1500 Litrový reef vo firme Staf Automation s.r.o. v BB

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

1500 Litrový reef vo firme Staf Automation s.r.o. v BB

Príspevok od používateľa laomedon »

Rozmery:
Display tank: 180x80x80cm - 1150 Litrov
Refugium: 80x50x50cm - 200 Litrov
Sump: 80x50x35cm - 140 Litrov

Filtrácia:
Total Water volume v systéme bude približne 1250 Litrov vody. V systéme bude 100kg živých kameňov a 100Kg živého piesku. Bude použité DSB v hlavnej nádrži - hlboké dno 10cm z jemného bieleho kremičitého piesku o veľkosti zrna 0,3mm. V Refugiu bude použitý Jaubertov systém. Odpeňovač - TerraNova SkimmerBeast 1200
Pieskový Filter - TerraNova LifeGuard
Zeovit Filter - bude doplnený neskôr.
Kalciový reaktor - Doplním neskôr o nejaký mesiac ešte som nenašiel žiadny vhodný.

Osvetlenie:
Arcadia 3 Series Pendants 3x250 HQI 14000K + 2xT8 Marine Blue Actinic
Refugium - AquaConnect 2x39w T5 Ocean White v opačnom 12hod. cykle

Cirkulácia vody:
Return pump: AquaMedic OceanRunner 3500 Litrov/hod
from Sump to Refugium Pump: AquaMedic OceanRunner 1200 Litrov/hod

Prúdenie vody:
1xTunze Turbelle stream 6060 - 6000 Litrov/hod
1xTerra Nova Marea 4400 Litrov/hod
1xTerra Nova Marea 2400 Litrov/hod
Celkovo sa tak rozhýbe 16300 Litrov za hodinu.

Prikladám prvé fotografie z výroby stojanu a nádrže umiestnenej na stojane. Opäť som mal len mobil :-(

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

pekne, pekne

len si myslim ze davat DSB do hlavnej nadrze je casovana bomba , ked sa dno poriadne zabehne a cert vie co bude v spodnych vrstvach pride nejaky bagrista a vypusti to vsetko von ... a potom bude halooo

podla mna ten jaubert v refugiu uuplne staci , nic sa nema prehanat

drzim palce
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Dakujem za odpoved

Príspevok od používateľa laomedon »

Roman naozaj je to až taká časovaná bomba čo myslíš tým bagristom? Viem je kopec živočíchov čo bágrujú ale keby sa majitel držal na uzde a starostlivo vyberal živočíchov ?? či sa neoplatí to vôbec riskovať... ktoré by určite neboli vhodné pre úspešné DSB ?
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no mne DSB vybagroval parik klaunov A.clarkii az na dno ... a do 24h boli 4 sasanky v zachode :(
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

Clarkii

Príspevok od používateľa laomedon »

Clarkii ?? tak to by som fakt neveril ze by klavni bagrovali asi na tej casovanej bombe nieco bude este zvazim ci ti risknut alebo nie...
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Pepin
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 806
Dátum registrácie: 20 Nov 2005 14:31
Bydlisko: Starokolínská 328 Kutná Hora
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Pepin »

jestli bude DSB z křemičitého písku přeji hodně úspěchů :( :( :(
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

To laomedon:
Napadla ma jedna finta, neviem ci to ovsem uz niekto aj neproboval, a to taka ze v nejakej vzdialenosti(radovo v mm) od vrchneho okraja DSB natiahnut po celej ploche sietkovinu na okna. Dnes sa da zohnat aj v roznom farebnom prevedeni aby ladila s farbou substratu. Funkciu DSB nenarusi, ale neviem aku odvetu by si na tento pocin vymysleli bagristi :D .
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

piesok

Príspevok od používateľa laomedon »

Tak a opäť som sa raz poučil tím horším spôsobom "na vlastnej chybe" Ten piesok to je riadna blbosť, myslím tým to že je kremičitý. Nielenže prišiel žltý aj napriektomu že som objednal BIELY ale je aj riadne špinavý a neverým že by si niekedy aj ten bordel sadol a keby aj tak vždy by to bolo v nádrži. Takže s toho plynú tieto poučenia:
1. Kremičitý piesok je zlý lebo je tvrdší ako sklo a preto sa ľahko pošriabe sklo a to u koralovej drte nehrozi.
2. Je to bordel, vačšiu špinu si v akva ani neviem predstaviť nechcelo sa mi ho premývať keďže je veľmi jemný a polovicu s neho by som tým spláchol v umývadle. A určite obsajuhe aj kopec biologických látok, nechcené zariasenie by bolo určite v prvom mesiaci poriadne silné.
3. Žltá farba, podobalo by sa to skôr na šnorchlovanie na ružinnej ako na korálovom ostrove.

Čiže nasleduje, vysanie všetkej vody, opatrné vyhrabanie a vylovenie všetkého piesku (160kg) a opatrné vyčistenie nádrže. To som celý ja urobiť si vždy prácu naviac.
Pripájam aj fotky toho humusu na prvej fotke vidíte aká vyditeľnosť je po 12 hodínách vloženia piesku. A tiež si môžete všimnúť nádherné svietodlo od Arcadia - je fak krásne dúfam že to koraly ocenia :-)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

budúci týždeň pôjdem asi do BA alebo budapest a kúpim 100Kg najjemnejšieho koralováho piesku aký najdem potom použijem asi 30Kg živého piesku ARAGONITU a bude o dno hádam postarané, apropo andy ten nápad s tou sieťkou sa mi páči ale asi použijem iba dno hĺbky cca 5-7cm v hlavnej nádrži. Neviem či by to malo zmysel a tiež či by v prípade prehrabávania nebolo tú sieťku často vidieť na povrchu.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
Lukáš
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2165
Dátum registrácie: 16 Nov 2005 22:55
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Lukáš »

Čo tak dať na dno tenký polystyrén a naň nasypať zo dva cm aragonitového piesku. Ušetríš na piesku a máš záruku, že útes ti nepoškodí spodné sklo. Živý piesok nie je potrebný, ak ho chceš mať, hoď jedno balenie do refúgia, ušetrené peniaze radšej investuj do živých šutrov alebo živočíchov, tie ti dodajú väčšiu druhovú diverzitu ako hermeticky uzavreté balenie live sand-u, kde sú nanajvýš nejaké baktérie a cysty prvokov, príp. nematod (hlístovcov).
Kým tu bola reč o kremičitom piesku, chvíľu som bol na pochybách, či to naozaj má byť morské AQ alebo AQ s cichlidami; alebo je to len silvestrovský fór.
Neregistrovaný

Príspevok od používateľa Neregistrovaný »

Co sa tyka toho kremiciteho piesku videl som zalozene akva v style nech to stoji co najmenej t.j. tufovy suter a na dne kremic. drt vrakcie asi 2 mm ale nebolo to ono. Uz len z opticky dojem nebol prirodzeny pretoze to bolo monotonne jednofarebne a zrno tym ze bolo pravidelneho tvaru tak aj struktura dna neposobila tym padom prirodzene ale fadne. Ale ked rozpocet nepusti, ... .
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

andy napísal:To laomedon:
Napadla ma jedna finta, neviem ci to ovsem uz niekto aj neproboval, a to taka ze v nejakej vzdialenosti(radovo v mm) od vrchneho okraja DSB natiahnut po celej ploche sietkovinu na okna. Dnes sa da zohnat aj v roznom farebnom prevedeni aby ladila s farbou substratu. Funkciu DSB nenarusi, ale neviem aku odvetu by si na tento pocin vymysleli bagristi :D .
skusal, bagristi sa dohrabu po sietku a bude ju vidiet , zachvilu sa zariasi a nie je to pekne :( ( skusal som bielu z PVC)
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Re: piesok

Príspevok od používateľa Roman »

laomedon napísal: A tiež si môžete všimnúť nádherné svietodlo od Arcadia - je fak krásne dúfam že to koraly ocenia :-)
skor by som ocenil keby si namiesto svetla v cene mensieho auta zainvestoval do zivych kamenov a dobrej filtracie ale ked ma zakaznik dobry rozpocet , tak aj na svetlo asi vyslo :D

*** raz budem taky bohaty ze refugium budem osvetlovat svetlom od giesemanna ***
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Používateľov profilový obrázok
laomedon
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 1975
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 16:31
Bydlisko: Badín
Kontaktovať používateľa:

:-)

Príspevok od používateľa laomedon »

AJ živé kamene budú aj kvalitná filtrácia tiež, problém je v tom že tu v BB si moc človek nenavyberá. A zase pri ceste do BA, Vieden a pod sa všetko naraz kúpiť nedá. Ale budúci týždeň bude aj voda pripravená aj piesok s kameňolomu (veľkýýýý omyl) bude von a môžeme ísť na výlet do zahraničia po živé kameňe a koralový piesok. Ten blbý kremičitý piesok som objednal v akvaristike po zhliadnutí 3.3kg balenia fakt čisto bielej zmesy ktorá po skúške vo vedre absolútne nezamútila vodu a zdalo sa mi to celkom vhodné kedže som o DSB čital že je úplne jedno z akého materiálu je piesok len aby bol približne 0.15mm a s oblými zrnkami. Čo tento piesok aj bol(ten 3.3kg test čo som mal doma) ale to čo prišlo po objednaní v jednej predajni v BB bol ten humáč, ja som to do nádrže ani nedával prišiel som keď ten piesok už bol dnu aj so 100 litrami vody. A bolo mi do plaču keď som to zbadal. Ako som už spomenul bahno na Ružinnej je číra voda proti tomu a to som sa tam bál pustiť psa okúpať v lete. Reef je reef a inú vec ako koralovú drť alebo LIVE aragonit vživote na dno do REEFu nedám. Toľko moje ponaučenie.
Ak chcete mat niečo urobené poriadne, urobte si to sami. Napoleon Bonaparte
http://www.reef.sk/viewtopic.php?t=889
Používateľov profilový obrázok
andy
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 687
Dátum registrácie: 14 Nov 2005 22:43
Bydlisko: Holíč

Príspevok od používateľa andy »

Neda mi este raz sa vratit k tomu kremicit. piesku a skusit navrhnut nejake kompromisne riesenie. Neviem ako vo Viedni ale ja som v Blave nasiel a podnes je tomu tak najjemnejsi piesok - Samoa pink sand od Nature´s Ocean v Akvasymbioze(ta cena :( ). A problem som mal podobny ako laomedon. To jest sikovno ho tam som supol(bez preplachu) a kedze je relativne jemny asi ako krupica, tak hrubsia zlozka klesla ako prva a popol lietal za vydatnej pomoci cerpadiel po celom akva a nakoniec sa usadil vsade po akva. Problem bude asi v tom ze cim jemnejsi substrat tym vecsi podiel prachovej zlozky ktora moze robit paseku. Preto osobne by som ten kremicity len premyl a zmiesal 1:1 s nejakym jemnejim koralovym/aragonitovym´pieskom(ale premytym). Ja by som urobil z nudze cnost a ten kremicity by som nevyhadzoval cely, ked moze sluzit ako ´plnič´ v dominantnom substrate kedze ma neutralnu farbu a snad aj chemicky sa sprava neutralne. A zasa by bolo usetrene pre napr. zive sutre, ... :D .
Používateľov profilový obrázok
Roman
Reef Expert
Reef Expert
Príspevky: 2391
Dátum registrácie: 22 Nov 2005 22:13
Bydlisko: Bratislava, Bernolakovo

Príspevok od používateľa Roman »

no ked tak strasne chces nakupovat v osterajchu tak Robert (korallenzucht.at) ma 22kg kyblik ultrajemneho aragonitu za cca 50euro , ale zavolaj mu dopredu ak budes chciet viac ako 1 , nema ktovieako velky sklad
Obrázok
desatoro fóra REEF.sk http://reef.sk/viewtopic.php?f=16&t=183
- necitujte celý príspevok pred vami
- fórum nie je chat
- ak si nie ste na 100% istí že viete čo robíte, neraďte druhým, môžete tým napáchať škodu
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"