Wifi Led Čína

Všetko o osvetlení od klasických trubíc cz T5 až po HQI

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa tomvec »

Jakých teorií? Že ty levné WiFi sráče za necelé tři stovky neobslouží víc jak pět zařízení?
honcka
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 03 Dec 2018 13:59
Bydlisko: Brandýs nad Labem

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa honcka »

Jirik napísal: 24 Nov 2019 11:42 Takových teorií už jsem slyšel... :D
Dle toho, co si psal, že spojuješ 2 wifi routery, tak se síťařině asi moc nevěnuješ, jinak co jsem používal kvalitní ap od ruckusu, aruby, cisca, nebo i ubiquity a použil jsem patřičně dimenzovaný model, tak jsem nikdy problém u žádného zákazníka neměl
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Spongebob »

je mozny ze je to routerem, svetlo sviti...ale treba trikrat za den si reknu hele nemelo by se uz trosku zmenit osvetleni? vlezu do apky, ono se to refreshne a hned funguje jak ma...ale automaticky uplne cely den ne.. musis to proste obcas zkontrolovat a refreshnout. To je jediny nesvar.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
P_P
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 23 Jún 2016 13:14
Bydlisko: Boskovice

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa P_P »

se zájmem čtu Tvoje vlákno - a jsem překvapen, udiven, co vše jsi schopen tolerovat. Já bych to tak nedal, trochu ti to závidím, jak by se mi ulevilo.

Ale holt to má každý jinak, buď rád. A držím palce, ať se akva povede co nejdřív dát dohromady.
Nyní bez moře, snad někdy zas něco malého.
Jirik
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 10 Feb 2014 18:00
Bydlisko: Ústí nad Labem

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Jirik »

Myslel jsem to tak, že když máš routr a soused má routr, tak máte oba smůlu. Psal jsem že jeden routr ruší druhej. Ne že je zapojuju, já nic nezapojuju. A dál nevim co k tomu dodat, wifi je prostě katastrofa a nepřesvědčuj mě že ne, internet mam asi dvacet let :D A takovejch pohádek a techniků a routrů už jsem zažil... :D
Používateľov profilový obrázok
VINTR
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2322
Dátum registrácie: 19 Júl 2008 11:04
Bydlisko: Kuřim

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa VINTR »

Toto slyším poprvé. Soused ti nic nebude rušit problém by mohl nastat při úplně stejném nastavení i hesla, ale i tak má každý jinou mac adresu, takže... by stejně nenastal… co uvádíte jsou nesmysly......
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa tomvec »

Rušení může nastat (a nastane), pokud více WiFi sítí vysílá na stejném kanálu. Pokud by na všech routerech byla nastavena automatická volba kanálu, mělo by se to automaticky eliminovat, ale to je teorie.

Problémy může způsobit i zařízení využívající Bluetooth nebo bezdrátové klávesnice a myši umístěné poblíž routeru nebo koncového zařízení, protože jejich komunikace probíhá na stejných frekvencích, jako provoz WiFi sítí.

Doplnění: zarušení pásma WiFi způsobují i špatně navržená zařízení pro USB 3, tedy i různé flashdisky, externí disky, klávesnice, myši, včetně nekvalitních kabelů.

Řešení je nainstalovat si do telefonu aplikaci pro monitorování WiFi sítí a nastavit si na svém routeru kanál, který je volný a nikdo nevysílá ani na vedlejších kanálech.

PS: Jiříku, internet to máš to modré e na monitoru, že?
Naposledy upravil/-a tomvec v 30 Nov 2019 14:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Spongebob »

Takze panove kluci, pise mi dnes cinan, ze se omlouva ze odepisuje az dnes, ale byl vikend...dle meho popisu problemu mi pry posila novy wifi board a pripojil video na YT jak ji vymenit.
Vzhledem k tomu ze se zivim jako servisak to pro me nic neni a pokud to dany problem s prerusovanym spojenim vyresi (coz predpokladam ze ano, protoze cinan vi asi o co jde) tak budu velmi spokojen :)
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa amsi »

Chvíli jsem byl na pochybách jestli jsem na fóru o moři 😂
Routery
Wifiny
Bluetoothy
Kua 4 spínací hodiny po 70kc a 2x za rok při posunu času to prenastavim.... ☺️☺️☺️
Korálům to takhle úplně stačí 😉
aquain
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1150
Dátum registrácie: 17 Apr 2006 12:45
Bydlisko: PRAHA

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa aquain »

Jojo Amsi
tomvec
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 375
Dátum registrácie: 01 Nov 2016 21:00
Bydlisko: Kojetín

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa tomvec »

Ano amsi, v jednoduchosti je síla. Nedávno jsem oprášil T5 a spínací hodiny (zásuvky) a funguje to krásně.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Jarry »

No jsme trochu OT, ale aniž bych se považoval za experta, tak mám doma 3 wifi routery (obyčejné TP-Link kolem 500Kč/ks), z toho jeden nakonfigurovaný jako opravdový router, ostatní 2 pouze jako AP, zařízení je na to připojených určitě přes 10 a min. 5 let jsem na to nesáhnul. Spíše si myslím, že to bude o správné konfiguraci. Ale je pravda, že mě neruší žádné wifi zařízení sousedů, ty jsou dostatečně daleko.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Jarry »

amsi napísal: 25 Nov 2019 08:19 Kua 4 spínací hodiny po 70kc a 2x za rok při posunu času to prenastavim.... ☺️☺️☺️
Korálům to takhle úplně stačí 😉
Na T5 jasný (u světel, co mám na hodinách, ani neřeším posun času), ale je fakt, že i u LED světel mi přijde wifi ovládání jako blbost, když už nic jiného, tak to svádí k neustálému experimentování (zbytečnému).
Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa Spongebob »

Myslim ze tu nemusime resit jestli je wifi k prdu a nebo ne a nebo jesti nekmu staci spinaci hodiny za 70kc :)
Kazdy dle sve chuti..mel jsem taky x variant, jak casovac, tak normal kontroler od jrx...ted wifi to je vse. Proste mam rad kdyz to sviti tak jak chci ja a ne nekdo jiny.
Nekomu staci si i zadek vytrit listem, nebo jezdit do prace na arabovi.
Takze zaver je takovy ze problem je ve vadnem wifi modulu ktery vyrobce zitra odesle. Jak vymenim, tak se podelim o vysledek.
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Používateľov profilový obrázok
amsi
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 3519
Dátum registrácie: 08 Feb 2006 14:14
Bydlisko: Bohumín

Re: Wifi Led Čína

Príspevok od používateľa amsi »

Spongebob napísal: 25 Nov 2019 11:39 Myslim ze tu nemusime resit jestli je wifi k prdu a nebo ne a nebo jesti nekmu staci spinaci hodiny za 70kc :)
Kazdy dle sve chuti..mel jsem taky x variant, jak casovac, tak normal kontroler od jrx...ted wifi to je vse. Proste mam rad kdyz to sviti tak jak chci ja a ne nekdo jiny.
Nekomu staci si i zadek vytrit listem, nebo jezdit do prace na arabovi.
Takze zaver je takovy ze problem je ve vadnem wifi modulu ktery vyrobce zitra odesle. Jak vymenim, tak se podelim o vysledek.

sorry že jsem se vyjádřil .... Nacpi si tam co chceš ,nebo si tím když to nefunguje vytři i ten zadek 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Osvetlenie"