Zeolit

Klasika, Miracle Mud, DSB, ZEOvit, Živé skaly, Refugium, Karanténa nádrž a všetky ostatné filtračné metódy.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

riso napísal:Prave som dočital forum o zeolite 2x, ale na zelit v igelitovom sačku bez popisu od pepina za 59 Kč som nenarazil. Sory.

Ano je vhodný, ale dá sa sa zohnať aj na Slovensku...Ak nevieš kde tak ti odpoviem cez ss.
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
miki
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 351
Dátum registrácie: 06 Feb 2006 12:09
Bydlisko: KOŠICE
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa miki »

rybka dal zeolitovu stopu - (Pusté Čemerné, ID ložiska 35/d)
tak som treochu telefonoval
Pustom Čemernom sa vraj netazi. tazi sa v hrabovci a tam sa da kupit zeolit 25kg za 112SK
ale zeolit ktory tazia je hlinitokremicitan sodny. tak neviem ci sa to oplati.
500L
Používateľov profilový obrázok
riso
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21 Sep 2006 18:05
Bydlisko: Piestany

Príspevok od používateľa riso »

Zeolit a koralovku treba zmiešat, alebo sadava vrstva zeolitu a potom vrstva koralovky? Dakujem za radu.
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Miešať do kopy v pomere 1:3
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

repik napísal:Miešať do kopy v pomere 1:3
jaaaaaj toto je tiez informacia jak noha .. 8)

repik zabudol napisat jednu dost podstatnu vec, ta zmes zeolit:piesok sa dava do prazdneho filtra, je idealne ked je vlhka a voda sa napusta strasne pomaly, aby sa zmeska nezvirila. Inak skoncis s vrstvou piesku naspodu a vrstvou zeolitu na vrchu. je to opruz a ja uz NIKDY jemny zeolit do sedimentaku pouzivat nebudem, za to zaprasene akvarko mi to nestoji, koralom ten prasok fakt nesedi
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

To je sice řešení, ale ktátkodobé a neúplné. Chceš-li na dva roky, tak si raděj kup sáček bahna a zasad' řasy a máš pokoj.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

si robis s tym bahnom asi srandu :lol:
v r 2006 si uz asi bahno niekto kupi len zo sentimentu :)

ked som manikom na katedru petrologie a geologie UK v Blave (alebo ako sa to tam vola) pozical trosku bahna na vyskum , tak sa ma po tyzni spytali, ze v ktorom lese som ten sajrajt nakopal a kde sa maju tie zazraky akoze konat.
Krivku analyzy jednotlivych zloziek dam do fotogalerie
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

http://www.reef.sk/album_showpage.php?pic_id=920

takze tie spicky predstavuju pomerne zastupenie jednotlivych mineralov:
qtz je kremen, amph je amfibol, phi je filipsit (jediny dokazany zeolit v bahne) , fsp je zivec , je podozrenie este na najaky chlorit a smektit....

tot zazracne bahno v cene 90euro za 4,5kg , dakujem uz som raz pana Leng Sy zasponzoroval, druhykrat uz tak blby nebudem
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Beck
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 136
Dátum registrácie: 03 Sep 2006 16:31
Bydlisko: Český Krumlov

Príspevok od používateľa Beck »

No tak to je síla, 90 Euro za 4,5 Kg bahna které je pomalu k ničemu :D :evil:
Zdenda
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 299
Dátum registrácie: 08 Mar 2006 14:19
Bydlisko: Zábřeh na Moravě

Príspevok od používateľa Zdenda »

O bahně tady bylo napsáno hodně v jeho prospěch. Co jsi měřil nevím. Tady nejde jen o minerály! Takže podle tebe třeba skoro celá ZOO Olomouc jede na něco co je k ničemu? Mluvíme o Miracle Mud? Podle tebe taky lže www.ecosystemaquarium.com? Já mám s ním dlouholeté dobré výsledky.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

DSB bude za splnenia istych podmienok fungovat vzdy, je jedno ci tam bude bahno, koralovka, aragonit alebo ine vymysly. Trochu zeolitu to len vylepsi, ale zase je v principe jedno, ci to bude zeolit namiesany do koralovky alebo nejakeho ineho piesku-"bahna".
Používateľov profilový obrázok
repik
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 590
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 23:21
Bydlisko: Partizanske, Slovensko

Príspevok od používateľa repik »

Roman, Rišo sa pýtal na pomer a nie na technologický postup pri napúšťaný. Ináč máš pravdu pracovať opatrne ale nevidím v tom problém. K bahnu: myslím si že éra bahna je už dávno prekonaná a dokazujú to akva ktoré šlapu na zeolit v poho. Je to len na jednotlivcoch ako sa rozhodnú .....a vyhodia peniaze.....
THE OLD MAN AND THE SEA......
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

Zdenda napísal:O bahně tady bylo napsáno hodně v jeho prospěch. Co jsi měřil nevím. Tady nejde jen o minerály! Takže podle tebe třeba skoro celá ZOO Olomouc jede na něco co je k ničemu? Mluvíme o Miracle Mud? Podle tebe taky lže www.ecosystemaquarium.com? Já mám s ním dlouholeté dobré výsledky.
nemeral som ja ale pani doktori a doktorandi z katedry Mineralogie a petrologie UK. Merali zlozenie obsahu sacku Miracle mud, ktory som im poskytol. V meranej vzorke boli aj tie vacsie krystaliky aj ten jemny prach zo spodu.

ja netvrdim ze sedimentaky nefunguju, ale tvrdim ze Miracle mud od firmy Ecosystemaquarium nefunguje o nic viac nez kremicity piesok zo stavebnin.
Princip DSB je zalozeny na frakcii zrniek a hrubke dna , takze je lautr jedni ci pouzijes zazracne bahno za vyssie uvedenu cenu alebo piesok za par korun alebo oci aj drtene sklo.

Takisto netvrdim , ze pan Leng Sy a jeho kumpania klame, na klamstvo totiz musis uviest nejake tvrdenie, oni netvrdia ABSOLUTNE NIC. Skratka predavaju macku vo vreci a zvysok je postaveny na ludovych legendach. Pozorne si pozri ich stranku a obal vyrobku, negarantuju NIC.

Hovori zo mna tak trochu zavist , aj ja by som raz chcel predavat homeopaticke nic za strasne prachy...ale asi na to nemam bunky
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

repik napísal:Roman, Rišo sa pýtal na pomer a nie na technologický postup pri napúšťaný. Ináč máš pravdu pracovať opatrne ale nevidím v tom problém. K bahnu: myslím si že éra bahna je už dávno prekonaná a dokazujú to akva ktoré šlapu na zeolit v poho. Je to len na jednotlivcoch ako sa rozhodnú .....a vyhodia peniaze.....
O napustani zeolitoveho filtra by bola samostatna kapitola, co sa mna tyka , zmes som namiesal za sucha, premyl pod normalnou vodou z vodovodu, a taku mokru som ju umiestnil do filtra. nemal som ziadny problem s rozvirenim a to som tam mal ten jemny zeolit.Fakt je ze treba napustat velmi pomaly..Je to o trpezlivosti.
Naposledy upravil/-a Peter v 21 Nov 2006 05:46, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Juro
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 02 Jún 2006 21:08
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Juro »

Môžem len potvrdiť postup Peťa. Po premiešaní na suchu a dôkladnom opláchnutí ho opatrne nasypem do filtračky a je to bez problémov. Ako pomôcka sa dá použiť velký plastový lievik.
> 170L REEF < zrušené
> v pláne 500l <
Napísať odpoveď

Návrat na "Filtrácia"