Centropyge vers. Montipora

Diskusie na tému všetkých druhy rýb v REEFe.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Centropyge vers. Montipora

Príspevok od používateľa Ludva »

Jaké máte zkušenosti s tímto pěkným pomcem Centropyge bispinosa a Centropyge bicolor při okusování korálů. Pořád jsem špekuloval proč se u mě nedaří montipoře, měřil NO a pod., ale myslím že již mám jasno. Bispinosa do ni neustále zobe a m.digitata už polypy ani nevystrkuje, alveopora ještě trochu, ale taky nic moc. Zdá se mi že bicolor moc nezobe, ale bispinosa fest. Vzájemně jsou naprosto snášenliví a k jiným rybám zcela klidní, až na ty tvrďáky ... asi bude muset něco ustoupit ...
ludva
Používateľov profilový obrázok
plaster
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 306
Dátum registrácie: 20 Aug 2006 08:37
Bydlisko: Badín

Príspevok od používateľa plaster »

mal som centropyge eibli- po par dnoch adaptovania sa v reefe sa pustila aj do heteroxenie. Centropyge do reefu nepatria, teda ak chces aby ti prosperovali koralnatci. Popripade urob druhu nadrz ako FO a nebude musiet ustupovat nic :D
Pokus o REEF ...
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

centropyge do reef nadrze len ak rad riskujes. Nieje lahke ich chytit takze radsej neriskuj pokial nemas obrovske akva kde sa to drazdenie polypov strati.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Ludva
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 29 Jan 2007 15:20
Bydlisko: Kyjov

Príspevok od používateľa Ludva »

No jo, jenže já ty ryby tam mám cce 3/4 roku, koupil jsem to jako celek i s akva, málo znalý, málo sečtělý. Postupně jsem přidával lps pak i sps a ejhle problém. Musí pryč - lps si nevšímají ale tvrdé ... jenže jak je chytím nevím, nevím ...
ludva
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

moj bicolore ked mu davam nieco pod zub v pohode doplave az k prstonm a mozem ho pohladit a ked som ho chcel chytizt tak som ho nechal hladneho a potom vypol vsetky cerpadla a na vrch hladiny dal zopar vlociek tak aby plavali a vo vode som mal nachystanu sietku , v pohode vyplava az k hladine a ked budes trpezlivy urcite ho chytis, len daj pozor ak ho nechytis bude uz opatrny a msis pockat kym zabudne na tvoju fintu. :lol:
Používateľov profilový obrázok
Caco
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 28 Dec 2005 09:26
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa Caco »

Mal som centropyge a už nikdy viac :twisted: , zničila mi acropory a chutili jej aj montipory, xenie. Podľa mňa nevhodná do reefu.
1200l reef
Používateľov profilový obrázok
BOBR
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 12 Júl 2007 13:59

Príspevok od používateľa BOBR »

Myslíte že by se tato rybka pouštěla i do sarkářu a nejruznějších měkáču ??? :wink:
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

mal som c.loricula a okrem jednej Pocillopory nikdy nic neokusovala...pravda je ze tych SPS som zasa az tak moc nikdy nemal
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Peter
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 914
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 12:20
Bydlisko: Partizanske

Príspevok od používateľa Peter »

Mam C.Loriculu uz dva roky a tvrdasov viac nez dost,montipory,pociliopory,acropory,atd. Ziadny problem som nepobadal,ze az tak utocila a znicila koral.Sem tam dobne to je fakt , ale este sa nestalo,ze by mi zlikvidovala koral.
Ale asi je to fakt loteria a mal som stastie.
Peter
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa laomedon »

atomino napísal:moj bicolore ked mu davam nieco pod zub v pohode doplave az k prstonm a mozem ho pohladit a ked som ho chcel chytizt tak som ho nechal hladneho a potom vypol vsetky cerpadla a na vrch hladiny dal zopar vlociek tak aby plavali a vo vode som mal nachystanu sietku , v pohode vyplava az k hladine a ked budes trpezlivy urcite ho chytis, len daj pozor ak ho nechytis bude uz opatrny a msis pockat kym zabudne na tvoju fintu. :lol:
:lol: to je to ze ona uz nezabudne ...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

uplne suhlasím , nezabudla, pri stahovani aqa bola par dni mimo ale nik ju nechcel a tak som ju hodil do novej vacsej nadrze.
teraz ked ma vazne hneva lebo mam problem pridat nejaku novu rybu a hlavne dobe do jedineho sps co som vzal na skusku, neviem co robit.
koral je v pohode len vzdy ked do neho dobne postahuje vsetky polypy a to je dovod preco ju dat prec, loricula si ho ani nevsima.
uz som vyskusal azda vsetko a som bezradny, napada ma uz len jedno vypustit aqa.
bola to velka chyba ked som sa zlutoval a bicolora pustil do aqa,on ku tvrdym koralo vobec nepatri.
atomino
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 19 Okt 2006 19:02
Bydlisko: čadca

Príspevok od používateľa atomino »

tak a bicolor je uz prec z aqa, sps hned povystrkoval vsetky polypy a stale je pootvarany aj v noci ,az mi je to divne.
no s tym odchytom to bola ina sranda -dosla mi trpezlivost, vypustil aqa a rozobral utes, nastastie vsetko prezilo bez ujmy na zdravi.
inak pekna ryba ale iba k makkym koralom tych sa ani nedotkla.
Napísať odpoveď

Návrat na "Útesové ryby vhodné do REEFového akvária"