Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Fórum pre pokročilích akvaristov ktorý sa snažia o svoje krásne malé more

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

Za mě máš na tu osádku hodnoty celkem OK. Spíš bych si tipl na to, že ti to cuchá osádka :wink: pak se korále tak nenafouknou..... U mě je největší svině dora. Žere zoantusy :twisted:
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

Zřejmě ti PH a O2 nic neřekne.
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa JA »

myslím, že mať nízke PH, alebo O2 je asi horšie ako mať nízky jód, alebo sa mýlim ? :)

ale O2 to asi nebude, to by sa prejavilo aj na rybách.
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

Tak určitě, ale jako, jak můžeš mít nízké PH? Jak ho chceš měřit? čím? PH metr i kalibrovaný je celkem o ničem. PH papírky jsou po děca a to stejné si myslím o kapkových testech. Jediné čím se dá trošku měřit je kontinuální PH metr a to pak zjistíš, že v noci máš 7,8 a přes den 8,2-3.... Takže to nemá smysl měřit.
Používateľov profilový obrázok
Myšák
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 06 Dec 2013 14:41
Bydlisko: Jihlava

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa Myšák »

Hele nepozoroval jsem, že by mi šly ryby po korálech... Neříkám, že si pomčík sem tam nezobne, ale korál si toho skoro nevšimne... ( jó, když jsem dal kousek SPS, tak ho oholil skoro hned) po měkkých a LPS nejde...
Nejen že jsou zatažený, ale skoro vůbec nerostou (no, aspoň ani nechcípaj), za poslední rok je to aq pořád stejný..

Euphilku jsem přendal do 30l kostky s klaunikama, a během 2 dnů byla dvojnásobná, jak se krásně nafoukla... Podobně jsou na tom i ostatní korály co jsem tam dal (alieni, fungia, calaustrea,...)

Koupil jsem Tropic Marin Iode, budu dávat týden kapku denně a uvidím jestli se něco změní...
K tomu ješte dám do filtru silicarbon, naměřili 180 ng/l horní hranici udávaj 200, tak to stáhnu.
Jihlavská 100 -> 165
viewtopic.php?f=64&t=12064
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa JA »

Ano, alebo zistiš, že ráno maš 7,4-7,6 a cez deň to nejde nad 7,8 a máš problem :)

a čím merať? za pár eur sa dá zohnať:

https://reefs.com/2017/01/23/tropic-mar ... t-testset/
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

A budeš Věřit kapkovému testu!!!! těch 7,4, Já tedy né, to by bylo už jen fisch only.
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa JA »

Prečo nie? a 7,4 je zle, ale krátkodobo to koraly znesú pokiaľ to nebola skoková zmena.

Ja s ním meriam aj vodu v bazéne, neporovnatelné s tými papierikmi.

Inak rozmýšlal som aj nad HannaPH : https://www.aquareef.sk/fotometre-a-pri ... h-6-3-8-6/
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa Jarry »

Za ty peníze máš Adwa pH metr, kterému já docela věřím. Kupoval jsem si ho kdysi kvůli ladění vody pro odchovy sladkovodních ryb, kde jsem potřeboval pH kolem 5,5, teď už ho tedy používám spíše jen jako přesný teploměr, ale i pH, co mi v reefech ukazuje (při příležitosti měření teploty), docela dává smysl. A ono podle mě když je kH někde kolem 8, tak moc nevěřím tomu, že může pH padat nějak zásadně pod 8, to už by musela být hodně prasácká voda, u kH kolem 5 už by problém asi být mohl :)
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa JA »

Prečo by mala byť prasácia voda, ak je ph pod 8. Veď PH je záležitosť CO2 v akváriu a od pomeru carbonátov a bicarbonátov vo vode. Ak dávkuješ "klasický KH buffer" tak ti časom začne klesať ph kvôli ionickej nerovnováhe vodíka. Vynikajúco je to vysvetlené na: https://www.youtube.com/watch?v=GKMM20I9DWk

a PH test od TM je super, rozmýšlal som nad digitálnym meračom, ale úplne mi stačí tento!
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

Nechtěl bych zde rozviřovat diskuzi...., ale jen jsem chtěl uživateli říci, že pokud mi ICP test vyšel v podstatě na 1 bez hvězdičky. Problém v PH bych v mořské akvaristice nezjišťoval. Ono obecně PH se v mořské akvaristice moc neřeší (Samozřejmě, pokud jsi sypač "prášků" balingář, tak si myslím, že tomu rozumíš a na tyto věci by jsi se ani neptal - rozumí tomu jen pár lidí, neznám je a ti co se tváří, že ano píší chemické vzorce...., úsměvné.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )a moc ti totiž neřekne, samozřejmě, že málo je špatně. Základ je kh, ale...... !!!!! ( samozřejmě hustota teplota..... ++++), Kh je jen odraz za mě při použití Ca reaktoru a to jak jej máš vyladěný.....

U tebe bych si opravdu tipl problém v rybí osádce, co si sem tam zobne..... pokud jsou testy OK a nevidíš v nádrži nic podezřelého (sinice, divné řasy, zdechající korásle atd....) jako ryby jsou svině :wink: .

Přemístil jsi, zřejmě do nana, kde to bude horší, ale bez ryb a prosperují.....

Je to odhad..... takže to může být úplně jinde.
JA
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 04 Okt 2007 10:36

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa JA »

no a ja som písal, že ak ICP test vyšiel na 1, problem by som zistoval inde, napr. zakladný parameter PH, prípadne ešte kyslík, lebo to ICP nemeria!

že sa PH moc nerieší je chyba, je to rovnako dôležitý parameter ako KH, CA, MG, teplota, hustota. Argument, že ak KH je v poriadku, tak aj PH je v poriadku ........ :|

Test stojí 8 eur, ale flozofuje sa toľko ako keby som mu radil aby si kupil APEX kontroler za 1000 eur....
lubotheone
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 25 Dec 2008 03:51
Bydlisko: Bratislava

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa lubotheone »

Pani,
zbytocne sa hadate, pH sonda vam tiez moze ukazovat blbosti, hlavne ked ju niekto zle nakalibruje a robi to este aj skoro nikdy. kvapkove testy su na orientaciu v pohode, ak clovek ma naozaj dobre oko. Asi pred rokom som porovnaval salifert test s mojim apexom a pH metrom od metleru v robote v labaku.
Vysledok bol, ze salifert bol skoro tak presny ako tie dve sondy.
Je super si ten salifert porovnat s nejakou sondou a potom aspon clovek vie aku presne farbu ma pre svoje pH vidiet.
Vinter, ta morska chemia nie je ziadna raketova veda, ale ked sa nou clovek nezivi, tak to nemusi byt vzdy jednoduche. Pre mna je more lahsie na obsluhu ako predtym tercovce. :D

Vela zdaru.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa Jarry »

Hehe malinko OT, ale můžu podepsat, že terčovci - a ještě v rostlinném akváriu, je mnohem težší disciplína, než reef plnej Acropor :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Jihlavská 100 -> Jihlavská 165

Príspevok od používateľa VINTR »

lubotheone, spatně jsi mě pochopil, zase tak těžké to není. jen jsem chtěl říci, že zrovna PH je nepodstatné
Napísať odpoveď

Návrat na "Nano Reef"