pomoc pocillopora....

Začiatočné prejavy, priebeh, a VYRIESENIE konkrétneho problému v akváriu.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

KOrál je umístěn v druhé polovině nádrže od čerpadla a je tam už přes 3/4 roku. přípravky přidávám do poslední komory fitru, tak že nějaký přímý chemický zásah by se stát neměl.
Galaxeu jsem pozoroval, ale nikdy neměla tak dlouhá vlákna a navíc je umístěná až pod ocilloporou a ta má popálené větve i na druhé straně od Galaxei. Znamenalo by to že by Galaxea musela mít vlákna dlouhá přes 30cm a hlavně začíná se to objevovat i na těch odchovech.
Poustevníky mám 4. (Paguristes cadenati ) občas se stalo, že se zapletli do větví, ale už jsem j tam neviděl, ani nepamatuji. Ani v noci.
Přemýšlel jsem, ža bych ocilloporu zkusil přemístit, ale mám strach abych jí víc neuškodil, navíc nemám jí kam dát.
Mám obavu aby to nebyl nějaký problém ve vodě, ale navím jaký. V horní ásti útesu se mi na kamenech začal dělat takový sliz (hlen) zezačátku byl bílí, nažloutlý. Teď začíná mít barvu do fialova. Trvá to už půl roku a přiznám se že jsem to zatím nijak neřešil, krom přidání Clear phosu.
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Mohol by to byt aj prejav stagnácie akva.´Zanedbavaná´ udrzba + zvysena teplota = niečo ako pomale odumieranie.
Pozorujem to tiez, ale nie je to u mna teplotou ale flákaním udržby.
> meriam spektrá svetelných zdrojov a optimalizujem LED osvetlenia <
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Příčinou je jednak kolísající KH, kdy dochází k deformacím narůstajícího skeletu. Nenáročná Pocillopora je na toto velice citlivá a reaguje vždy stejně, krátkodobě vydrží i teploty přes 30°C za předpokladu jinak kvalitního prostředí.
To kolísajíví KH může mít na svědomí i vznik onoho kožovitého povlaku na kamenech. Tady pozor, vzniká tam redukční prostředí a v koncovém stupni se vytváří jedovatý čpavek.
Tento kožovitý povlak se mi vyskytl na dvou kamenech v odchovně, nějakou dobu (asi 1 měsíc) jsem ho nechal rozvinout. Voda v nádrži (systému) měla rH 29,3; voda opatrně odebraná z pod povlaku pak rH 8 :!:
Chce to nestrhávat jej ručně, ale postupně odsát hadicí i s vodou pod tímto bakteriálním povlakem a ve filtru zcela vyměnit vyčerpané zeolitové lože i srážedlo fosforečnanů.
Používateľov profilový obrázok
Zdenek
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 405
Dátum registrácie: 09 Dec 2005 11:27
Bydlisko: Velké Meziříčí

Príspevok od používateľa Zdenek »

Vodu měním cca 8% každých 14 dní, celkem pravidelně.
Dneska budu zrovna vodu měnit, tak se zaměřím na odsátí toho povlaku.
Zeolit bohužel nevyměním, protože ho ve filtru nemám :( (používám "kalsický" filtr).
Vyměním ještě Clear phos (nevím jen jstli je na odstranění fosfátu, nebo fosforečnanů). A zase ta chemie :evil: :( :oops:
rybka
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2429
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 07:04

Príspevok od používateľa rybka »

Vyměň Clear Phos a vyper 1/4 komorového filtru. Kup si jakýkoliv test na KH (i ten nejlevnější), nevěř naměřeným hodnotám, ale pozoruj změny naměřených čísel.
Taky měním cca 12% objemu vody každých 14 dní, ale vzhledem k množství korálnatců denně přidávám do systému víc jak 2 kávové lžičky sody bikarbony a k tomu další "chemii".
Napísať odpoveď

Návrat na "Prvá pomoc"