Flekiho doupě

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Flekiho doupě

Príspevok od používateľa LukasO »

Tak jelikož se nám fórum zase zvrtlo, rozhod jsem se překonat svou lenost a postnout sem jeden takovej svůj "projekt".

Akvárium 50x50x100cm
DSB na motivy pana rybky (myšleno: podle Ivoše sem ho dělal)
Kryt - v něm osvětlení z led pásků o výkonu asi 30W (neměřil jsem, tipuju)
Odpěňovač - domácí produkce na motivy MCE600 (jen s motorem 35W)
proudění - obyčejná hlava 2000l

tato konfigurace může znít trochu bláznivě, leč jediným (záměrným) obyvatelem je Fleki.
Fleki se odborně zove Hapalochlaena lunulata a je to, jak jistě věci znalí uhodli - chobotnice.
Fleki1.jpg
O chov chobotnice v domácích podmínkách jsem přemýšlel už dříve. Leč problém byl, že potřebují velmi mnoho prostoru. Já mám akvárka v podkroví a místa tu není, takže sem se dostal na max 250litrů a to už mám problémy s manipulací. To zas neslo omezení ve výběru druhů... nakonec mi padlo oko na tento rod chobotnic. Velikost kolem deseti centimetrů byla bezva. Problém a rozpaky u mě vyvolal problém v jedovatosti. No nakonec jsem se pro ni rozhodl. Další problém byl naimportovat. V Brně jsem narazil na val neochoty, takže sem oslovil kluky ze Seareefu... ale ani po třech importech se nedařilo ji udržet. Nakonec díky náhodě mi ji dovezl známý z Německa. Sice mě stála skoro dvojnásobek co zde, no ale je doma.
Internet byl stvořen ke sdílení informací, leč krom informací o tom, jak je jedovatá, kolik měří a kolik ročně zabije lidí, jsem na nic nenarazil. Ani podmínky chovu ani nic jiného. Nakonec se mi podařilo najít tuto stránku:
http://www.tonmo.com/community/pages/jspfk/
kde jsou alespoň nějaké obecné informace. Díky tomu jsem našel fórum o chobotnicích:
http://www.tonmo.com/community/forums/

pro představu jak dokáže chobotnice měnit barvy:
https://www.youtube.com/watch?v=uxAw9dCb0Lk
a jedno krmeníčko:
https://www.youtube.com/watch?v=O49gkqcmR4Y
- nevím proč se vždycky nejdřív vrhne na kleště... u pinzety mi to nedělá
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa LukasO »

Jo a pokud by měl někdo doma kraba, kterýho by chtěl poslat k Baltu, tak před spláchnutím mi dejte vědět... rád mu poskytnu dočasný domov...
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa Arčí »

Je to krasavice. Jen škoda, že se nedá moc chovat :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa LukasO »

Prej je to celkem mazel

https://www.youtube.com/watch?v=kLPXpluXnFE

ale zkoušet to nebudu
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
ellbunda
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 728
Dátum registrácie: 08 Jan 2013 15:07
Bydlisko: Plzeň

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa ellbunda »

A bude tak jedovatá, i když není v přirozeným prostředí?
... ještě mi teče mořská voda po bradě ...
Ellbundův nano reef 30l
200 litrů v Plzni
Používateľov profilový obrázok
Arčí
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 862
Dátum registrácie: 23 Okt 2011 03:09
Bydlisko: Veverské Knínice, Brno-Venkov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa Arčí »

LukasO napísal:Prej je to celkem mazel

https://www.youtube.com/watch?v=kLPXpluXnFE

ale zkoušet to nebudu
:shock: asi nemají nejmenší tušení koho že to mají na ruce
Rony
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 24 Aug 2013 21:39
Bydlisko: Turnov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa Rony »

Taky si myslím,že netušili,ale snad to dopadlo dobře při její toxicitě.
Tak dávej pozor a respekt je na místě.Je to taková raritka,tak at se vám oboum daří :)
M.
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa vlčák »

Mas velkou pochvalu za ty stránky o chobotnicich. Škoda ze jsem tolik informaci nemel před 10 lety. Chobotnice bylo to nej co jsem kdy v nádrži mel :-) hodně štěstí, hodně krm a fakt bacha u tohoto druhu na skrabnuti zobákem. Pak mas jen par minut. Já kamarádil vždy jen s nejedovatou a i tak to nebylo vždy úplne bezpecne :shock: a to jsem se ještě nedostal k montrealu na obři, ale chtel bych. Hodně zdaru
martin01
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1377
Dátum registrácie: 08 Sep 2011 19:21
Bydlisko: Doksy (Kladno)
Kontaktovať používateľa:

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa martin01 »

Taky chválím, moc jsem si jednu chtěl svého času pořídit, ale jak si psal, klukům se nedařilo je udržet. Teď už jsem to nějaký čas nezkoušel. O jedovatosti bych nepochyboval, není to dendrobatka. Kobra bude taky pořád jedovatá i když se bude jednat o desátou generaci v zajetí. Myslím, že při dodržení základních pravidel opatrnosti to musí být supr chovanec a díky velikosti ideální do akvária. Když jsem měl Ferdu, tak jsem se trochu děsil toho, až vyroste, že bude potřebovat nádrž tisíc litrů. Rád budu slevovat průběh chovu a hlavně postřehy s krmením. Je škoda, že žijí jen tak krátce. Hodně zdaru. Martin
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa LukasO »

Arčí napísal: :shock: asi nemají nejmenší tušení koho že to mají na ruce
sem pochopil, že to jsou domorodci (ty děti)... ale i tak...
vlčák napísal:Mas velkou pochvalu za ty stránky o chobotnicich. Škoda ze jsem tolik informaci nemel před 10 lety.
ty stránky jsou čerstvý - stačí kouknout trochu do historie příspěvků - a našel jsem je úplnou náhodou... na pc nic, noťas nic... až když jsem zadal asi podesátý "blue ring octopus" na tabletu, tak to vyběhlo

martine - právě tvůj popis Ferdy mě přesvědčil... jsem s tím koketoval už dřív, jen jak jsi psal, že z ničeho nic amen, tak mě to dost překvapilo.
podle amíků právě tyto rody nevylézají z akvárií - někde tam maj dokonce akva bez krytí - přesto mám akva zabezpečeno. Ruku dovnitř nestrčím, dokud přesně nevím kde je. Krmím kleštěmi (dřív koukala jen z jeskyně a nelezla ven), dnes pinzetou - protože se naučila zaparkovat večer u hladiny v jednom rohu a čeká na rybku.
Krmím deně rybu o velikosti chobotnice - zkoušel jsem i mušle (živé, mražené, loupané a kdoví jaké), ale na ty nejde - kdyby někdo chtěl dělat plody moře, mám asi pětkilo různejch mrch co nechce žrát :-)
Je to lovec krabů, proto sháním kraby, jen adekvátní velikost nemám... pokud by někdo narazil, info přivítám

K té jedovatosti - podle popisů, co jsem našel na netu, by měla mít dva různé jedy (jedové žlázy?) - jeden jed je slabší a má působit k lovu potravy, druhý je k obraně a ten je totálka... nevím, nehodlám zkoušet ani jeden... no a pokud by měl někdo dotaz, jaké mám zkušenosti s jedovatýmy tvory, tak ho rád seznámím s matkou svých dětí. Ta dokáže otrávit kde koho.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa moře v Praze »

Krásný zvíře. Jen jak je teď velká, ta korálovka mě mate. Hodně štěstí
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Flekiho doupě

Príspevok od používateľa LukasO »

tělo jako můj palec - přibližně. Měla by dorůst do velikosti (s chapadly) dlaňe. Jde o to, jestli to je samec nebo samice :-D nějak to nepoznám
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"