Bahno nebo ne ? ...

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa palec »

Ahoj,niekde som sa docital ze pri bahne sa nemusi menit voda,max tak 5% objemu za mesiac,ze to bahno vyborne drzi stabilne prostredie,hodnoty vody atd.moja otazka pre skusenejsich : je to pravda?
Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa vik_33 »

NE.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa palec »

Dakujem:-)
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa Peter »

palec napísal:Ahoj,niekde som sa docital ze pri bahne sa nemusi menit voda,max tak 5% objemu za mesiac,ze to bahno vyborne drzi stabilne prostredie,hodnoty vody atd.moja otazka pre skusenejsich : je to pravda?
Marketingova blbost, bahno mi fungovalo 3 roky s pravidelnou vymenou vody bez problemov, doplnanie stopovych prvkov potrebne.Rovnako funguje aj zmes zeolitu a koralovky ale za ine peniaze.
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa Martin »

Moje miracle mud AQ fungovalo 4 měsíce, dodnes nevím zda by ta nádrž mohla fungovat i bez toho MM protože pak jsem musel koupil odpěnovač.

Taky je třeba rozlišit co se pod pojmem "fungovalo" rozumělo před deseti lety.
palec
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 24 Apr 2012 20:20
Bydlisko: banska bystrica

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa palec »

Dakujem vam za vase nazory,skusenosti.takze upustam od bahna,a budem riesit beznu,najviac rozsirenu mechanicku filtraciu.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa Peter »

[Taky je třeba rozlišit co se pod pojmem "fungovalo" rozumělo před deseti lety.[/quote]

Asi tak Martin : 3roky bez odpenovaca na bahno aj aj SPS a aj LPS - fungovalo znamenalo aj pred 10 rokmi : bez vlaknitych rias a sinic, koraly mali prirastky.V sucasnosti mam identicky filter (nadrz je vacsia z 300 l na 400 l) bez zmien a odpenovac na lipove drievko.Kolko koralov som predal na poslednom stretku vo Valmez hovori za vsetko.Bahno este pouzivam( v jednej prepazke) v kombinacii so zeolitom a koralovkou.Pri dodrzani beznych pravidiel to funguje ale ziaden zazrak, ako bezna ina filtracia, len za ine peniaze.
Aleš
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 12 Apr 2006 11:36
Bydlisko: Jihlava

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa Aleš »

S bahnem jsem se dlouhou dobu trápil. Nakonec to skončilo tak, že mám ve filtru od bahna velkej odpěňovač a rowaphos.
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa RastoPD »

teraz vas asi vsetkych zakillujem mojou skusenostou s bahnom ... slapem na nom od roku 2003, bol som medzi prvymi v SVK, v malej 240 lt nadrzi + filter, ktory je na akvarko do 400-500 lt ... skratka vacsim. a teraz to bude vypadat masochisticky alebo akokolvek divne ... NEDODRZIAVAM interval pravidelnej vymeny ... NEMENIM oných cca 5-10% vody mesacne ... ale az tak po roku, testami vody sa uz NEZATAZUJEM absolutne ... je pravda, ze mam len softy a momentalne uz len 2 klaunov Ephippium, pretoze 3 dalsie vacsie ryby (Hepatus, Lo Vulpinus, a tu tretiu si uz ani nepamatam) mi uhynuli pri stahovani pred 3 rokmi, predtým, nez ich vsetky tito dvaja klauni povrazdili, pripadne posli na vysoky vek, ich tam bolo asi 11, tito dvaja uz maju 10 rokov minimalne, Chrysipteru som mal 8 rokov ... ale za TOTO VSETKO ... co tomu nedavam ... mam v nadrzi minimalne 60 cm velky Lobophyton, ktory sa uz sam deli na mensie a ked som mu "zachranil" zivot v jednom obchode, bol tak vo velkosti palca na ruke ... potom tam mam haldu Anthelii, Ricordei ... a Sinularie, tie mi uz lezu na nervy, co sa natahuju cez cele 120 cm akvárium, Sarcophytona ... :D ... ale inak spokojnost ... NEPOUZIVAM nic na filtraciu okrem bahna, a ten malicky odpenovac z roku nula fungujuci este na vzduchovaci kamen ... ten uz podla mna ani neodpenuje ... :D ... takze toto je moja prakticka 12 rocna skusenost s trapnostou zvanou BAHNO ... zakladam, vlastne uz som zalozil nadrz cca 1100 litrovu a zase na bahne ... ale tentokrat, idem na tvrdasov, uz konecne ... a preto mam uz k tomu aj odpenovac, PO4 filter a Peletovy filter ... houbec tomu rozumiem, tymto novym technologiam ... ale ako sa poznam ... bude to vsetko slapat tak, ako ma k mojej spokojnosti ... pevne v to verim ... o cca 14 dni chcem nasadit do nadrze zivocichy ... cize ... koraly a rybky ... tesim sa ako male decko ... kto by sa netesil ... a toto je ta mala nadrz, foto ma asi tak 3 roky v case, ked som sa prestahoval do domu ... MORU ZDAR! ... ten Lobophyton je dnes ovela vacsi!
Prílohy
nova nadrz cca 1100 lt
nova nadrz cca 1100 lt
obdobie este asi pred stahovanim v 2011 ... vidno tam Labroidesa ... toho uz nemam
obdobie este asi pred stahovanim v 2011 ... vidno tam Labroidesa ... toho uz nemam
vlčák
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 791
Dátum registrácie: 24 Mar 2008 21:16
Bydlisko: praha

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa vlčák »

ano,takovy typ a osazeni nadrze funguje samo.i s uplne minimalnimi vymenami vody.v tomto pripade bych bahnu nepripisoval velke zasluhy,po odpojeni by tato nadrz nejspis jela dal beze zmeny.
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa aquain »

Pravdu máš náměstku
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa RastoPD »

je to mozne ... :D ... mne to vyhovuje tento system ... za tie roky to mam odskusane aspon na softoch, a uvidíme, co bude s tvrdasmi ... a o tom to je ... :D
Používateľov profilový obrázok
LukasO
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1323
Dátum registrácie: 20 Nov 2011 14:09
Bydlisko: Prostejov

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa LukasO »

Si to uzij
Nic neumím, nic neznám, ale o to víc rad rozdávám...
Používateľov profilový obrázok
RastoPD
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 07 Aug 2006 06:27
Bydlisko: Pravenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Bahno nebo ne ? ...

Príspevok od používateľa RastoPD »

no jistě ... :mrgreen:
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"