Ondrejov Reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

hmm o Reef bond ECO SYSTEM som uz pocul , len je problem ze sa tu nikde neda zohnat a ani som nenasiel nikoho kto by to bol ochotny doviezt
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Martin »

Tak to mě nenapadlo protože to je made in USA - jedna z mála věcí která není v EU předražená
a nedá se ničím nahradit. Na rozdíl od Miracle mud a na toto médium navazující filtrace :)
klaun22
Na REEFe len začínam
Na REEFe len začínam
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30 Sep 2010 14:09
Bydlisko: F-M

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa klaun22 »

Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Martin »

Přeně tak.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

taaakze , vymeneny vortech je naspat, oba na jeden stene boli trochu privela vzhladom na moj jemny piesok, takze som kazdy dal do protilahlych rohov na uhlopriecku... tiez som vymenil moje T5ky z UVL Actinic White a Color Pro, za Giesemann Pure Actinic a Actinic Plus, taraz sa mi to paci viacej....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak na ceste je Deltec PF601S Calcium Reactor a este jeden vortech mp40, aka je podla vas najlepsia napln do reaktora? Deltec odporuca ich Rowalith C+ ale od ludi z reaktormi som pocul ze ani ARM produkty nie su na zahodenie, ake su vase postrehy???
Dakujem
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Steedy »

Me se do Ca reactoru osvedcilo Deltec Crown Hy Mag a Ca v pomeru 1:10 .
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

no na moje velke prekvapenie som vcera zistil ze jedine dostupne medium do reaktora tu je produkt od spolocnosti ARM, Rowalith C+ sa tu dostal len v ramci startovacej akcie s prvymi par kusmi Deltec reaktorov. Takze som kupil 14kg ARM (Aragonit Reactor Media) jemne mlety a 2kg Zeomag zmiesal to dokopy a 12kg je uz v reaktore, dnes musim ist niekde zohnat silikonovu vazelinu nakolko O kruzok v aquabee pumpe nejako netesni a tecie mi to.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Joooj ale som sa nasrauuuuu aj ja som si naive myslel ze ja s aquabee pumpou mat problem nebudem, nepomohla ani vazelina ani novy O kruzok........ Fcuk........
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Steedy »

Problem s aquabee cerpadlama u Deltec Ca reaktoru je znacny. hlavne u tech nensich velikosti.vetsinou se reaktory meni ks za ks..
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

vyzera to tak ze tie pumpy maju nejaku skrytu technicku vadu, prave som sa vratil s druhou z obchodu a tecie tiez, volal som tam a chlapik vyskusal dalsie 3 ktore tam ma a tecu tiez, takze asi bude reaktor postaveny vo vandliku dokial nezozeniem trochu hrubsie O tesnenie, kua cloveka to naserie, ale hlavne ze si zapytaju za to take peniaze ze az........
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

tak sa mi podarilo zohnat hrubsi O ring a po troche pilnikovania pumpa uz netecie, takze dnes rozbiehame dufam ze som tech ich navod pochopil spravne, s CA reaktormi nemam skusenosti ;(
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Ok, začína to vyzerať že sa tu rozpravam sám so sebou ;) ale aj tak by som rad od vás počul že asi v akom časovom horizonte sa dá očakávať plny nábeh CA reaktora. Médium a voda je v ňom od včera nastavil som na vytoku 35ml/min. Dnes ráno po oprave cerpadla som tam pustil CO2 30 bublin/minútu momentálne po cca 6 hodinách je PH na 7.1 z pôvodných 8 a alkalina na výstupe 14KH ( v aq 8KH) kedže aragonitova náplň potrebuje cca PH 6.5 aby sa začala rozpustat už jej myslím tak veľa nechýba a ak som spravne pochopil pH v reaktore je nie až tak dôležité ako kh na výstupe v rozsahu >35-50kh .
Takze ak tu trepem hlúposti pripadne robím niečo nesprávne prosím vás dajte mi vedieť nech si neodprasim všetko čo v aq mám!!!
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Rici_m
Zapájam sa do diskusie
Zapájam sa do diskusie
Príspevky: 200
Dátum registrácie: 03 Máj 2011 10:30
Bydlisko: Kyjov

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Rici_m »

:shock: Tak jsem si to tady všechno přečetl a mužu říct že s takovým přístupem jak tady Ondra doufám budu přistupovat taky začínám s mořem 23.5 2011 a všechny tyto zkušenosti jsem doufám pobral :wink: Ondřeji přeju hodně zdaru a děkuju za všechny informace co jsi tady naschromáždil.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Rici_m napísal::shock: Tak jsem si to tady všechno přečetl a mužu říct že s takovým přístupem jak tady Ondra doufám budu přistupovat taky začínám s mořem 23.5 2011 a všechny tyto zkušenosti jsem doufám pobral :wink: Ondřeji přeju hodně zdaru a děkuju za všechny informace co jsi tady naschromáždil.

Dakujem Rici_m, odo mna si ale priklad neber ;) ja mam akvarium pre potesenie a nie aby som mu otrocil, takze tak aj vyzera. Na druhej strane su tu ludia ktory maju o moc krajsie, prosperujucejsie akvaria a urcite viacej skusenosti ako ja, drzim palce pri zakladani tvojho mora!
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"