Red sea 130

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
vik_33
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3073
Dátum registrácie: 07 Feb 2007 10:10
Bydlisko: Ústí nad Labem
Kontaktovať používateľa:

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa vik_33 »

Redox ( oxidačně-redukční potenciál ) - to jen kdyby někdo hledal, co to je. Radox je šampón :wink:
A ano, voda se míchá čerpadlem nonstop. Názory na délku míchání se různí od několika hodin do několika dnů. Já míchám vodu v řádech hodin.
350l mixed reef
Obrázok
Malé moře na Labi I
Malé moře na Labi II
vikovo.czObrázok
Jestli Ti chybí odvaha začít,už jsi se vzdal
Bohuš
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 02 Feb 2014 16:35
Bydlisko: Uherský Brod

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Bohuš »

Nevím jestli je to dobře, nebo ne, ale já ještě k čerpadlu přidávám topítko nastavené na 25 stupňů. Jestli se míchá voda hodiny nebo dny neřeším. Podle toho kdy mám čas ji měnit.
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Drahaas »

Viku: Díky za opravu :oops: Pochopitelně jsem měla na mysli redox,né šampón na vlasy :oops: :D No co už,každej se někdy upíše :D
Já míchám Reef Crystals většinou přes noc a měním jak je čas,někdy ráno jindy odpoledne.
Bohuš: Topítko je dobře (někdy není potřeba),voda by měla mít při výměně stejnou teplotu jako voda v akva.
Soběslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22 Nov 2014 19:36
Bydlisko: Náchod

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Soběslav »

O míchání vody jsem si tu toho přečetl dost, ale zastihlo mě to nepřipraveného :oops: Takže teď už mám hotovou míchací nádobu se starým čerpadlem a to topení taky není špatný nápad. Mám ho tak proč ho nevyužít :wink: Příští voda bude luxus :lol:
Jinak včera byli šoupnuty bakterky Microbe-Lift Special Blend 25 ml
dnešní hodnoty: NO3 10mg/l
PO4 0,15mg/l
hustota 1,023
Takže zatím žadná velká změna :?
Měřeno při 26 stupních
Soběslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22 Nov 2014 19:36
Bydlisko: Náchod

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Soběslav »

Tak tu máme další měsíc a co se týká vody už jsme na tom zas o trochu lépe.
Pravidelně po 9 až 10 dnech výměna 10% vody s odkalením. Bakterky už dávkované 1x po 25 ml a 3x 15 ml vždy po 8 dnech. Rowaphos 32g 15.12.2014- zatím tam je. Svítím 11hod denně a přidal jsem asi před 14 dny pásek modrých diod. Životu v AQ to podle mě neuškodilo a je to barevnější.
Hustota 1,024
NO3 2mg,l
PO4 0,12mg/l
teplota 25 stupnů
jen tu mám asi dvouhodinový problém. Jeden Rhodactis se od včera nenapumpoval uplně a před hodinou se úplně stáhnul a je na něm fialovo-ružová hmota?! Podobný úkaz pozoruji ješte na jednom, který je úplně jinde v AQ. Ještě to není úplně tak hrozné, ale ten růžový střed se tam začíná objevovat :( Jinak se jím za poslední měsíc daří asi dobře, takhle rozlezlé sem je ješte neměl a dokonce se začali množit.
Ví někdo co to je a proč se to děje???
Prílohy
rhodactis.jpeg
Drahaas
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 11 Feb 2013 16:20
Bydlisko: Dubicko
Kontaktovať používateľa:

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Drahaas »

No3 je super.
Rowaphos bych už vyměnila,pořád máš PO4 docela vysoké.
Podle fotky to vypadá,že vyzvrátil trávící trakt,ale proč?Někdy to dělají koráli při podráždění.Většinou jsou po pár hodinách ok.
Ty bakterky dáváš osmý den a devátý až desátý měníš vodu?
Vodu bych měnila už jen jednou za 14dní.
Přidání led pásku ničemu neva :-)
Soběslav
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22 Nov 2014 19:36
Bydlisko: Náchod

Re: Red sea 130

Príspevok od používateľa Soběslav »

Se po....l :mrgreen: Ta varianta mě taky napadla, ale nevěděl jsem, že se u toho bude tvářit takhle blbě :D . Mražený Artemky asi nic moc-začínám laborovat s živejma. To by jim mohlo chutnat líp :) Podráždění tam určitě žádné nebylo. Po4 je podle posledního měření 0,03ml/l. Takže skončila éra časté výměny vody a nastupuje výměna 1x14 dnů. Bakterky jdou do AQ přesně podle návodu. A já se snad už začnu radovat z AQ a shánět nějaké barevnější korály a dál to rozvíjet. Jen škoda, že tu na Východu Čech moc mořáků není, kde bych načerpal inspiraci :(
Díky za prvotní pomoc a snad už se budu hlásit jen s uspěchy a občas s b... dotazama :lol:
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"