30L Nano

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

Dneska som siel do prace s malou dusickou ako bude akvarium po 2 tyzdnoch vyzerat krmenie zabezpecovali kolegovia ktory boli obcas v praci celkovo 8 dni bez zradla a vyzivy okrem chybajucich cca 3 litrov vody a hnedych skiel a vsade vyzrazanej soli je akvarium ok takze som sa pustil do udrzby asi hodinka roboty a akvarium je ok len budem musiet teraz postupne zizovat slanost ktora bola uz 1.029 vatcsinou mavam 1.023
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa triscene »

nabudúce ich musis zaskolit ze aj odpar treba dolievat a pripravit im 5 litrovu bandasku RO :)
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

je napisany papier a pripnuty na nastenke no vodu nikto nedolial :( ale tak uz sa to dostava do normalnych kolaji
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

Ahojte vsetci dneska je to rok co sme si v robote zalozili "kyblik" mora
akvariu sa aktualne vzhladom na to kolko sa mu dostava starostlivosti dari koraly pomalicky rastu niektore sme uz viac krat museli preriedit
snazime sa aby kazdy tyzden mali vymenu casti vody vycistenie filtra a okrem vikendov dostavali niekolko krat denne papat
za ten rok sme zazili vela neprijemneho otravu chladiarenskym plynom, zaseknute cerpadlo filtra a pre tieto neprijemnosti sme poslali do morskeho neba 4koraly a 8 zivocichov :(
medzi tie krajsie a veselsie zazitky patri vypustenie lariev malych thor amboinensis s ktorych sice ani jedna nestihla prezit lebo ihned zachutili klaunom ale aj tak to bol zaujimavy moment nastahovanie ocellarisov do eufilie a ich snaha jeden druheho vytlacit .... aktualne pobehuje po akvarku lysmata wundermanni s nakladom vajicok tak ak sa podari odchytit ju vcas pokusime sa male larvy vychovat

dakujeme vsetkym ktory nam pomohli a hlavne poradili
Naposledy upravil/-a sappa v 21 Júl 2014 18:32, upravené celkom 1 krát.
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

Ahojte mam jeden problem v robote mame dve akvarka 30 a 100L sefstvu sa nepaci ze mame dve akvarka a chcu aby sme minimalne jedno zrusili takze sme sa rozhodli ze zrusime sladkovodne 100L a do neho by sme chceli prestahovat morske osadenstvo by zostalo rovnake len by pribudlo pre zivot viacej priestoru

no a teraz ten problem jak to urobit co najsetrnejsie ? moja predstava je ze dokupim 10-15 kg piesku plus nejake kamene ( pravdepodobne vsetko zive ) toto dam naspodok odlovym rybky a krevety potom vytankujem male akva do bandasiek vyberiem existujuci utes a docasne ho niekde odlozim vyberiem piesok a presuniem ho do noveho akva potom vlozim povodny utes vylejem podobnu vodu a doplnim novou vodou (2/3objemu vody) presuniem techniku a pustim rybky s krevetami dovnutra

technika by zostala z velkej casi rovnaka upravil by som iba svetlo a pribal by som cerpadlo na zvysenie prudenia vody
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

Mam pocit ze tym procesom rozbehnes zabeh nanovo s pieskom a kamenmi a to by tie koraly nemuseli rozdychat a rybky takisto nie.

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

Myslis ze by sa spustil znova zabeh aj keby to boli zive kamene a "zivy" piesok v takej miere zeby to ohrozilo zivot osadenstva?
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
triscene
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1033
Dátum registrácie: 08 Aug 2013 09:32
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa triscene »

No nejake odumieranie by tam bolo asi, mozno niekto sem napise, ja som v tomto len teoretik :)

Odoslané z Nexus 7 pomocou Tapatalku
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

o par dni spustim zabeh noveho 98l akva a zivot s 30l nano sa po zabehu prestahuje do noveho vatcsieho a dufam ze prijemnejsieho prostredia ;)
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
sappa
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 03 Jan 2013 17:49
Bydlisko: Trnava

Re: 30L Nano

Príspevok od používateľa sappa »

no kedze uz par dni bola cast novej techiky v zabehu a dneska som musel do prace vzhladom na planovanu udrzbu klimatizacnych jednotiek vyuzil som cas a obsah 30l kybliku prestahoval takze uz si osadenstvo lebedi v akvarku o rozmeroch 70x35x40

cize 30l nano je na teraz zrusene no ak sa to troska rozrastie zalozim si ho znova doma kde bude nanho viacej casu temu necham otvorenu lebo ako sa poznam vianoce su taky zabijak casu ;)
5.2.2013 sme si zalozili krasny 30L kyblik plny morskeho zivota
15.9.2014 sme 30L kyblik plny morskeho zivota presunuli do 100L lavorika
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"