Ako na tento problem

Všetko o mäkkých koraloch (vaše skúsenosti a rady)

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Ako na tento problem

Príspevok od používateľa Otík »

Tak sa Vam ozyvam, opat po nejakom case. Chcel by som vediet nazor na moj problem, od co najvacsieho poctu akvaristov. Takze zacneme:
osadenstvo: Z. Flavencens, S. Fasciatus, C. Bicolor, P. Biaculeatus, Discosoma sp., Zoanthus sp. (od Romana z Pezinka), Turbinaria peltata, Acropora spp., Heliofungia actiniformis. Dalsie zivocichy nemenujem, lebo bud o nich neviem, alebo nijako nesuvisia s mojim problemom. Hodnoty vody (viac hodnot viac testov): NO3 - 0-10, NO2 - 0-0,025-0,05, Ca 410, Mg 1280. PO4 0. Ostatne nemeram, ale pridavam Sr, I. Uz 2 mesiace sa snazim tam umistnit pachyclavulariu violacea, vzdy len max na jeden den sa cast otvorila a potom nic az sa cela rozpadla. To iste Lobophytum, xenia. Tak preco? Ja mam nejake vysvetlenie, ale to az neskor do diskusie.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno něco jim vadí nepřehnal jsi to s tim jodem?zkus si od někoho vypujčit test a změřit to jen tak namátko.Budeš mít zase jednu jistotu :wink: jinak netušim.Co ty tvrdý, ty jsou v pohodě?
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Tazko ti odpovedat, napis ake zasahy si urobil v akva...co si pridaval, voda atd...
Tych pricin moze byt mnoho.
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Tvrde idu uplne v pohode. Keby sa mi chcelo vlozit foto by ste uverili. Zasahy som nerobil ziadne. Makke koraly mi nesli vobec ani dva dni. Vzdy sa po pol dni zavreli a koniec!
Napoviem Vam moju verziu: C. Bicolor. Co myslite?
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

mno to by jsi měl hlavně vysledovat ty :lol: odtud neni vidět jestli jim nedá pokoj :wink: pokud do nich neustále dloube tak se jim asi moc dařit nebude.Ikdyž je možné že to nebude dělat moc okatě.Mě se pustila klipka do heteroxenií a viděl jsem až za čas že ji zachutnaly.Zatim co jsem se nestačil divit kam že se strácejí :lol:
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Clovek vidi iba to, co chce vidiet. A ja nechcem vidiet, ako rozoberam cely reef a lovim C. bicolor. Ta ryba aj v noci meni okamzite stanoviste ked sa na nu zasvieti. Ale este sa stale utesujem, co ked mam na ho... vodu.
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Otík napísal:A ja nechcem vidiet, ako rozoberam cely reef a lovim C. bicolor.
To uz tak byva, ked si clovek do reefovej nadrze vypusti Centropyge.
Mas dve moznosti. Vykaslat sa na pomca a chovat koraly, ktore mu nechutia (a pritom stale dufat, ze casom nezmeni chutky) alebo moznost, ktoru nechces vidiet. :lol:
Osobne si ale myslim, ze tu onedlho pribudne dalsi inzerat typu: Predam C. bicolor, vhodny do fish only. :D
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Kupcu uz mam, ale chytit ho asi nedokazem, aspon zatial! Dnes som doniesol Antheliu aspon myslim, ze je to ona. Pekne sa otvorila do hodiny ako som ju dal do nadrze. Samozrejme, ze som postupne privykal v sacku na moju vodu. Tak som zvedavy ako bude zatra. Ked zle tak budem mat len fish only.
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

nechci být pesimista ale moc šancí ji nedávám :(
Používateľov profilový obrázok
Otík
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 14 Feb 2007 22:18
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Otík »

Vecer som si sadol k akvarku s uhloprieckou 16:9 otvoril Pilsner v plechovke za 25,-Sk a zacal pozorovat. Kedze moj Centropyge bicolor je svina, ale pekny tak som mu dal este sancu. Robil to velmi nenapadne, az velmi zblizka som si vsimol, ze okraje niektorych chapadielok su kratsie. A bolo. Vybral som vsetky kamene, ktore neboli vlepene, zahasol a cakal. Po hodine som zasvietil a v pohode ju odlovil.
Malu bitku s morom som vyhral. Uvidime ci vyhram aj vojnu. :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Mäkké koraly"