenářů na který ani Brilant nemá a jediné co Brilant má je jméno nejstarší firmy ale ne nejlepší ( to osobě tvrdí snad každá firma )
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa aquain »

Pro Jozef: Pouč nás. Uveď příklady, své zkušenosti a odkaz na jiné firmy lepší než Brilant.
Dík
Naposledy upravil/-a aquain v 02 Feb 2014 18:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa kačer »

Dobře tedy, tak JEDNA Z NEJLEPŠÍCH, ať tady zase neprobíhá nějaká zvrácená diskuze co, jak a proč ... Chtěl jsem jen uvést, že to akvárium nebylo lepené bůh ví jakým sklenářem, ale profi firmou a myslim, že hodně lidí zde na fóru a i zdejší prodejci mají u této firmy dělaná akvária a jsou spokojeni.:-)
shock
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 14 Máj 2013 10:54
Bydlisko: Bratislava

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa shock »

Ja som sa pytal na firmu len kvoli tomu OW, kedze vacsina aj tak pouziva CV, alebo Brilant je znamy ze robia SGG. Ale uz som niekde cital aj ze mali OW, ale nevidel som tu info potvrdenu.
mixed reef ~160l vody, zeolit DSB, LED
viewtopic.php?f=2&t=5556
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa Josef »

dělal jsem dlouhou dobu například pro Jirku Hrubého ( akvária ante ) pak je tu ZEKIA,FARAO,SKLOREX a další jen zvláštní je že jak se jedná o přepichová akvária všichni berou sklo od stejného dodavatele a všechny je tam vídám ( nemyslím samozřejmě majitele ale zaměstnance )kromě sklorexu ten si to bude brát u pobočky v Brně
já osobně jsem jen přičmunda kterej dělá již jen určité množství ale jsem svojim pánem a nedělám již pro nikoho na de mnou :-) v každém případě vím svoje a je to všude kde se dělá ve velkém stejné
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa aquain »

Aha.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa vlčák »

aquain napísal:Aha.
No vidíš a hned ses chytrejsi. To s tebou zase nebude řeč ! :mrgreen:
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa aquain »

Pouze jednou jsem se také nechal nachytat od ANTE
Používateľov profilový obrázok
tragett
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2587
Dátum registrácie: 30 Nov 2011 22:28
Bydlisko: Libušín u Kladna
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa tragett »

Pane Josefe to neni moc presvedcivy argument ...

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
GSM, WhatsApp: 721 889 434
Email: jirka.mayrich@seznam.cz
FB: Jirka Mayrich

Moje nádrž: Libušínský jedenapůlkubík
Používateľov profilový obrázok
Josef
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 272
Dátum registrácie: 26 Aug 2011 23:25
Bydlisko: Chotutice
Kontaktovať používateľa:

Re:

Príspevok od používateľa Josef »

tragett napísal:Pane Josefe to neni moc presvedcivy argument ...

Odesláno z mého GT-N7000 pomocí Tapatalk
chtěl jsem jen prostě říct že nelze o někom tvrdit že je nejlepší to je nesmysl ,znám plno firem a defakto jsou podle x lidí všichni vlastně ti nejlepší , hele budu namyšlenej a budu řikat že moje akvária jsou nejlepší protože si to můžu myslet ale neznamená to že to je pravda , v tomhle odvětví prostě žádné nejlepší neexistuje ale doporučení dle zkušeností určitě ano a brilant patří k opravdu dobrým firmám a je u nás nejstarší ( už myslím za komančů se tam dělala akvária na export )
Tak trochu chov 8) 2x A.ocellaris, 4x A.ocellaris wyoming white, 2x A.ocellaris domino, 4x A.ocellaris photon, 2x A.ocellaris black, 2x A.ocellaris darwini, 2x A.percula onyx, 2x A.percula platinum, 2x A.percula onyx picaso
Používateľov profilový obrázok
kačer
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1500
Dátum registrácie: 28 Sep 2010 13:28
Bydlisko: Praha 13 (Nové Butovice)

Re: Komplet AQ 170l

Príspevok od používateľa kačer »

Sice neznám všechny mořské akvaristy a prodejce v ČR, ale co se tak kde doslechnu, tak většina lidí má právě mořské akvárium od této firmy, proto jsem použil slovo "nejlepší", protože mi to tak přislo a i já jsem s touto firmou nadmíru spokojen. Samozřejme u sladké vody to může být jinak, nechci tím určitě hanit ostatní sklenáře, ale přijde mi, že na moře, je tato firma nejvíce vyhlášena.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné diskusie"