Amoniak :-(

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Amoniak :-(

Príspevok od používateľa Jirik »

Nevim proč, vzpoměl jsem si na Brouka Pytlíka :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa MRysan »

já jsme zase zapomněl na svoje předsevzetí na nic nereagovat a pouze si psát do vlastního vlákna :D jelikož vše ostatní zde postrádá smysl. Slibuju že se polepším, nebo budu vždy souhlasit s těma co mají déle založený profil.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa LukasO »

MRysan napísal:... tak to bude jen rok, pak to budu dělat 10 let a bude se argumentovat tím, že to někdo jiný dělá o rok déle...
stačil by jedno jediné akvárko funkční a bez zásahu déle než rok..třeba(tvrdit po týdnu o akvárku, že funguje je prostě ...)? Stačilo by možná říct něco z praxe? V laboratoři je to sice krásný, ale v akvárku nemáme laboratorní podmínky nikdo.
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No tak vše co víme je vždy informace od někoho a každý se učí. Odborník na zeolit je tady asi největší Rybka no a možná proto že mám DSB skoro celé podle něj a v něm i zeolit tak jsem vysoký Amoniak ještě neřešil. No a v nádrži co jsem měl tři roky před tím jsem zeolit neměl vůbec. V každém případě je otázka zodpovězena a rada dána to je hlavní :) . PEACE

Mrysan - no tak v KZ by s tebou asi nesouhlasili a vzhledem k tomu že částka za doplnění bakterialní kultury je na mojí nádrž asi 750 korun na rok, takže žádný velký výdělek. Já to obětuji.
Používateľov profilový obrázok
OndraM
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 12 Sep 2008 16:48
Bydlisko: Brno

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa OndraM »

No a právě to je to s čím nesouhlasím. To že někdo dokáže udržet na živu živorodky, neznamená to, že zvládne korály. I když je možné že ano. To že umím jezdit se škodovkou neznamená, že můžu jít jezdit do F1, a je to přece jen taky auto - stejně má motor, stejně má kola. Mořská akvaristika je prostě trochu jiná, a toho je důkazem i toto vlákno. Chce to prostě víc. I tvoje akvárium je příkladem arogance (já to udělám jinak, a protože jsem to já, mám tvrdou hlavu a chci to jinak mi to bude fungovat), a je mi jedno jak dlouho jsi kde pracoval, nebo jestli děláš akvaristiku rok nebo deset, ale mořskou se zabíváš chvíli, tvoje názory jsou velmi nevšední (tím nemyslím že nemohou fungovat), ale nemyslím si, že o mořské akvaristice ještě nevíš dost na to, aby jsi tady tak sebejistě radil.
Pročetl jsem si tvoje vlákno, a je to zajímavé, ale zcela o ničem. Ochodník to dělá tak, hromada lidí taky, tak já to udělám jinak. Proč ne, dělej si co chceš, ale přesně tvoje vlákno je důkazem toho, že ti akvárium nefunguje, a je celkem jedno jestli je problém v tobě nebo použitých materiálech. Jdeš po jiné cestě, a je to vidět. Kdyby jsi dal na ostatní, a udělal už dávno akvárium dle zaběhlých zvyklostí, měl by jsi akvárium již dnes celkem pěkné, a ne hromádku oživených kamenů spojených na mřížce. Netvrdím že se ti nepovede to dotáhnout do tvého vysněného konce snadného mořského akvária s niminálními náklady a nutným časem které si žije vlastním životem, ale napřed ukaž že to umíš a pak zkoušej a raď ostatním. Tvůj příspevek o bakteriích v čističkách je fajn, ale na mořské vodě to ověřené nemáš a přesto to vydáváš jako hotovou věc. Já si to umím přebrat, přeci jen je internet plný informací, a je nutné si z nich vybrat, ale hodně lidí to může vzít jako hotovou věc - na odborném foru jsem četl, že dodávání baklterií je zcela zbytečné, tuto fámu vytvořili obchodníci aby prodali. Sem to dle mě vede.
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa MRysan »

Jenže na tomto základu právě shodíš cokoli. Akvárko je tak komplexní system, že to jen tak říct nemůžeš, v opačném případě tě okamžitě může kdokoli napadnout stejným stylem jako vždy, popřípadě na tebe vytáhne něco z minulosti.
A jaká bakterie že ti to tam vytvořila tu monokulturu?
Kde jsi ty vzorky odebral?
Víš že se na denitrifikaci podílejí I jiné věci než jen bakterie?
Prověřil jsi I ty jiné věci?
Nezměnilo se v systému náhodou I něco jiného?
a takhle můžeš furt dokola.

Každopádně tady se řeší amoniak a tam bude problem jinde něž v bakteriích. Mě jen zaujal ten výraz Pravidelné přidávání. Kdyby někdo napsal, že je dobré je přidat po každém zásahu tak mi to vůbec nevadí.

Si piš že mi to bude fungovat :D I když už to není ta prapůvodní varianta. Jenže až mě to bude fungovat, tak bude mít tady tazatel všechno chcíplé, protože místo hledáníé příčiny bude pravidelně dávkovat bakterie a pak mu tady někdo napíše že neměl dost zkušeností a nebo že neposkytl dost informací.
I já bych se vyvaroval nějakých přešlapů, ale to by na mé otázky nesměla následovat odpověď typu "ty tomu nerozumíš, něco si nastuduj a pak se ptej", tímhle když začneš odpověď, tak to následující nikdo poslouchat nebude.

Ještě mě napadla jedna myšlenka.
Jak je tedy možné že ti zelenáči z RS klidně napíšou příručku o kompletním systému, vyráběj krmení pro bakterie, ale bakterie už ne? Akvárka mají podle videa docela pěkný.
1. jejich přidávání není asi nezbytně nutné
2. nečtou toto fórum
3. lžou
Naposledy upravil/-a MRysan v 29 Máj 2014 10:18, upravené celkom 1 krát.
LPS/SOFT 300l
moře v Praze
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 26 Sep 2013 08:13
Bydlisko: Praha

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa moře v Praze »

No ale po zrušení šikmého DSB je tam co se liší od standardu? Ta pur pěna? Nakonec to vypadá že skončí jako klasika :D .
Používateľov profilový obrázok
MRysan
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1275
Dátum registrácie: 11 Nov 2013 06:18
Bydlisko: Čáslav

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa MRysan »

když to tak shrnu kolem a kolem.... není. DSB jsem odpískal ať už z jakéhokoli důvodu. Maximálně tam je navíc ta zadní stěna a to už není takový rozdíl proti standardu, I když I do toho se dokážou lidi obout. Na fóru ani moc ne, ale těch SZ :D Nejlepší připomínka... Je to PUR určená pro reef? ne není, koupil jsem jí v OBI. Proti té americké reef v ní nejsou saze.
Všechny moje kroky nebyly správné, to bych nikdy netvrdil, ale byly poučné a to je daleko důležitější než těch pár měsíců co jsem promrhal.
LPS/SOFT 300l
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Amoniak :-(

Príspevok od používateľa vik_33 »

No a já když to shrnu kolem a kolem, tak debatovat tímhle stylem je možné pouze v Ringu. Takže koho to baví, může pokračovat tam. Tady to pro tuto chvíli zamykám a po zklidnění vášní to tu opět odemknu.
"Teoretických zkušeností" už bylo dost :roll:
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
charloschuanche
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 06 Aug 2012 21:35
Bydlisko: Brno
Kontaktovať používateľa:

Re: Ring

Príspevok od používateľa charloschuanche »

Chtěl bych se trochu vyjádřit ohledně těch bakterií.
Ve sladké vodě jejich dlouhodobé přidávání za fungující filtrace význam mít nemusí. Přidání po zásahu do akvária, tedy především filtrace, případně když se vrtáš ve dně a uvolní se tuna živin, je to opodstatněné a návrat do normálu je rychlejší. Stejně jako ze startu svou práci odvedou. To jak je to měřitelné nebo ne nehraje takovou roli.
V moři fungují bakterie stejně a přesto jinak.
Odpěňovač ti vyháže biologickej materiál z vody ven, pelety, vodka, VOC, brambora nebo rýže je jedna s částí výživy bakterií, druhou si vezmou v podobě dusíku a fosforu. Do hloubky se to nemusí řešit, kolik čeho a v jaké formě. Najedená bakterie ať už mrtvá, nebo živá se pak vyšlehá ven a tím se odstraní to co chceme.
V podstatě je jedno, který kmen, druh nebo skupina bakterií to je. Přidáním bakterií zefekivníš na určitou dobu tuhle činnost, po čase ale odpěńovač vyháže to co je ve vodě navíc a proces musíš opakovat, nebo to nebudeš řešit a nesmíš udělat výrazný výkiv v živinách nahoru (nic nezdechne, nepřekrmíš...) pak totiž nestihnou bakterky dostatečně reagovat, nebo musíš dodat víc živin z druhé strany (voc, vodka dávkování) aby jsi měl stejný výsledek.

Nitrifikace a denitrifikace v médiích (kamen, DSB, keramika) je něco jinýho - tyhle bakterie ti tvoří ty živiny, který pomocí těch druhejch odfiltruješ. Nebo je jako živiny spracují korálnatci.
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"