Ondrejov Reef

Ukážte aké krásne alebo zaujímave nádrže máte práve vy. Nezabudnite že je lepšie raz vidieť ako 100 krát počuť.

Moderátori: Roman, reicho, Superreefer

Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

hmm.... dlhsie cas som tu nemal moznost poriadne byt a teraz pozeram ze rovnako ako ostatnym aj mne zmizlo viac ako pol vlakna, no co uz prilezitost zacat odznova ;)
S akvarkom nic noveho, v podstate je momentalne na tom asi najhorsie ako kedy bolo od mojich slanych zaciatkov. Sama sinica a riasa. Nedostatok casu sa prejavil naplno (vymena vody 1x za mesiac niekedy az 7 tyzdnov). Pri tomto pracovnom tempe si ani nemam cas akva poriadne vychutnat, nie som si isty ci by nebolo najlepsie to vsetko rozpredat.......
no momentalne som si vstupil do svedomia a zacal konat, v piatok konecne dorazila zasielka z Bulk Reef Supply s High Capacity Ferric Oxide a 2 vedra H2Ocean soli, RODI voda sa pripravuje a chystam dost velku vymenu vody ( pravdepodobne viac ako polovicu). Rybacia osadka neutrpela a mam pocit ze si extra riasu okrem krmenia uzivali, koraly nic moc, nestratil som ziadnu z kolonii, bohuzial su kus po svetlejsie ......uvidime co sa z toho vyvinie, dufam ze sa mi podari vsetko znormalizovat do nejakych 6-8 tyzdnov a uvidime co na to povedia koraly.....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

takze dnes prebehla 3tia vymena vody (30%) a druha vymena fosfat absorberu, su viditelne zmeny na farbe koralov a rovnako miznu aj riasy a sinice, prekvapuje ma rychlost s akou sa akvarium dava dokopy..... ale tesi ma to ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Vcera som vymenil 20% vody, pridal novy Vertex reaktor

Obrázok

naplnil ho NPX Biopellets, dnes som robil vacsie cistky v akvariu samotnom, a prisiel som na zaujimavu vec, pokusal som sa presunut nejake skaly a cuduj sa svete ani s nimi pohnut neslo, piesok na dne je jedna obrovska stvrdnuta skala na ktoru som musel zobrat doslova kladivo aby som mohol nieco robit, stalo sa niekomu z vas nieco podobne?
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Steedy »

Ano na mistech kde se mi nedostane hvezdice je to uplne stejne..
Ten Vertex reaktor mas od two little fishies? kolik si tam dal naplne? a vsiml jsem si ze si dal Canadske peletky je to tak?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

reaktor je od Vertex Aquaristic (http://www.vertexaquaristik.com/) a granule su boh vie odkial, predajca NPX je zatial len jeden pokial viem a ten tvrdi ze niesu vyrobene v chine, balene to je tu v kanade takze tazko povedat. Momentalne v reaktore mam jednu davku 550ml balenia a v priebehu tyzdna tam budem postupne dosipavat aj druhe balenie na celkovych 1100ml objem.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Miloslav
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 407
Dátum registrácie: 01 Nov 2006 13:52
Bydlisko: Jiřice u Benátek nad Jizerou

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Miloslav »

Steedy napísal:Ano na mistech kde se mi nedostane hvezdice je to uplne stejne..
Ten Vertex reaktor mas od two little fishies? kolik si tam dal naplne? a vsiml jsem si ze si dal Canadske peletky je to tak?

... co to tam mas za hvezdici ?
Používateľov profilový obrázok
Steedy
Dlhodobý návštevník fóra
Dlhodobý návštevník fóra
Príspevky: 1762
Dátum registrácie: 04 Sep 2007 08:00
Bydlisko: Ostrava

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Steedy »

Normalni klasiku pisecnou.. akorat mam boraka jen jednu a ta to asi nestiha premilat.. neni to uplne tvrde jak beton ale jde poznat ze je to tvrdsi podklad tam kde se neukazala.. ale mam jeste Limulus Polyphenus a ten radne promila dno :-)
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

no u mna to bol doslova beton, ako ked pieskovec lames, mozem z toho stavat reef
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

reaktor s granulami bezi uz treti den, dosypal som tam uz takmer kompletnu davku. V akvariu sa zacina na piesku objavovat fialova sinica, ale podla kolegov z klubu ktory granule testovali to je normalne a v priebehu niekolkych dni by mala sama zmiznut. Chcel som vam tu postupne davat moje merania ale kedze moje nitraty aj fosfaty meraju 0 (photometer) tak asi to nema vyznam, rovnako nechapem potom problem s takmer ziadnym vyfarbenim koralov kedze kvalita vody vyzera v poriadku, a kedze minule som tu natrafil na odkaz ohladom samotravy koralov kyslikom pri nadmernom svieteni skratil som foto periodu z povodnych 6 hodin na 4 (2x250W 20K) a doplnkove actinic svetla z 10 na 6 hodin (2x80W T5) zacinam vidiet tmavnutie na montiporach povodne zelenych, momentalne biele, uvidim co to povie casom.....
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Farby na koraloch zacinaju byt neuveritelne, montipora ktora bola belsia ako papier je nadherne zelena, fialova sinica ustupuje, lepsie povedane je vystriedana nejakym tmavozelenym az skoro ciernym humusom, ktory sa v akva objavy len ked su zapnute MH. PE neuveritelne na vsetkych koraloch, chilli koral ktory som v zivote nevidel otvoreny cez den ma polypy vonka celych 24 hodin a veselo si nieco lovy z vody, GFO odstavene 8 den a PO4 - 0.00, granule v reaktore predtym nadherne biele zhnedli a su posiate milionom fialovych bodiek (colonie bakterii???) vyzera to slubne, teraz len prist na to ktoru zo zmien maju na svedomi granule a ktore skratenie doby svietenia ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Používateľov profilový obrázok
kubrt
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Pravidelný prispevovateľ do fóra
Príspevky: 759
Dátum registrácie: 15 Nov 2005 06:56
Bydlisko: TN

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa kubrt »

foto by nebolo ?
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

momentalne som dokazany na fotoaparat v telefone, takze fotky nic moc niesu preto ich tu ani neukazujem ;)
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Martin »

Ahoj,

Chci se zeptat jestli máš nějaký vyzkoušený recept na tu červenou řasu. Já mám na 90% tu stejnou. Objevilo se mi to asi před 6 měsíci po odstranění fosexu(předtím to bez fosexu fungovalo asi 4 měsíce, pak se to začalo oběvovat napřed ve filtru potom i reefu). Tu nejhorší kalamitu jsem zažehnal použitím peletek, baktérií, phos reaktoru a mechanicky.
Přímo na SPS to neroste ale tam kde nejsou se tomu náramně daří, rád bych se toho zbavil definitivně. Fotky mám na Vaše nádrže - Martin Ostrava.
Používateľov profilový obrázok
Ondrej Tlach
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 463
Dátum registrácie: 27 Aug 2007 21:28
Bydlisko: Edmonton, AB

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Ondrej Tlach »

Martin napísal:Ahoj,

Chci se zeptat jestli máš nějaký vyzkoušený recept na tu červenou řasu. Já mám na 90% tu stejnou. Objevilo se mi to asi před 6 měsíci..............................rád bych se toho zbavil definitivně. Fotky mám na Vaše nádrže - Martin Ostrava.
Ahoj,
no cervena riasa, som rad ze to mam za sebou, pravdu povediac neviem ako som sa jej presne zbavil proste jedneho dna vymizla, myslim ze tomu pomohol fosfat absorber ale ci to bolo to klucove riesenie neviem, skusal som vsetko co som nasiel na nete ze by malo pomoct, vysoke KH, magneziu cez 1600 a kopec inych veci, cca po 14 mesiacoch odo dna ako sa objavila zmizla.
www.MyAnimalsWorld.com
180Gal SPS Dominated Reef, AquaMarine SIS-1000, Deltec PF601s, 3x MP40WES, 4x54W T5 Giesemann Pure Actinic & Actinic Plus, 3x250W MH eBay Artemis 20k
Martin
Už som čo to napísal
Už som čo to napísal
Príspevky: 440
Dátum registrácie: 19 Mar 2007 13:10
Bydlisko: Jesenice - PHA

Re: Ondrejov Reef

Príspevok od používateľa Martin »

Aspoň nějaká naděje, mě to taky ubývá a vidím že již nemá tu "zdravou" barvu :? . Ale i tak jsem z toho dost na nervy. No asi to bude pěkný maratón.
Napísať odpoveď

Návrat na "Vaše nádrže"