Cerpadla, pumpy ako zdroje vibracii

Vie niekto vyriešiť problémy s nadmerným hlukom čerpadiel alebo cirkuláciou vody - napr. moje Niagary v obývačke ?

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ak ho nepotrebujes na nic ine, tak ho naloz do kybla s morskou vodou a pockaj mesiac
ak nebude hrdzaviet, tak je mozne ze bude OK
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Použiť na polievanie záhrady a nie na more. To aj špirála s práčky sa potom hodí na vyhrievanie akva....... :wink:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Minule som opravoval našu výrivú vaňu nejak sa odpájil štartér na čerpadlo či čo. Pozrel som sa na výkon čerpadla a nebolo to bohviečo na to že malo spotrebu 300w. Bolo to niečo smiešne ako 6000 litrov čo je na tú spotrebu riadne málo možno by si sa mal pozrieť aj na to či má vôbez zmysel nad niečim takým rozmýšlať.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

opravoval ?? :D :lol: :)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

občas mám aj také dni :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Bacha aby to nebolo moc často....je to nákazlivé :lol:
THE OLD MAN AND THE SEA......
Pepa
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 410
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 13:43
Bydlisko: Zlonice

Príspevok od používateľa Pepa »

Co jsem videl u nekolika profesionalnich dodavatelu morskejch akvarii, tak s klidem pouzivaj bazenovy cerpadla.
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

laomedon napísal:Minule som opravoval našu výrivú vaňu nejak sa odpájil štartér na čerpadlo či čo. Pozrel som sa na výkon čerpadla a nebolo to bohviečo na to že malo spotrebu 300w. Bolo to niečo smiešne ako 6000 litrov čo je na tú spotrebu riadne málo možno by si sa mal pozrieť aj na to či má vôbez zmysel nad niečim takým rozmýšlať.
No, ale musíš taky brát v potaz následující technické parametry.Totiž čerpadlo, které má výkon 300 W při 6000L/ hod. nemusí být vůbec špatné.Důležitý je také tlak, který dává, proto ta watáž :-), tedy, čerpadlo co dává 6000L/ hod. v aqua dává v min. tlaku, kdyby jsi ho tedy dal do té vany, moc by jsi toho nezažil.Výkon je nezbytný kvůli tlaku a ne kvůli průtoku.Průtok je dán otáčkami a konstrukcí čerpadla a dalšími odpory např. vedení atd.Tedy není všechno zlato co se třpití :-)
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

ved to ano ale ja radsej vsetky Watty co usetrim venujem svetlu :-) tak preto hladam vzdy cim najmenej hladne cerpadla :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: čerpadlo.

Príspevok od používateľa vik_33 »

pepe napísal:Máte někdo zkušenosti s použitím čerpadla z pračky....
Vzdej to - čerpadlo z pračky je stavěné na krátkodobý provoz. Kdysi jsem s ním zkoušel vypouštět bazén a za chvíli pěkně žhavilo - v pračce je cca 50l vody a ta je hned venku. Čerpadlo pak zas odpočívá :lol:
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

Ahoj,
tak pomalu zacinam rozjizdet nove aq a uz tyden tocim vodu pomoci cerpadla pres filtr. Jako vytlacne cerpadlo mam AquaBee 5000 litru. Veskere rozvody v trubce system 25mm. Hned 50 cm nad filtrem trubka jde skrz zed (otvor je dost natesno) do komory, kde je zbytek techniky. No a vcera me zastavil na chodbe soused, ze v loznici slysi nejaky motor:-( Takze musim system trochu pozmenit...Nemyslim, ze to je v cerpadlu, ale pro jistotu AquaBee 5000 vymenim za eheim 3400litru. V aq mam 380 litru vody, takze by prutok filtrem mel stacit. Misto toho pridam jeden Tunze Stream (jeden 6080 jiz mam na druhe strane aq). No a cerpadlo napojim hadici, kterou pripojim do trubek az za pruchodem zdi. Co vy na to? Mate nejake jine typy?
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

mam doma rovnaku znacku ibaze 3500l/h , cerpadlo je ako tak v pohode co sa tyka vykonu ale to brumenie v obyvacke bolo desne a to si ani nedokazem predsatvit 5000cku i ked som o nej uvazoval.
vyriesili som to tak ze som ho odlepil z dna a pod neho som polozil asi 3 cm hruby bioakvacit a je to ovela lepsie taktiez by som ti doporucoval pokial mas pevne rozvody vody v trubke, tak na miesta kde sa ti trubka dotyka nejakej casti to obal tiez aby to tlmilo vibracie

ja mam zase iny problem prudom pritekajucej vody do aqa sa mi tvoria miniaturne bublinky ,turbina to rozfuka a pod svetlo to vyzera ako by tam plavali nejake male smeti.
skuste hodit nejaku fintu ako zamedzit tomuto javu, teraz som trubku zabodol do filtracnej vaty a ta to pochyta len si mylsim ze to bude traba casto menit
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

atomino napísal:
ja mam zase iny problem prudom pritekajucej vody do aqa sa mi tvoria miniaturne bublinky ,turbina to rozfuka a pod svetlo to vyzera ako by tam plavali nejake male smeti.
skuste hodit nejaku fintu ako zamedzit tomuto javu, teraz som trubku zabodol do filtracnej vaty a ta to pochyta len si mylsim ze to bude traba casto menit
ak som spravne pochopil, tak prud vody z hadice ti strhava vzduch pod hladinu?
problem vyriesis tym, ze das vyustenie hadice tesne pod hladinu, tak aby nestrhavala vzduch. Nesmie byt zasa prilis hlboko, aby po vypnuti cerpadla nenastalo sifonove odcerpavanie vody z akvarka dole do filtra.

druha moznost je, ze vo filtracke ti nasava vytlacne cerpadlo bublinky ktore vychadzaju z odpenovaca. riesenim by bolo dat nejaku filtracnu hmotu medzi odpenovac a vytlacne cerpadlo
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

uhm skusal som dat vyustenie hadice aj pod hladinu ale boli tam stale male bublinky, navyse nechcem riskovat ako si uz povedal sifonovy efekt dnes som to skusal a bolo to na tesno

problem bude asi v tom ze voda mi pada za DSB zvrchu po stene do komory kde je cerpadlo a ako naraza prud stekajucej vody o hladinu v poslednej komore vznikaju tam zrejme male bublinky ktore potom nasava cerpadlo.
dam na stenu penu alebo zvysim hladinu v poslednej komore.
odpenovac je uplne na zaciatku v prvej externej komore takze s neho to urcite nebude to by som si vsimol.

dik za radu to ma nenapadlo mas u mna drink
vasek.s
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 14 Dec 2005 18:31
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vasek.s »

vasek.s napísal:Ahoj,
tak pomalu zacinam rozjizdet nove aq a uz tyden tocim vodu pomoci cerpadla pres filtr. Jako vytlacne cerpadlo mam AquaBee 5000 litru. Veskere rozvody v trubce system 25mm. Hned 50 cm nad filtrem trubka jde skrz zed (otvor je dost natesno) do komory, kde je zbytek techniky. No a vcera me zastavil na chodbe soused, ze v loznici slysi nejaky motor:-( Takze musim system trochu pozmenit...Nemyslim, ze to je v cerpadlu, ale pro jistotu AquaBee 5000 vymenim za eheim 3400litru. V aq mam 380 litru vody, takze by prutok filtrem mel stacit. Misto toho pridam jeden Tunze Stream (jeden 6080 jiz mam na druhe strane aq). No a cerpadlo napojim hadici, kterou pripojim do trubek az za pruchodem zdi. Co vy na to? Mate nejake jine typy?
Tak jsem vcera vymenil cerpadla, dal jsem to do hadice, podlozil a je to tiche, takze doufam, ze soused uz nebude kverulovat:-) Myslim, ze nejvice pomohla ta hadice, zvetseni diry zdi a napojeni do trubek az za zdi.
Napísať odpoveď

Návrat na "BIG NOISE alebo nadmerný hluk"