Chcem reef, som uplny zelenac....

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

to vytlacne cerpadlo je dobre len ak nemas vysoky vytlak alebo squid alebo nieco, potom sa stava velmi hlucnym, nechcem robit reklamu istemu oblubenemu panovi ale Eheim je asi lepsia volba taky Compact+ je uplne idealny kompromis :-)
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Luděk
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 08 Okt 2006 18:25
Bydlisko: Příbor

Príspevok od používateľa Luděk »

o vytlacne cerpadlo je dobre len ak nemas vysoky vytlak alebo squid alebo nieco, potom sa stava velmi hlucnym, nechcem robit reklamu istemu oblubenemu panovi ale Eheim je asi lepsia volba taky Compact+ je uplne idealny kompromis Smile
_________________


Mám Ocean Runner 3500 a tlačí do 140cm a je absolutně tiché (možná jsem měl štěstí) a v poho. :lol:
550l reef mix
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

mal som na mysli OR2500, menil som uz 3 :-( myslel som ze to je vymlatenou vrtulkou ale nie nebolo to tym :-(
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

moja skusenost s OR 2500 je nasledovna, kym som ho nezatazil squidom tak to bolo tichucke cerpado ako nahle som ho tam zapojil, tak uz o nom viem. Aspon viem, ze je tam a este slape :D
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

urychlenie / efektivita

Príspevok od používateľa windman »

ahojte, zase som tu s par otazkami:

kedze chcem skrinku pod akva v rovnakom designe a dekore ako je obyvacia stena, tak objednam nejaku priamo do vyrobcu a tu potom vystuzim a upravim, akurat ze dodacia doba je 6-8 tyzdnov. Co za ten cas? Zacnem kupovat vsetko potrebne, ale

ZIVU VODU ASI NEMOZEM ZAROBIT v bandaske aby zrela, kedze pristup svetla bude mizerny, ze?

akvarium s filtrackou nemozem provizorne postavit na pripadny ram vystuhy, pretoze mam male deti, a tie by tomu dali kvapky....

a este kde v BA sa daju kupit plastove veci /vhodne trubky, hadice, fittingy/ okolo "vody"?
biger
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Júl 2007 14:48
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa biger »

Mal som podobnu dilemu co zatial robit, kym nemam skrinku a hlavne aqua, rozhodol som sa ze aspon filter neham trosku za ten cas zabehnut. Vraj s tym nic nepokazim, tak sa do toho pustim v pondelok ked mi uz konecne pridu aqua pre filtre.

Aj ohladne tej zivej vody ma to zaujimalo a dostal som odpoved ze pokial nebude mat svetlo a prudenie, tak s nej dlho ziva voda nebude.
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

Prikladam prve fotky z mojho zaciatku, nech je jasne ze niesom tlchuba a idem za cielom 8)

http://www.reef.sk/album.php?cat_id=73&user_id=1213
Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

naco ty postranní kanty?plánuješ krytovat akvárko sklem?
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

ako vidiet na prvom obrazku original stav pred modifikaciou, tak finalne to bude vyzerat ako original, akurat vrchne dvere budu nahradene prednou stenou akva a nad nim imitacia suflikov zo svetleho dekoru po hornu listu. akvarium bude uzavrete v skrini, avsak odkryte voci ziarivkam, ktore budu na vyklapacom kryte a nebude ich vidiet vdaka liste imitacii suflikov
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Neviem ako planujes ten filter, ale zda sa mi, ze tie pozdlzne vystuze tam mas zbytocne. Budu ti zavadzat. Vlepene prepazky to vystuzia same o sebe.
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

ceco: filter som kupil v hornbachu ako normalne akva, no neber to za liter :) takze ich odrezem a vlozim prepazky

lenze neviem presne ake velke mam dat jednotlive komory /hlavne refugim/, planujem koraly a max 4-6 ryb. filter ma rozmer 80x35x35
Používateľov profilový obrázok
Ceco
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 348
Dátum registrácie: 28 Apr 2006 08:11
Bydlisko: Alžbetin Dvor
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Ceco »

Nuz, potrebujes dostatocne velku komoru na odpenovac (v pripade, ze planujes ponoreny) + dostatocne velku komoru pre vytlacne cerpadlo. Na refugium ti vela miesta neostane. Ja mam filtracku 100cm dlhu a mini refugium cca 15x40x30.

http://gallery.ceco.sk.eu.org/d/3155-2/akva13.jpg
http://gallery.ceco.sk.eu.org/d/3941-2/P1010001_001.JPG
[b]Join #akva.sk[/b] - československý IRC chat venovaný akvaristike ( irc.akva.sk port 6667, alternatívne 7776. Web pristup cez IRC Gateway na adrese http://irc.akva.sk )
Používateľov profilový obrázok
Franky
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 715
Dátum registrácie: 18 Jan 2007 20:30
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Franky »

ahoj neviem aku planujes filtracku ale ja mam sedimentacny filter dlhy 80 siroky 30 vysoky 40 a mam tam 3 komory bioballs, reefugium, odpenovac + cerpadlo a rozmery su nasledovne 12cm bioballs, 45cm reefugium, 23cm odpenovac a cerpadlo
a akva je 330L
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

komora na odpenovac by nemal mat menej nex 40x20cm (radsej 50x20) a konstantnu vysku hladiny okolo 30cm , to je plac dostacujuci na 90% beznych typov pre akvaria okolo 500l
ked das takto velku komoru , nic nepokazis, mozo sa ti bude zdat ze si mohol mat o par cm vacsie refugium alebo viac koralofky..ale prax hovori, ze radsej mat pohodlnejsiu manipulaciu s odpenovacom (aspon 2x rocne ho cistim komplet) nez sa vytesovat ze mi tam voslo o pol kila koralovky viac
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
windman
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 17 Júl 2007 11:45
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Príspevok od používateľa windman »

zial vacsi filter mat nemozem z priestorovych dovodov.

Roman: odpenovac mam beast 400ku a myslim, ze by sa s nim dalo pekne manipulovat aj v uzsom priestore.

P.S. veci pre T5ky uz mas, alebo si mam kupit inde?
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"