Demi voda vs RO

H2O + NaCL = more ? nie až tak jednoducho viacej informácii práve v tomto fóre

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
shark
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1924
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:26
Bydlisko: Hněvotín

Príspevok od používateľa shark »

BOBR napísal:dííky za dady ,,,, :) ,,, ale obavam se o ten zasah do toho potrubi ,,,, vubec nevim jak takovou rozvodni hadici rozpojit :lol: spíš potom udělat neco čím to zapojim do RO ,,, :x ,,, nedokažu si to nejak vizualne představit ,,,, nechcete sem nekdo šoupnout foto ??? :oops: ,,, a jestě drobna začatečnicka otazka kdyz ta RO je tak ucínna neodstranuje i stopove prvky z vody ??? :oops: ,,, ktere by nemeli chybet ,???
odstraní ale i oto jde.Uděláme si potom takovou vodu jakou potřebujeme :wink:
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

moguai napísal:
BOBR napísal::? aha..... je to logicke no že skodlive latky nezmizi no ,,,, ale to že to nechávam i dva tydny mííchat snad nedelam nic spatneho ,,,, jinač když už jsme u toho bych se chtel zeptat kolik se pohybuje v ČR pohybuje 1L destilovane vody ???? ne po holika litrech se da koupit a za kolik to tak zhruba vychází dííky :wink:
No,aby jsi neměl v budoucnu problémy.Já jsem taky připravoval vodu s přípravky proti chlŕu a pod.Problém je,že látky jako je smrtelná Cu pro korály ti prostě z vody nezmizí.Míchat můžeš,jak dlouho chceš,ale nezmizí.Teď ti to třeba nějak funguje,ale z vlastní zkušenosti musím říci,že je to otázka opravdu nějaké doby.já to vyřešil tak,že sem zašel do zooshopu a zeptal se,jestli mi udělají RO vodu.Teď jí kupuji pravidelně po 2kč/l, což není zas tak málo,ale mám vodu vyřešenou.Jestli chceš provozovat moře,měl by jsi tak vážně uvažovat o změně zdroje vody.
vacsinou nevies co kupujes i ked to na zaciatku merias aby si mal istotu,potom tomu nebudes venovat pozornost a moze sa stat ze za dve kacky kupujes obycajnu vodu.
najlepsie je domace a svoje
Používateľov profilový obrázok
moguai
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 924
Dátum registrácie: 18 Dec 2006 11:15
Bydlisko: Spomyšl

Príspevok od používateľa moguai »

atomino napísal:
moguai napísal:
BOBR napísal::? aha..... je to logicke no že skodlive latky nezmizi no ,,,, ale to že to nechávam i dva tydny mííchat snad nedelam nic spatneho ,,,, jinač když už jsme u toho bych se chtel zeptat kolik se pohybuje v ČR pohybuje 1L destilovane vody ???? ne po holika litrech se da koupit a za kolik to tak zhruba vychází dííky :wink:
No,aby jsi neměl v budoucnu problémy.Já jsem taky připravoval vodu s přípravky proti chlŕu a pod.Problém je,že látky jako je smrtelná Cu pro korály ti prostě z vody nezmizí.Míchat můžeš,jak dlouho chceš,ale nezmizí.Teď ti to třeba nějak funguje,ale z vlastní zkušenosti musím říci,že je to otázka opravdu nějaké doby.já to vyřešil tak,že sem zašel do zooshopu a zeptal se,jestli mi udělají RO vodu.Teď jí kupuji pravidelně po 2kč/l, což není zas tak málo,ale mám vodu vyřešenou.Jestli chceš provozovat moře,měl by jsi tak vážně uvažovat o změně zdroje vody.
vacsinou nevies co kupujes i ked to na zaciatku merias aby si mal istotu,potom tomu nebudes venovat pozornost a moze sa stat ze za dve kacky kupujes obycajnu vodu.
najlepsie je domace a svoje
Ale jo,samozřejmě,že se trochu obávám,ale tam kde kupuji,tam vím,že je to opravdu bezpečný zdroj.Oni to totiž používají na diskuze a voda v našem okolí není nijak dobrá a co víc,je opravdu tvrdá.I když jsem měl krevetu cca týden a šla do kytek,ale tam může být důvodů hromada.
Používateľov profilový obrázok
strechar
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 28 Okt 2007 12:01
Bydlisko: Bidovce

voda zo zoodomu

Príspevok od používateľa strechar »

nemam nic proti ro ale ak nema inu sancu tak preco to neskusit od nich alebo niekoho kto ma uz zabehnute more.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Mam jeden dotaz na mistni odborniky, muze byt pred vstupem do RO solenoid ventil s mosaznym telem ? Ony se sice vyrabeji i nerezove, ale jsou podstatne drazsi. Diky za odpoved.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

simon napísal:Mam jeden dotaz na mistni odborniky, muze byt pred vstupem do RO solenoid ventil s mosaznym telem ? Ony se sice vyrabeji i nerezove, ale jsou podstatne drazsi. Diky za odpoved.
Nie, nedoporucujem , pri dlhodobom pouzivani je to casovana bomba,z vlastnej skusenosti.
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

Peter napísal:
simon napísal:Mam jeden dotaz na mistni odborniky, muze byt pred vstupem do RO solenoid ventil s mosaznym telem ? Ony se sice vyrabeji i nerezove, ale jsou podstatne drazsi. Diky za odpoved.
Nie, nedoporucujem , pri dlhodobom pouzivani je to casovana bomba,z vlastnej skusenosti.
A co mosazne ventily na plastovem potrubi, ktere jsou nekde v potrubi pred RO? Jde jen o primy kontakt vody a mosazi tesne pred vstupem do RO? Co to muze zpusobit ? Diky.
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Neviem akekolvek mosadzne ventily pred RO nie..Co to sposobuje ?
Mal som jeden taky stary mosadzny ventil pred RO a dva roky mi nikto nevedel poradit preco my hunu koraly ked vsetky hodnoty boli O.K.
Az ked som zmeral obsah medi az potom som to pochopil..
V nijakom pripade by som to neriskoval.Po odstraneni mosadz.ventilu som dal znovu zmerat vodu a bolo to O.K. RO to nezachyti na to sa nespoliehal, ja som zle hodnoty nameral prave za RO.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

S tou mosadzou by sa to tu malo raz a navzdy rozseknúť, lebo tak jednoznacné to asi nie je.
U mna napr. kým voda dorazí do RO prejde vodomerom, redukčákom a tromi ventilami a toto vsetko z niklu, chromu, nerezu alebo plastu istotne nieje vyrobené-najskôr z nejakej mosadze(bronzu). A podobne na tom asi bude vecsina.
Peter ak este mas odlozenú tu tvoju raritu-ventil, mohol by si sem hodit jeho foto :D (stojí to za to).
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

To je prave to, co jsem mel na mysli. Voda z vodovodniho radu u vodomeru napr. u mne prochazi pres dva 15 let stare mosazne ventily a po 5-ti metrech plastove trubky jiz mam napojenou RO. Ted spekuluji jestli muze byt elktromagn. ventil s mosaznym telem a nebo za 3x drazsi peniz s nerezovym telem.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Ten elmag. ventil si chcem zapojit do systemu aj ja, pretoze uz ma nebaví neustalále to stráziť , tak to zverím automatu.
Ale už to neriešim, proste ho tam zapojím .
Ako, nie je mi jasný chemizmus postupnej degradácie materálu, ale hold som v celku rád ze to nemusim riesit a akva zatial neutále funguje... .
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

staré ventily jsou litinové, mosaz je jen zvenčí :lol:
nové jsou z jakýchkoliv slitin s mědí :roll: které mají k mosazi daleko
NERISKOVAL bych a dal tam černý kohout
simon
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 02 Jan 2008 19:59
Bydlisko: Valasske Mezirici

Príspevok od používateľa simon »

rybka napísal:staré ventily jsou litinové, mosaz je jen zvenčí :lol:
nové jsou z jakýchkoliv slitin s mědí :roll: které mají k mosazi daleko
NERISKOVAL bych a dal tam černý kohout
Ok, dam tam tedy radeji nerez. Diky.
Používateľov profilový obrázok
David N
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 28 Júl 2008 17:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa David N »

Stačí Kvalita vody z RO 16µS.
Dík za odpověď.
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

David N napísal:Stačí Kvalita vody z RO 16µS.
Dík za odpověď.
no je to trosku viac ako zvycajne, ale stacit by to mohlo..
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Voda a jej úpravy"