Bayferrox 110G

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa vik_33 »

rybka napísal:Sorbent z "barvy", správně z pigmentu.
Postup:
Připravíme si malé množství .......
Tak v tomhle návodu chybí jedna drobnost :
červený pigment ( oxid železitý ) + :?: :?: :?: = čisté ruce? :D :D :D
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Používateľov profilový obrázok
JRx
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: 13 Apr 2007 11:12
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa JRx »

plus voda kerou preplachnes prach....
800L aqa 300L filter,
300L karantena, 240L zalozna nadrzka pre pripady nudze
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa Zdenek »

Ahoj všem
tak co po dvou letech, ještě tento postup někdo používáte?? Co ještě v postupu chybělo?? byla to ta voda na propláchnutí :oops:
Nejsem chemik. Bohužel
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa vik_33 »

No moje zkušenost je asi takováto: pekl jsem 3x ...poprvé nic moc, ale to bylo mojí chybou ( spletl jsem si "sody" a místo uhličitanu sodného (Na2CO3) – sody na praní, jsem použil hydrogenuhličitan sodný (NaHCO3) – jedlou sodu. Výsledkem bylo, že jsem měl buďto prach, anebo velké spečené kusy, které se ale velmi snadno rozpadaly ) Na podruhé už to bylo lepší a potřetí úplně dokonalé. Jenže --- i když jsem docílil toho, že granule byly pevnější a dokonce ani neobarvovaly vodu, stejně byla během výrobního procesu celá koupelna červená. A to nemluvím o zničeném plechu na pečení, plus bordel v kuchyni a láteření mé drahé polovičky .... Bayferroxu mám ještě 4kg v bedně, ale kupuji osvědčené x-phosy. Možná někdy v létě zkusím pečení na chalupě, ale řekl bych, že dosažená úspora neodpovídá vynaloženému úsilí .... a následné práci s odstraňováním vzniklých škod na domácnosti :wink:
Jinak jsem ale v účinnosti nepoznal žádný rozdíl oproti "komerčním výrobkům". Preventivní výměnu jsem ale prováděl dříve, než se projevily změny v AQ, takže nemohu určit sorbční kapacitu "pečených drobků" :wink:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re:

Príspevok od používateľa bery60 »

rybka napísal:Sorbent z "barvy", správně z pigmentu.
Potřebné komponenty:
Bayferrox 110G
obyčejný struskoportlandský cement tř. 250 nebo 350, ne vyšší
drcený vápenec frakce 0,5 až 1,0 mm (premix)
krystalová soda (uhličitan sodný)
voda

Postup:
Připravíme si malé množství nasyceného roztoku uhličitanu sodného. Do sklenice o objemu 0,33 litrů nasypeme sodu do 2/3 a zalijeme teplou vodou, občas promícháme. Tím máme zásovní roztok pro několik níže popisovaných dávek.
Připravíme suchou směs ze 2 dílů (polévková lžíce a její násobek) oxidu železitého, 3 dílů drceného vápence a 2 dílu cementu. Dobře promíchat.
Pak přidat postupně nasycený roztok sody, až vznikne vlhká drobenka směsi (ne kaše, to lze spravit přimícháním suché směsi ve stejném poměru). Tuto nasypat a roztáhnout na plech v tenké vrstvě a vložit do předehřáté trouby (cca 100°C) a teplotu zvýšit na 160°až 180°C po dobu jedné hodiny. Ještě horkou směs sesypat do nádoby se studenou vodou (z RO, dojde ke vzniku hydroxy-oxidu železitého všude tam, kde se voda dostane) a nechat do druhého dne vyluhovat. Pak propláchnout pod tekoucí vodou (odstranění malého množství prachových částic) a "drobenka" je připravena pro použití ve filtru.
Množství do filtru je stejné jako u podstatně dražších komerčních přípravků, toto nezvyšovat Teoretickou sorbční kapacitu lze spočítat, ale je to zavádějící údaj.
Zdravím, jsem tu nový, ale čtu si všechno nejmíň druhý rok, kysl. železitý G mám ve sklepě v balíku od loňska, a betonovat se nechystám, tak budu péct. Mohu místo vápence použít i dolomit? Díky za radu.
Bery60
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa rybka »

Za cenu zaflákané kuchyně a vynaložené energie a času to nestojí, Kemira je za pár kaček. Tyto alternativy byly poplatné době, kdy nám obchodníci nabízeli Phosy za 700 až 1500,-Kč za kg, Kemira je zhruba za 250,-Kč za kg a to už je stravitelný provozní náklad.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa bery60 »

rybka napísal:Za cenu zaflákané kuchyně a vynaložené energie a času to nestojí, Kemira je za pár kaček. Tyto alternativy byly poplatné době, kdy nám obchodníci nabízeli Phosy za 700 až 1500,-Kč za kg, Kemira je zhruba za 250,-Kč za kg a to už je stravitelný provozní náklad.
V každé době něco frčí a za čas to bude překonané. Sajrajt můžu uplichtit venku na zahradě v rukavicích, můžu tedy použít ten dolomit hrubě mletý, nebo se to nehodí. Vápencový písek vámi doporučené frakce je stále k dostání 12,-Kč/kg + poštovné. Přece ten oxid nevyhodím. P.S. Prská to v troubě??
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa rybka »

Neprská to, ale barví to vše.
bery60
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 09 Feb 2012 10:26
Bydlisko: Ostrava

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa bery60 »

rybka napísal:Neprská to, ale barví to vše.
ROZUMÍM
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Bayferrox 110G

Príspevok od používateľa MRysan »

přihodím jeden svůj poznatek do vlákna. Vůbec mi to nedá stále experimentuju, přece jen tu barvu nevyhodím :o)
Nestačilo by jí jen zapéct s trochou bílého cementu? řekněme 2:1 a následně nadrtit, nebo natřít na plech jako máslo a pak jen sloupnout slupku?

všechny moje pokusy zatím vypadají stejně ať dávám sodu, cement, barvu v libovolném poměru, výsledek vždy nejvíce ovlivňuje přidaná voda. Čím méně vody a cementu tím je výsledek křehčí a rozpustnější, více vody a více cementu, tím tvrdší. Pokud to udělám, že to má podobnou strukturu a objemovou hmotnost jako kemira, tak mám zase obavu zda se to nerozpustí.
LPS/SOFT 300l
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"