Xenia sp.

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Xenia sp.

Príspevok od používateľa motyl »

ako 1 korál som dal do môjho nového aq Xeniu sp. ale nezdá sa mi jej pumpovanie.Je pomalé čo nie je dobré. :( Čo mám spraviť?
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

nic, nekukaj tolko do akvarka a nalej si volaco fajne

neviem odkial si nabral, ze pomale pumpovanie nie je dobre, ona si skratka pupuje podla nalady, su pripady ked prestali pumpovat cele kolonie uplne a nic sa nedeje....
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

kniha ( pruvodce morskou faunou&florou)str.53
Používateľov profilový obrázok
Drago
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 12 Nov 2006 18:13
Bydlisko: Vimperk,ČR
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Drago »

Nemá ráda proudění radši je v klidnější části AQ tak možná todle.O tom pumpování jsem to rovněž četl,možná taky neš se zabydlí po transportu :wink: .Dej jí ještě čas 8) .
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

Nesmíš všemu věřit co se píše! A je toho hodně! Raděj si změř fosforečnany, na to je háklivá.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Zdenda napísal:Nesmíš všemu věřit co se píše! A je toho hodně! Raděj si změř fosforečnany, na to je háklivá.
Ahoj reefáci.Taky mám v aqua malou Xenii a také nepumpuje.Respektive, chvíli se jako rozevře a jakoby chtěla pumpovat, ale pak zase se skrčí a nevím jak to nazvat, ty "chapadla", kterými chytá potravu se zasunou jakoby do klubíčka.Ale četl jsem, že nemá ráda proud, tak ji zkusím dát někam jinam.Zkuste mi někdo helfnout, jsem začátečník, tedy proto budu velmi rád.Děkuji předem a přeji pěkný den.Franta
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Xenie mi rastu jak v kludnej vode, tak aj pred ustim cerpadla. V tomto smere nemaju prilis vyhranene naroky. Problem byva chemizmus alebo stres. To co ty popisujes sa mi stalo napr. ked som kamen s xeniami nechal 4-5 hodin na suchu vo vedre. Ale tie hnusoby rozchodili aj to (neslo o zamernu likvidaciu). Moze to byt teoreticky aj nedostatkom svetla. Xenie, ktore mi zapadnu za utes sa tiez tvaria akoby kazde nasledujuce pumpovanie malo byt ich posledne. V bezne osvetlenom AQ to ale neplati.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Moje xenie a heteroxenie zacali pumpovat odusu po pridani dalsieho osvetlenia a po zvyseni SG, kedze som mal nizke kvoli liecbe krupice.
Niektori odporucaju stimulaciu pridanim jodu.

Co je zaujimave, 2 odnoze heteroxenii rovnakej velkosti, cca 3cm, ktore boli "zasadene" v rovnakom case su po 3 mesiacoch neporovnatelne. Jednu mam v pravej casti nadrze a ta narastla asi 10 nasobne v objeme, a ma kopu novych odnozi. Tu druhu mam v lavej casti a je sotva 2x vacsia ako na zaciatku. Pritom su obe v jednej rovine, a v rovnakej vyske - vzdialenosti od osvetlenia. V prudeni, v ktorom su, baj ocko nevidim velky rozdiel. Cize niekedy nie je fakt jednoduche prist na to, co ovplyvnuje rast.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Podobne ako Lukáš aj mne rastú Xenie aj v estrémne silnom práde ako aj v "v bezvetrí" Asi to bude fakt svetlom, salinitou a Mg. Ked som mal staršie akvárium v kancelárii xeniu síce prežívali ale nejak nerástly a tvárili sa biedne. Samozrejme svetla bolo pomenej a kvalita vody, no to radšej nejdem spomýnať.

Keď som potom presunul kameň na ktorom bola xenia (po 3 mes. celkom odumrela) do nového aq doma začala z nejakého sopla čo po nej zostal rásť ako besná, teraz po roku mám v aq situáciu kedyý sa jej snažím v hlavnom aq zbaviť na miestach kde tieni SPS a všetky hádžem do refugia. To sa mi po pár mesiach skoro celé zmenilo z Caluerpy na jeden plný 100 L Xenia filter čo zatial vizerá že funguje OK.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

laomedon napísal:Podobne ako Lukáš aj mne rastú Xenie aj v estrémne silnom práde ako aj v "v bezvetrí" Asi to bude fakt svetlom, salinitou a Mg. Ked som mal staršie akvárium v kancelárii xeniu síce prežívali ale nejak nerástly a tvárili sa biedne. Samozrejme svetla bolo pomenej a kvalita vody, no to radšej nejdem spomýnať.

Keď som potom presunul kameň na ktorom bola xenia (po 3 mes. celkom odumrela) do nového aq doma začala z nejakého sopla čo po nej zostal rásť ako besná, teraz po roku mám v aq situáciu kedyý sa jej snažím v hlavnom aq zbaviť na miestach kde tieni SPS a všetky hádžem do refugia. To sa mi po pár mesiach skoro celé zmenilo z Caluerpy na jeden plný 100 L Xenia filter čo zatial vizerá že funguje OK.
Nevím, zkoušel jsem to s tím proudem a Xenie se rozvinala, ale nepumpuje.Sem tam si pumpne.Tělo je vrásčité, jakoby málo naplněné.Včera jsem přidal Mirinvit od Sery a zcela se zatáhla.Po nějaké době se zase rozvinula, ale nepumpuje.Barvu bych řekl, že má v pořádku.Světlo mám cca 50 W, tedy dvě modré trubice od Narvy a jednu klasickou cool white na prostor 60 x 35.Hloubka, kde je Xenie je asi 15 cm pod hladinou.Sanilita je na těch cca 1023.Tedy dobrá, hodnotu jodu neznám, nemám tester.Jinak KH 12°, PH 7,8-8, fosfor 5-10 mg/l,Ca 420 mg/l, Mg neznám, nemám tester.V okolí Xenie není žádný korálovec.Tak nevím, musím sehnat ty testery na Mg a jod.Zkuste mi dle informací upřesnit čím by to mohlo být.Velice Vám děkuji přátelé reefu.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

moguai napísal:... fosfor 5-10 mg/l ...
?
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

zrejme myslel Phosfaty ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

laomedon napísal:zrejme myslel Phosfaty ...
Ak ano, tak potom je 5 - 10 mg/l dost extremna hodnota. Pokial dobre viem, Xenie nemaju rady prave fosfaty.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ceco napísal:
laomedon napísal:zrejme myslel Phosfaty ...
Ak ano, tak potom je 5 - 10 mg/l dost extremna hodnota. Pokial dobre viem, Xenie nemaju rady prave fosfaty.
Samozřejmě jsem myslel fosfáty, když jsem to psal, tak ne mě někod kecal, takže jsem napsal blbost.Jinak Xenie ma otevrena chapadla a sem tam si pumpne.Takže se mi zdá, že je to horší a horší.Takže to vypadá na můj první nezdar.Jinak vedle toho mám malou kolonii Anthelií a ty jsou bez problémů.Může uvolnit ta Xenie, když chcípne nějaké jedovaté látky?
Jinak nevím, nevím co jí dopřát.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

Ceco napísal:
moguai napísal:... fosfor 5-10 mg/l ...
?
Jinak, nejsem moc rád, že jsi napsal to co jsi napsal.Jsem začátečník a dělám chyby, tak nevím, proč jsi dal otazník, když dobře víš, že to bylo míněno jako fosfát.Myslel jsem, že pomůžeš, ale přišlo mi, jakoby jsi se vysmál.Sorry, ale takhle to beru.Není mi smíchu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"