300l v pracovně

Sem môžete písať príspevky o všetkom čo predchádza ale je aj nevyhnutné pre štart morského akvária.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Spongebob
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 2687
Dátum registrácie: 07 Aug 2015 06:53
Bydlisko: Kousek od Brna

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Spongebob »

Tak to sbírání malých kousků všeho druhu a čekání na růst je na tomhle právě ta zábava :D
A co se týče těch nabídek..o tom mi nemluv :roll:
Vždycky si řikám, teď si dám chvíli oraz! už jsem za poslední dobu nakoupil dost...buch...druhej den v nabídce něco co opět nrmůžeš nechat jít jinam :) hrůza!
220L Clasic Reef - Tunze 9012 - sump v zádech
ex 100L Nano Cube - 165W Led - Tunze 9004 - sump v zádech
ex 125L Nano Cube + TetraTec ex800 + Tunze 9004
ex 60L Nano Cube + závěsný AquaClear70 - no skimmer
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Jo to přesně sedí s těma nabídkama :D
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Tak dneska připluly 4 moc pěkný Acropory, útes už teď osazuju cíleně na dobu dočasnou, protože už je to jedna vedle druhý, ale snad tu nebudou o moc déle, než rok a na to mají místa dost. Foto při stmívání už i starší kousky, co jsou v nádrži déle.
DSC_1281s.jpg
DSC_1294s.jpg
DSC_1328s.jpg
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

DSC_1355s.jpg
DSC_1357s.jpg
DSC_1360s.jpg
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

DSC_1316s.jpg
DSC_1337s.jpg
DSC_1349s.jpg
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Blíží se rok a půl od napuštění, tak se snad dokopu k nějakým fotkám. V poslední době proběhla krátká epizoda se sinicí, na pár místech u čelního skla, nijak jsem to neřešil, už je zase skoro pryč. Stejnou věc jsem pozoroval s krátkým předstihem ve fragovně, tam už také není.

Ze zvědavosti jsem začal přidávat jód (Salifert, asi polovinu doporučené dávky) a přijde mi, že následoval poměrně strmý nárůst spotřeby KH - ale mohla to být i náhoda, aktuální spotřeba je přesně 2° dKH denně. Poměrně kritická je situace s místem na dně, LPS už se pálí a nemají kam růst, doufám, že se mi ještě letos podaří rozjet obývákovou 1200l nádrž - tam by mělo být místa tako akorát, docela věřím, že sbírka korálů, co mám tady a ve fragovně, bude dostatečná -samozřejmě až to všechno vyroste, takže zase bude 2 roky akvárium poloprázdné, ale bude dost místa pro velké kolonie, jak LPS, tak SPS.

A přemýšlím, že pořídím Chelmona - útes je plný rournatců a asi už zmizely Berghie, protože se začínají objevovat skelné sasanky. Mám ho na seznamu ryb do velké nádrže a tady by se mi asi lépe rozkrmoval + by tu měl mít i dostatek přirozené potravy. Mám objednanou násadu California blackworms, ty bych chtěl chovat na krmení, jsou s nimi výborné zkušenosti při krmení Chelmona. Jediný strach mám z toho, jak na něj bude reagovat bodlok, ale přinejhorším je volno ve fragovně. No ještě ho sehnat, nikde aktuálně nejsou.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Včera večer jsem přivezl krásného Chelmona rostratus. Dlouho jsem o nich četl a zvažoval, nakonec jsem se rozhodl to risknout. Má za sebou první noc a první malou výhru, po krátkém machrování a vyjasňování si pozice se zdá, že ho bodlok v akváriu bude akceptovat. Od prvního světla začal prozkoumávat útes a láduje se rournatcema, kterých jsou v akváriu stovky (což mu tedy při jeho tempu bude stačit tak na týden). V akvaristice žral mražený mysis a artemie (udajně tam byl měsíc, docela tomu věřím, vzhledem k tomu, že importy teď prakticky nejsou a vypadá ve slušné kondici), zobat mysis jsem ho viděl, dneska mu koupím slávky a zítra budu mít živé "California blackworms" alias žížalice pestrá, které chci na krmení chovat. Chov by měl být velice jednoduchý a měl bych mít trvalý přísun živé potravy pro všechny ryby. Vyhráno určitě zdaleka není, ale jsem mírný optimista :)
Jedno rozmazané foto, fotil jsem to za prvního světla ještě při hodně nízké intenzitě :)
DSC_1529.JPG
Používateľov profilový obrázok
kany3
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 02 Jún 2013 15:21
Bydlisko: Moravská Třebová

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa kany3 »

Je to krásná ryba a hned se stává mazlem.Drzim pěsti ať ho udržíš, mě se to nepovedlo...
tomokovi
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 790
Dátum registrácie: 26 Aug 2014 08:55
Bydlisko: Částkov-Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa tomokovi »

Chelmon je uzasny, u nas je to taky nejvetsi mazel. Uz mam druheho, prvni vydrzel tak rok. Tohoto duheho mame uz dlouho, na podzim to bude myslim uz 5ty rok. On se rad opici po druhych, jak dam rybam Nori rasu, tak ji skube jako bodloci 😂😊
Ch.Viridis,A.Ocelaris,G.Loretto,Z.Flaverescence,Ch.Rostratus,V.Puelaris a dvě L.Aboinensis. Montipory,Seriatopory,Acropory,Euphylie a nějaké mekkace.
Používateľov profilový obrázok
Marian Gross
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1393
Dátum registrácie: 02 Sep 2009 16:00
Bydlisko: Roztoky u Prahy

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Marian Gross »

Jarry napísal: 19 Feb 2021 19:51 Tak dneska připluly 4 moc pěkný Acropory, útes už teď osazuju cíleně na dobu dočasnou, protože už je to jedna vedle druhý, ale snad tu nebudou o moc déle, než rok a na to mají místa dost. Foto při stmívání už i starší kousky, co jsou v nádrži déle.DSC_1281s.jpgDSC_1294s.jpgDSC_1328s.jpg
Ahoj, odkiaľ si zohnal také pekné kúsky?👍
AQ 525l, Filter 275l (03/2020Praha-zrušené)
1000l vo výstavbe
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Marian Gross napísal: 03 Jún 2021 22:02
Jarry napísal: 19 Feb 2021 19:51 Tak dneska připluly 4 moc pěkný Acropory, útes už teď osazuju cíleně na dobu dočasnou, protože už je to jedna vedle druhý, ale snad tu nebudou o moc déle, než rok a na to mají místa dost. Foto při stmívání už i starší kousky, co jsou v nádrži déle.DSC_1281s.jpgDSC_1294s.jpgDSC_1328s.jpg
Ahoj, odkiaľ si zohnal také pekné kúsky?👍
Ahoj, Ondřej Osvald, dává nabídky na facebook, jezdí pravidelně do Prahy, zítra mám dojem zrovna jede. Pěkné kousky umí i Michal Zamarski, také nabízí na fb🙂
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Dneska jsem poprvé viděl Chelmona zobat mražené artemie :) Vyhráno určitě není, ale je to snad na dobré cestě.
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Jedno foto ze dneška, necelých 18 měsíců od napuštění
DSC_1577s.jpg
.
maros002
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 789
Dátum registrácie: 04 Nov 2011 21:30
Bydlisko: Ostrava-Zábřeh

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa maros002 »

Hezké to máš 😉😉
Maroš 480 ka
Jarry
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 17 Apr 2018 08:42
Bydlisko: Velké Březno (Ústí nad Labem)

Re: 300l v pracovně

Príspevok od používateľa Jarry »

Člověk si někdy říká, jak to pěkně jede a ztratí obezřetnost, což se mi málem vymstilo. Poslední dny mi přišlo, že Acorpory - a zvlášť větší kolonie trochu ztrácí barvu, tak jsem se po dlouhé době dokopal ke změření vody a NO3 a i PO4 na nule. PO4 Hannou, opravdu čistá nula (současně jsem pro ověření testů měřil i fragovnu, kde nemám kromě korálů nic, co by snižovalo PO4 a NO3 a tam jsem naměřil NO3 4mg/l a PO4 0,1mg/l, fragy Acropor krásně barevné). Samozřejmě krmím, takže nějaký organický fosfor určitě ve vodě je, ale už to začal být problém. Hodně jsem tedy přitlačil na krmení - ono to stejně bylo potřeba i s ohledem na Chelmona, obden jsem začal přidávat i tekuté - MIN S a teď po pár dnech sleduju zlepšování situace. Co je zajímavé - po zvýšení krmení se krásně vyčistil písek od všech řas :) Chtěl bych zkusit "vykrmit" akvárium na podobné hodnoty, jako mám ve fragovně, tj. NO3 kolem 5 a PO4 kolem 0,1, sice se občas tvrdí, že by PO4 mělo být nižší, ale 0,1 ještě asi bude ok.

Jinak Chelmon je mašina na žraní, celkem se nedivím, že občas chcípá, i když žere mražené, dokáže toho do sebe denně nacpat hrozně moc. Krmím 2x týdně slávkou (tu během dopoledne vyzobe celou), jinak min. 2x denně mražené a občas živé blackwormy, těma se také nacpe fest. Skelné likviduje, ale trochu ho podezírám, že občas zobne do jedné Acany. Jeden polyp je skoro pryč, ale možná jí spálila jedna agresivní Favia, co jsem vedle ní nedávno přesunul, no budu to hlídat...
Napísať odpoveď

Návrat na "Štart novej nádrže"