Jaroslav - několik obrázků z nádrží a rozmnožovny

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Jaroslav - několik obrázků z nádrží a rozmnožovny

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Dovolil jsem si dát do personální galerie několik obrázků ze svých nádrží a rozmnožovny.
Používateľov profilový obrázok
motyl
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 417
Dátum registrácie: 15 Nov 2006 20:44
Bydlisko: Zvolen
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa motyl »

máš to super :D
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

Jaroslav, máte to naozaj super, perfektne vidieť ako vyzerajú zrelé morské nádrže. Ak sa môžem spýtať, sú všetky nádrže prepojené? ak nie tak aká je filtrácia v odchovniach?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Hlavní nádrže (celkový objem včetně filtrů je cca 5500 litrů) mají každá svůj filtr, takže jsou to vlastně 3 zcela samostatné systémy. Osvědčilo se mi to v roce 1998, kdy jsem "experimentoval" s kH a podařilo se mi odprásknout filtr v jedné nádrži. Mohl jsem pak přeživší zbytky přemístit do živých nádrží. Také mohu udržovat aspoň trochu rozdílné životní podmínky (především obsah odpadních látek) v jednotlivých systémech. Nádrž, kde se množí sasanky (Heteractis magnifica) a kde jsou jenom měkké korály, tak může být o něco více znečištěná, než zbývající dvě.

Rozmnožovna na korály sestává ze dvou věží (po třech nádržích nad sebou) o celkovém objemu cca 850 litrů. První věž odchovny korálů je připojená k filtru (+odpěňovač), který má společný s jinou (na fotkách neukázanou) věží (objem cca 800 litrů), ve které se již několik let pokouším o odchovy ryb. Předpokládám, že čistota vody by zde měla být nižší, což by mělo vyhovovat měkkým korálům. Je zajímavé, že ani zde nenaměřím žádné dusičnany a fosfáty, zřejmě je stačí korály v odchovně spotřebovat. Druhá věž odchovny korálů nemá klasický filtr (ani odpěňovač), pouze řasové refugium. Chtěl bych v ní mít především tvrdé korály. Odchovna korálů je ale "mladá", spustil jsem ji v prosinci 2006 a tak je ještě co dolaďovat. Nicméně většině korálů se tam daří.
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Zdravim Jaroslave :)

Z tvojej prezentacie predpokladam, ze nejake veci "makkeho" charakteru su k dispozicii. Ak sa zucastnis na Valmez akcii, rezervoval by som si pripadne nejake prebytky makkych koralov, ktore "natrhas" v ramci pravidelnej udrzby chovne. Ponukni, please nieco, financne nenarocne (firemne akvarko posledne zivym zo svojich fin. prostriedkov, pretoze si chcem vziat pripadne prebytky do nadrze, ktoru chystam v novom rodinnom dome) Vdaka ;)
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Jaroslav
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 30 Dec 2005 07:44
Bydlisko: České Budějovice

Príspevok od používateľa Jaroslav »

Do Valmez asi přijedu, ale pojedu tam od příbuzných ze Slovenska (abych měl kde spát - pokud bych chtěl trasu absolvovat na jeden zátah Č.B - V.M. - Č.B., tak bych ze schůzky nic neměl). Proto korály ssebou nepřivezu. Snad až příště.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Pekna prezentacia svojeho dlhorocneho snaženia, úprimne závidim p.Jaroslave :D .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"