T_REEF

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

onreef
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 07 Dec 2023 11:04

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa onreef »

K té jednoduchosti…

Nejdůležitější je nedávat do akva žádný drahý a choulostivý život… chce to fakt jen jednoduché korály a hlavně obyčejné ryby! Každou rybku zvažovat a přemýšlet jaký bude mít smysl… jak se doplní v akva a ať to třeba nejsou agresivní druhy co se perou…
No a k těm korálům… mě jdou jen měkké.. tak se jich držím. Akvarium zarostlé xenii nebo sasankami muže byt vlastně taky strašně pěkné…
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: T_REEF

Príspevok od používateľa P_P »

Máš pravdu, nechce to lámat přes koleno. Ale ne vždy to je tak jednoduché - člověk si to rád komplikuje.

V akva až do té nehody jsem měl centropyge loricula, stál mě dost peněz (dovoz z Německa nepřežil a refundace nevyšla), takže kupován podruhé od Pepina. Tato ryba je dost choulostivá, ale v akva se super vyjímala, takže jsem prostě neodolal.

Nicméně jak píšeš, plánuji spíš měkáče, asi i zoa, ???

Bohužel pokud to bude jen to malé nano, moc rybek tam pak nedám, ale zase už upřednostním co nejmenší péči (měnit 4 litry nebo 20 litrů už je pro mě rozdíl, kdo to má tahat a samozřejmě čistění méně a pod).

A taky přemýšlím, jak vyřešit třebas 14 denní dovolenou, zda to zvládne jen automatické krmítko, nebo musím dát něco víc?

Ale mám čas víc jak rok o tom uvažovat.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"